Poribljavanje potoka pastrmkom

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Kako se zove onaj potok na desnoj strani Vrbasa u Kranovcu kada se krene prema Knezevu..tu sam nekada davno bio (ima neki vodopad) koliko se sjecam ima pastrmke.
 

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
To je riječica Švrakava, tu ispod ušća su dobri lipljenski tereni.
 

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Bravo ..cini mi se da se tako zove...da teren je dobar tu sam cesto pecao
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Potoci su u pitanju: Jablanica,Lubina i gornji tok Jurkovice.
Kakvo je stanje jeli ima ribe i rezim da li dozvoljava ribolov?

P.S.
Šteta za Vrbas odlični tereni.Mene su iznenadile krupne pastrmke koje sam vidio!
 

franc

Junior member
Učlanjen(a)
11.08.2014.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Meni je Vrbas vrhunski za lov pastrmke , lipljena i mladice ( doduse mladicu ne lovim na mahac ) uopste ne razmijem pojedince koje poznajem iz Banja Luke koji idu samo na revire..mislim da je interesantnije loviti divlju ribu, toliko je extra terena par njih u samom gradu a iznad je koliko hocete pa sve do brane da jednostavno ne vidim razlog zasto je toliko znamaren od strane musicara.

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ne znaju da cjene ono što imaju!
Ja da mogu sutra bi hse tamo preselio.
Kakvih sve terena ima do kraja žovta mi ne bi trebalo ništa više!
Planiram na proljeće tamo a ne znam gdje bih prije.
Volio bih dosta voda u tom regionu da obiđem.
 

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
Tommy to je na teritoriji Gradiške ne znam kakvo je stanje, ali ima jedan jači potok sa Banjalučke strane kozare pa cu da ispitam da li ima pastrmke.
Vrbas zezaju velike oscilacije vodostaja koje sigurno smanjuju broj ribolovaca na vodi, što je u neku ruku i dobro jer nije moguće po velikoj vodi loviti salmonide na nekim lokacijama pa možda to malo i doprinosi očuvanju ribljeg fonda. Krivolova naravno ima kao i na drugim rijekama u regionu.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ako budeš išao u kakve avanture javi da znam kakvo je stanje.Volio bih na Cvrcku otići ali i tu idu planinari.Ne bih volio da mi bataljon ljudi progazi kroz korito  :hammer:
Ima voda za koje vecina ne zna a poribljavjau se tajno  :whistle: Moram Vam kolege pritisnuti da me vode  :smoke:
 

krajisnik_bl

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2011.
Poruke
34
Broj reagovanja
1
Evo početak sezone je kiše su pale i vodostaj Vrbasa će duže vrijeme biti nepovoljan za mušičarenje, tako da ostaju potoci , manje riječice ili gornji tokovi većih rijeka. Ja ću da ispitam par mjesta pa javljam rezultate.
 
Vrh Dno