Popravka ili modifikacija čekrka

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ovako, ovaj čekrk sam kupio poodavno i kao što vidite na slici došlo je do kvara usled trenja između zupčanika i zareza. Zarezi su se istrošili tako da više ne prave otpor zupčaniku. Kako da rešim ovaj problem? Znam da je kupovina novog čekrka najbolje rešenje, kupio sam, ali kako ovo da rešim, to je pitanje ustvari.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Zaboravih, ovo je plastična VIVA. Ne kupujte to!!!
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Napravi kod strugara te trokutiće koji daju otpor ali nemoj od nekog tvrdog materijala jer će ti onda srediti zupćanike na špulni.Najbolje da uzmeš onu bijelu klizavu plastiku i od nje to napraviš.Dobro se obrađuje,klizava je a nije pretvrda.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najbolje što možeš da uradiš sa tim čekrkom je da ga staviš na panj i izlupaš sekirom. Tako sam ja uradio sa neispravnim video rekorderom, koji me je nervirao mesecima. Rekoh: "Dođi ovamo, da ti ja pokažem kako se popravlja..."
Ovaj čekrk mi izgleda kao idealna sprava za te stvari. :aaa:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja sam hteo da izađem na auto-put da ga stavim pod šleper kad je proklizao skroz, pa reko ajd neću, od tad prođe dosta vremena i evo reših da ga popravim.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nemam pojma kako se zove.Ima u sebi teflona pa je zato klizava,a solidno tvrda.JA sam je kupovao u štapovima,pa pravio držače konca ,međutim,preklizava je za to.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kada dolazis u Nis javi se da te spasim sa tim zupcanicima. Srecom pa ne bacam neke stvari  ;)
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Pitanje za bilo koga ako je upoznat sa čekrkom : Greys Stream Lite 3/4, mogu li na "normalan" način da je utišam, ide mi na živce to čegrtanje u oba smjera,dakle i kad motam i kad izvlačim čegrta, inače je ok . Pokušao sam izvaditi "zub" koji čegrta, al onda nemam ni kočnicu?! Jel ima tko pametan jer ja očigledno nisam po ovom pitanju. Dobavlajč mi rekao da je to tako i da se tu nemože ništa, hm a ja opet mislim da je sve moguće... ili se varam?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Pitanje za bilo koga ako je upoznat sa čekrkom : Greys Stream Lite 3/4, mogu li na "normalan" način da je utišam, ide mi na živce to čegrtanje u oba smjera,dakle i kad motam i kad izvlačim čegrta, inače je ok . Pokušao sam izvaditi "zub" koji čegrta, al onda nemam ni kočnicu?! Jel ima tko pametan jer ja očigledno nisam po ovom pitanju. Dobavlajč mi rekao da je to tako i da se tu nemože ništa, hm a ja opet mislim da je sve moguće... ili se varam?

Pokušaj ovako. Daš u oglas čekrk, Prodaš ga i kupiš npr. Danielson FW  ;) Taj če ti se garant dopasti. Nečujan je, lagan je, kvalitetan je...perfektan.  ;)

Ja mislim da taj tvoj čekrk jednostavno mora da čegrta.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
Pitanje za bilo koga ako je upoznat sa čekrkom : Greys Stream Lite 3/4, mogu li na "normalan" način da je utišam, ide mi na živce to čegrtanje u oba smjera,dakle i kad motam i kad izvlačim čegrta, inače je ok . Pokušao sam izvaditi "zub" koji čegrta, al onda nemam ni kočnicu?! Jel ima tko pametan jer ja očigledno nisam po ovom pitanju. Dobavlajč mi rekao da je to tako i da se tu nemože ništa, hm a ja opet mislim da je sve moguće... ili se varam?

Pokušaj ovako. Daš u oglas čekrk, Prodaš ga i kupiš npr. Danielson FW  ;) Taj če ti se garant dopasti. Nečujan je, lagan je, kvalitetan je...perfektan.  ;)

Ja mislim da taj tvoj čekrk jednostavno mora da čegrta.

Ne kapiram sta imate protiv cegrtanja cekrka? To je izgleda samo kod nas moda, neki od naskupljih i najboljih modela krce kao neispravna kosacica za travu pa sta? Najlaksi od svih fabrickih cekrka na planeti Waterworks ULA P krci kao pomahnitala pa nikom nista. Ross Evolution jedan od najvise nagradjivanih cekrka na svim sajmovima takodje krci, da ne pominjemo Loop Clasic ili Hardy Bougle...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Claudio Balassone, Italy, EFFA Fly Fishing Master. Cekrk ovog mastera bi vam izbio bubne opne. Jbg njemu ne smeta.  :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
gledao sam ja kod tebe one cegrtaljke od cekrka, jesu kvalitetne ali i dalje mrzim prejak zvuk
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
:D pa da prodaj, nije loš prijedlog samo što u mom kraju to baš i neće ići,već sam vam spominjao da osim mene i još jednog pajte u krugu od 50-100km i nema drugih mahača. Zamjena za ovu  je već tu, to sam napravio prije 2-3 tjedna isto Greys ali serija G-tec 310 i odlična je, inače nevolim "buku" možda ribi i ne smeta, al meni  jako. Zato sam i htio ovo prepravljati, najluđa stvar što mi je za Stream Lite u međuvremenu stigla i rezervna špulna koja također nije bila jeftina. :) Hvala na pomoći
 
Vrh Dno