potreban savjet :-)

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Pozzz svima na forumu. Novi sam u mušićarenju kao sto se da vidjeti po broju postova. Dosta stvari sam shvatio gledajući filmice. Bacam lagano daljine koje su mi potrebne i od kada mi je Gogo sastavio štap ( hvala mu još jednom ) lijepo sam se napecao klenova najviše štukica di koji jez i sitni bucov. Problem je u tom da kada stavim duži predvez i na njega otezanu nimfu ili neotežanu s malo olova jako mi se petlja. Sada će neki reci da moram naučiti bacati. Evo to i pokušavam :) . Probao sam jako mahati slabije, otvoriti petlju i još uvijek mi se to događa. Na čega moram obratiti pažnju?. S kraćim predvezom do 2 i pol metra se rijetko petlja. Ponekad mi je potreban dulji predvez jer pecanje na dravi i probam bocnuti deveriku i slične ribice :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sa dugačkim monofilnim predvezom i nimfom na kraju moraš bacati roll cast ili neke slične vodene zabačaje... Od klasičnog overhead zabacivanja i double haula bolje odustani odmah.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Hvala na odgovoru ... eto, u jednoj rečenici si mi uspio rastumačiti :) ... probao sam samo overhand i onda imam taj problem ... rollcast do sada nisam ni probao, ali eto baš sada idem na baru pa ću malo vježbati bacanje ... ionako ne grize ;) ... hvala još jednom :)
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UFDPIn0L0Uw[/youtube]


Evo nesto sto ce ti sigurno pomoci. Potrazi negde i odgledaj ceo film ako mozes, naucices mnogo toga...
 
Vrh Dno