Potamophylax randjis

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sta da vam kazem? Plastika je promenila svet. A ova larva je omiljena kod ribokradica koje pastrmku love prirodnim mamcem. Pozivam takve da pecaju na ovo i da se ne muce prevrcuci kamenje po rekama. Koliko li bi platili ovako nesto? Mnogo. Ne bi strepeli od ribocuvara i ustedeli bi mnogo vremena, a imali bi svoj omiljeni mamac cele godine.
  Ovo je i moj omiljeni mamac. Najcesce nimfarim upravo imitacijom Potamophylax-a. Ova je bombasticna. Otezana je olovnom zicom i sva je od silikona, osim rebara koja su od monofilament-najlona.
  Jao, kad odem u kanjon Visocice! Pa je.... gde je taj jun?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A tek kad udjem u kanjon Temske, sa crvenim potopljenim i nepotopljenim stenama, uh, uh, uh... Ima da izlaze i one pastrmke skrivene ispod stena u dubokom hladu i to u sred bela dana kad ovo vide, a? A ako nece ovo, imam ja i...
nastavice se...
Sad se setih sarana na jednom tajnom jezeru. Komadi kao klade sve stoje u plicaku od pola metra i suncaju se. A ja ih merkam. Stap 2.75 AFTMA 6. Ne treba mi jaci. Kad sam mog'o na cetvorku da vadim ribe do 4 kila, s njim cu valjda i od 6. A i sve sto je teze od sestice je opasno po moj dragoceni zglob. Jao kad im ubacim u jato ovu larvu. Ne treba mi ni indikator. Sve vidim. Bela usta se otvaraju i struna se polako ispravlja. Kontra! Babaroga! Trebace mi jak predvez, sa najtanjim delom 0.30mm. Vec sam zaboravio one pastrmcice iz Temske, Jerme i Visocice.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Razmnozavaju mi se ove larve po kuci. Igleda da sam nekog krznokrilca (engleski: sedge, caddis)pokupio letos na kacketu, pa mi se sad razmnozavaju po kuci. Ako ovako nastave imacu i za bacanje- primamljivanje.
 
Vrh Dno