Popravka neoprena

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cime da popravim neoprenski kombinezon koji se razlepio na sastavu kod cizme. Molim pomoc iskusnih kolega. Pozdrav
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Verovatno si dobio uz kombinezon parce materijala i lepak. Ocisti taj deo sto ti se odlepio, malko bi valjalo da osmirglas taj deo sto se odlepio na cizmi, da bi skinuo predhodni sloj koji je popustio, zatim nezno ocisti deo neoprena sto se odlepio. Obavezno osusi ukoliko je vlazan, namazi lepkom obe povrsine i spoj, idealano bi bilo kada bi imao neku vecu stegu da improvizujes presu, stavis dve glatke daske i izmedju njih ulepljen deo, zatim stegnes. Ostavis to nekoliko sati da se lepo osusi, zatim skini i ostavni na suvo mesto da se jos bolje osusi. Sigurno uspeva, proverena stvar, imao sam identican problem sa neopren cizmama. Nemoj preterivati sa lepkom, da se ne dogodi da prelije. Nanesi onako umereno da prekrijes citave odlepljene povrsine.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Najbolje bi bilo i da obe strane, kad nmazes lepkom, pustis da se dobro osuse, tj. da budu suve na dodir, pa tek onda da ih sastavis i dobro pritisnes. Nikako nemoj odmah po nanosenju lepka da spojis i stisnes obadve strane, jer neces imati nikakvog efekta. A lepak, koristi tigrokol, on ti je najbolji za te prilike.
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Dvokomponentni lepak koji koriste obucari! Probaj pa ces videti, i meni se razlepila traka na carapi pa sam tako resio problem
 
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
Brate potrazi u ribolovackim prodavnicama lepak za neopren,samo premazes i cekas da se osusi,lici na silikon i stopi se sa neoprenom kad se osusi.Posle upotrebe lepak stavi u frizideru da se ne bi pokvario!
 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Kako pronaći na čarapama koje su sastavni deo VISION-a , gde propuštaju?Meni ne uspeva. Hvala na odgovoru.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
zivojin.span je napisao(la):
Kako pronaći na čarapama koje su sastavni deo VISION-a , gde propuštaju?Meni ne uspeva. Hvala na odgovoru.

Samo pomocu trikova. Razvuci carape sto vise mozes, ubaci baterijsku lampu u njih i u mrklom mraku vidi probija li negde svetlost. Drugi nacin je da prevrnes ceo kombinezon, nogavice napunis vodom a onda jako stisnes da napravis sto veci pritisak na carapu. Ostavi ga tako neko vreme pa vidi pusta li negde.
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
kako da prekrijem pohabane delove neopranskih cizma.da objasnim.u nedelju na moravici dok sam prilazio vodi na par mesta iznad gumenog dela sam pocepao prvi sloj cizme,ali ne propusta vodu,pa bih sad hteo da to zastitim.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Premazi ostecene delove Stormsure ili Bison Liquid Rubber lepkom. Mozes i Henkelovim Moment Totalom
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Jesenas sam krpio drugaru kombinezon sa Moment Total lepkom, kada se nanosi i osusi nema razlike od Stormsure-a, osim sto je 6x jeftiniji. Seo negde na trnje i izbusio ga na 4-5 mesta na dupetu i pustao mu na savovima medju nogama, na ledjima, na listovima i na prevoju kod kolena. Covek hteo da baci kombinezon, zakrpio sam mu svaku rupu i sve savove iznutra presao, cak i spoj carape i kombinezona dva puta, jer neopren malo vise upija. 100% izlecen, pecao citavu zimu sigurno 30 dana , ne skida ga kad unazi u auto, ne vodi racuna i dalje nema problema, tako da Stormsure u mom slucaju odlazi u zaborav, cak razmisljam da nov kombinezon predjem iznutra po savovima radi preventive!
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Nesto mi je jako cudno za ovaj Moment Total lepak.
Gde god sam ga nasao u prodaji rok trajanja im je istekao.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
To si trebao da prijavis, ja sam kupio jedan pre neki dan na Gasprom pumpi jeste malo skuplji 460din, ali mu je rok OK.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Ja sam skoro svoju jaknu malo lijepio, iznutra trake na savovima popustile.
Lijepio sam sa onim Bison lijepkom ali na zalost vise ga nemam, potrosio se.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Juce sam svratio na NIS benzinskoj pumpi u Kragujevcu i nasao Moment lijepak.
Cijena mu bese oko 490 dinara, ali rok trajanja 11.2012.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
eko je napisao(la):
Ja sam skoro svoju jaknu malo lijepio, iznutra trake na savovima popustile.
Lijepio sam sa onim Bison lijepkom ali na zalost vise ga nemam, potrosio se.



Ja lepio bisonom neprensku carapu na rapalinim pantalonama ali ne pije vodu  :nowink: i kupim nov cabela's  :tbumb:
 
Vrh Dno