Potrebna pomoc

Učlanjen(a)
08.08.2011.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Ocajna sam i potrebna mi je pomoc.
U stanu su mi se pojavili maleni crvi-gusenice-larve....... ma nemam pojma sta je.
Opisacu ih sto bolje mogu pa ako neko zna koja je zivuljka u pitanju neka kaze.
Jako su maleni i sitni,  od 3-8 mm, u sivoj,beloj i crnoj boji,krecu se jako brzo, ima ih svuda (po zidovima,vesu,podu,policama,garderoberu), aktivni su u mraku a beze kada upalim svetlo. Kada ih potepam ostavljaju srebrni prah i cini mi se da imaju dve malene ganglije na glavi. Meni lice na crve ali odakle u stanu ????
Zivim u stanu, u zgradi koja je sagradjena pre 5 god. , sve je u stanu novo (namestaj) , nemamo kucnih ljubimaca sem akvarijuma sa ribicama, i ova gamad mi zadaje glavobolju jer ne znam ni sta je, ni koliko su stetne, ni kako da ih istrebim, a imam bebu i uzasava me pomisao da mi se oko deteta motaju nezvane zivotinjice.
Unapred hvala !
 

rancic1

Junior member
Učlanjen(a)
12.07.2011.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Ако је то живуљка за коју претпостављам да јесте, није црв ни ларва и нису опасне, само гадне. Напред су широке, а шпицасте на крају.
Е сад овако.
Немам појма како се зове, ни ком роду припада, а и баш те брига за етимологију, али су ти они који су градили зграду уградили по неку натрулу плочицу паркета, или лајсну, или су оставили после хобловања паркета ону дрвену прашину да трули по ћошковима.
Те живинке једу труло дрво и скини лајсну од паркета било где видећеш их.
Поскидај све лајсне од паркета, лепо усисај и напрскај "Раид" за мраве. Код мене је то деловало. Пошто имаш бебу, склоните је, напрскајте и идите негде на цео дан.  Најмање неколико сати склони дете.
После добро излуфтирај и мислим да их више нећеш видети.
Ако није то то, онда тражи даље.
Уздравље.
 
Učlanjen(a)
08.08.2011.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Hvala na odgovoru .
Palo je i meni na pamet da su iz parketa "iznikle" ali nisam sigurna. Sutra pocinjemo prskanjem Raid-a pa sta nam Bog da .
Ne mogu vise da perem,ribam,cistim, kupujem asepsole a na kraju opet od nekud izadju.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ako ti ne pomogne Raid i ostalo pozovi ekipu za dezinsekciju i deratizaciju oni ce resiti problem,gotovo sam siguran.
 

rancic1

Junior member
Učlanjen(a)
12.07.2011.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Ако имаш прагове и ако можеш, скини их па напрскај обавезно. Скини первазе (оне лајсне) око довратака јер је иза њих увек шупљина. Напрскај и по свим саставима зидова.
 
Vrh Dno