pozdrav i pitanja

MUSICKI

Newbie
Učlanjen(a)
16.05.2010.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
zanima me,da li ovaj moj stap-hakuyo super fly 255,duzine 255cm,cw#7-8;moze da promeni namenu i od stapa za ff,bude stap za varalicarenje,posto je okarakterisan kao jak i nepodesan,a da ja kupim primereniji stap cekrk i drugo...zanima me jos kako se vezuju cvorovi kod izrade predveza,s obzirom da je u pitanju vise komada konca razlicite debljine..
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Musicki na dnu prethodne strane imas kontakt u beogardu od te radnje. Gazda radnje ima da te opravi za sve , ne brigaj, bice ti lakse i jasnije. poz

Malo je nezgodan ako ne jede na vreme pa gledaj u koje vreme ces da naidjes  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kolega, ljudi prave odavno od slicnih stapova i varalicarske stapove za smudja i slično samo da su uglavnom duži...taj štapić ti je sasvim ok za štuku, mušučarenje štuke je super razonoda...pusti ga ti tako kako je osim ako te zanima samo mušičarenje salmonida i možda klena...probaj ga zamenjati za neku peticu ako se da u suprotnom ga zadrži i uživaj u zabavi sa štukama, smuđevima i bucovima.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
MUSICKI je napisao(la):
..zanima me jos kako se vezuju cvorovi kod izrade predveza,s obzirom da je u pitanju vise komada konca razlicite debljine..

druže iskreni savet nemoj da biješ glavu oko toga ,ima da se kupi gotovi za par stotina dinara i to vrhunskog kvaliteta ..
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ako budeš ganjao bucova i smuđa mušičarskim priborom,koristi predveze od dve vrste najlona,jedan koji ide direkt na  kanap,deblji,oko 0.30mm,a za drugi uzmi neki fluo karbon 0.17mm do 0.20mm.Veza između ova dva najlona neka ti bude tippet ring(prstenčić jako malog prečnika).Ništa ti bolje ne treba za ove dve vrste.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i mog predveza za bucov/smuđ/štuka varijante: Fluorokarbon 0,40 oko 1m i fluorokarbon 0,23 oko 1,5m vezani Surgeon's Knot čvorom. ja trošim 9-ku pa je i predvez od debljih monofila, naravno da ne moraš koristiti fluorocarbon ako ga nemaš.
P.S. Ja provučem najlone kroz omču 4-5 puta, tako sam navikao. Obavezni lizni/pljuni pre zatezanja čvora ;)
 

Prilozi

  • Surgeons Knot.gif
    Surgeons Knot.gif
    5,8 KB · Pregleda: 285

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Gdje se nalazi ta radnja kod simpsona u BG?
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Musicki druze dobrodosao! :)  :tbumb:
Nemam sta ja tu mnogo da mudrujem posle ovoliko napisanog teksta mnogo iskusnijih kolega..I sam sam poceo da se bavim musicarenjem pre par godina i od tada nemam dinara u dzepu  :hammer: :hammer: Moj ti je iskren savet, ok kupio si malo jaci stap nego sto treba, pogresio si jer nisi znao, nisi se raspitivao i td. al da sad ne bi tonuo sto se kaze dublje u ...hmm  :hammer: kupovinom kanapa, cekrka za tu jacinu stapa, ionako ide zima, ne verujem da ces ove godine jos puno puta na vodu, probaj da taj stap prodas, jer osim njega nisi kupovao nista drugo, pa uzmi ko sto Sale rece neku peticu za pocetak i onda polako sklapaj sistem klase #5. Ako ti se ova djavolja rabota svidi, ako kasnije nastavis da pecas na istim vodama, takodje ces nastaviti sa opremom jacine reda velicine od #3 do maks #6. U svakom slucaju dobro dosao ti nama! Imas ovde informacija sto bi se reklo od igle do lokomotive pa citaj! :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.285
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
stasha je napisao(la):
Gdje se nalazi ta radnja kod simpsona u BG?

http://musicarenje-shop.com/

radnja je na Banovom brdu e sad jbg nikako da zapamtim naziv ulice.. 063 386214  cimaj coveka ako hoces da kupis nesto
 

stasha

Junior member
Učlanjen(a)
16.10.2014.
Poruke
70
Broj reagovanja
0
Hvala,kako vidim imaju solidnu ponudu...
 
Vrh Dno