Povodom mog oglasa i maric-evog ilustrativnog pitanja. Izvinjavam se sto sam oglas i postavio bez ovog ili sl. pojasnjenja

Stara garda

Newbie
Učlanjen(a)
11.09.2023.
Poruke
18
Broj reagovanja
11
[citat maric: "Kako saznati sta tacno ima od opreme i koje su cene"]

Evo pritelju Mariću, odgovoricu tebi (jer znam da znas da musicaris; (tacnije: prilicno dobro poznajes dosta tehnika, ali...), a i svim drugim kolegama koji se isto ili slicno pitaju i-ili vide opremu kao brendirani alat za hvatanje što više ribe, u nečemu što (po meni) u modernom dobu (nismo gladni pa da se mora...) nema ama baš nikakve veze sa - hvatanjem ribe... Usput, kao uvod: znamo se i licno, ali jako povrsno; tacnije: pamtim dosta ljudi koji su po svaku cenu hteli: takmicenje mušičara, reprezentaciju, (samo)promociju, sponzore, i naročito to da im se svi dive koliko su riba potkacili, kako i (pre svega) koliko daleko su u stanju da zabace, (imajuci the fastest, the latest, veoma skup stap (od vrste koju ja zovim kočići..., itd.). Dakle, sve ono što mnoge naše (uglavnom mlađe) kolege vide kao - mušičarski - SPORT! Jednostavnije, ono sšto sam ja svim svojim bićem, davno naučen, pokušao i da živim - bukvalno - protiv (!), uključujući tu i tvoj pogled na mušičarenje 'en general'. (koristim zamenicu 'ti'/'tvoj', ako ne smeta). Nisam prodavnica. Nisam sportista. Ja sam zaljubljenik u prelep hobi, večiti student (iako mi je 65 godina) tog istog hobija, voda, riba, njihove hrane, navika, tehnika vezivanja, pa i zabacivanja, pribora... uopste svega sto ima veze sa prirodom i čovekom koji sa štapom hoće da se takmiči - ALI SAM SA SOBOM i svojom krhko['u - i uma i tela... Obzirom da sam proveo tolike godine, kao zaljubljenik... postao sam vremenom i veoma izbirljivi sladokusac (kada je reč i o priboru, opremi, mestima, vremenu, društvu...). Verovao ti ili ne, ja jednako (ako ne i više) uživam na skoro celoj planetinepoznatom potoku na Ceru, uz totalno no-name kinesko parce super el-chipo stapa (bukvalno odseceno oko 1/3 odozdo, izolir traka mesto haltera i dodat (spicovan) pun stakleni takmicarski vrh (2mm podnozje, 1/64 top) kao i sa Scottom 10ft, četvorkom original G, na Drini...ili sa Winstonom (original TMF 4ka 8ft, na recimo Madisonu ili - Ljuboviđi... Tu se krije i odgovor šta imam (od pribora, opreme...), i pošto je šta. Rekoh da nisam prodavnica. Kolege menjaju i'ili prodaju pribor i opremu uy casicu raygovora, picence, rucak, pa usput dođu i do dogovora oko prodaje (cene) ili zamene, itd. To ja tako vidim. Mozda sam pogresio sto sam ista i pisao na ovom forumu. Starim, zdravlje mi je popustilo i htedoh da neko ko ceni vrhunski KVALITET, zbog toga i toga, pre svega zbog stila zabacivanja, vrste vode, vrste ribe, doba i mušica... a ne zbog MARKE, CENE i sl. Cene su posledica svega prethodno nabrojanog (za strastvenog mušičara). Za druge, tj. "takmičare" i takmičare u pokušaju, ili prave takmičare (ti recimo ?) to je samo ALAT. Eto, nadam se da sam pojasnio moj viđenje mušičarskog pribora. Ne znači da sam u jedini na svetu koji je "u pravu". Ali to jeste moje viđenje. Ništa loše ni u tvom ili bilo čijem drugom odn. drugačijem. Ljudi smo - svi smrtni, svi grešni... I bogati i sromašni, i zdravi i bolesni i vešti i smotani, i "winners" i "loosers". Zato sam i stavio onaj film - po meni remek delo dokumentarnog filma - o mušičarenju. Nikakav bolivud shit tipa River runs through it, vidi, pa to je Brad Pit, a ono je Payn bamboo!... i sl. Nadam se da je ovo bar neki odgovor, naročito mlađim kolegama. Zato, evo linka na istu-moju priču-odgovor na tvoje pitanje, ali neuporedivo mnogo bolje kazanu i u boljoj rezoluciji:


Što se tiče svega ostalog - rekoh da je to - posledica...
 
Vrh Dno