Pozdrav novim kolegama

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Evo pridruzih vam se danas. :bye: Kupih svoj prvi musicarski pribor. Varalicarim zadnjih 5 godina a sad kupih i musicarski probor. :-\
Stap mi je Vision keeper kv #5
Cekrk Vision deep white 5-6 aftma
Pecao bih klena u okolini Cacka i ovim putem molim kolege ako pevaju negde u okolini da se jave i pomognu u zabacivanju i plasiranju musice. ;)GPGF
Zanima me koje jacine kanap staviti. Odlucio sam da to bud vision atack plivajuci ali ne znam da li 5 ili 6?
Kakav predvez mi je potreban i sta se sve montira do finalnog mamaca. Podsecam nov sam pa ne znam nista. Hvala unapred na savetima i radujem se daljem druzenju  :tbumb:
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Pozdrav dobro dosao...

Ja ne pevam uopste, ali ako budem pecao u okolini cacka javljam se...  :hammer:
 

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Hvala kolega. Obavezno se javi  :tbumb:

Neko pomoc oko vezivanja dakjeg i izbora kanapa i slicno?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Zemljak, imas gomilu tema na forumu oko celog sistema kako se montira. Za komplet koji si uzeo mislim da je sasvim ok. Za moravu klena i bucova

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
pozzdrav Shiky Cacak ,,,za pocetak bolje uzmi 6 aftma na taj stap ako je 5)6 ili uzmi na kojoj stoji 5)6,,, bolje uzmi za pocetak WF tip snjure,, imas i gotove podveze konuse  uzmi izmedju 1x i 4x  a mozes i naspraviti ,ako pravis  idealna sredina ti je oko oko 3,5 m  ili 3 m,,kupi i tipet ring najmanju velicinu ,,
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Dzolix, mala ispravka samo, bode mi oko. :D
Nijedna snjura ne nosi oznaku 5/6, ili 5 ili 6, kolko se ja u broj razumem :)
A sto se lidera tice, ima gde god hoce, a taj 4x ako se ne varam pocinje od 0,40 pa se zavrsava na 0,18 ...
Mada nije ni bitno, ima ovde mnooooogo iskusnijih pa ce neko da ga posavetuje bolje.
U svakom slucaju,Shiky, ovo ti je grdji porok od droge, da znas ;-)

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Crni panteru, ne zaleci se previse :)

https://www.google.rs/search?q=3M+SCIENTIFIC+ANGLERS+AIRCEL+TROUT+5/6+FLY+LINE&client=ms-android-google&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjo14SPwKnMAhWEdpoKHQm5BpUQ_AUIBygB&biw=360&bih=512#imgrc=-FWA-f-hDZWLmM%3A

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
(panteru) ,,,,,,  imas snjure koje nose odredjenu oznaku dali 5 ili 6 a imas snjure koje  nose oznaku kombinovano  znaci  aftma 5/6,,  Treba li da saljem fotografije  i ja licno imam par takvih snjuri i savjetujem onome ko je u nedoumici da bas uzme takvu kombinovanu ,, a za predvez neka on proba zavisno sta hoce da lovi  pa sam stavio raspon od 1x do 4x  a ne samo 4x  a on  ako hoce neka proba cijeli spektar ,,od 0x do 12 x
 

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
A gde mogu naci lepih muva za klena? I kakav predvez staviti na kanap? Trazio sam po temama ali nigde nije konkretizovano. Ako moze neko da mi kaze sta da kupim. Hvala
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Nadji vladimira petronijevica na fejsu, ako imas uopste. On je iz cacka, verujem da ce pomocim
A konkretno na forumu sa dosta ljudi je nemoguce. 100 ljudi 100cudi....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
A Eurofish?
Drug pa bar su ti oni pod nosom,idi do njih i vidi šta imaju!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Shiky Cacak je napisao(la):
A gde mogu naci lepih muva za klena? I kakav predvez staviti na kanap? Trazio sam po temama ali nigde nije konkretizovano. Ako moze neko da mi kaze sta da kupim. Hvala
Za tvoj stap 5(6  pitanje je dali hoces predvez ili predveze,, Ako hoces jedan predvez kao univerzalni  onda ti je bolje da uzmes jaci  plivajuci jer od jaceg nadovezivanjem mozes napraviti da je ko slabiji a od slabog ti nevalja da pravis jaci , znaci uzmes 2 x  bilo upredeni ili monofilni svejedno ti je, po volji ti,,  Moze ti se desiti da hoces  nesto jace da lovis bucova npr  ili na strimera klena ako stavis 4 x ili 3 x to ti je preslabo ali ako hoces samo klena na suhu uzmi 3x  bolje ti je za pocetak da koristis  malo jaci  da smanjis gubitak musica i zbog zapinjanja u granje ,,  musice su za klena u rasponu od 6 br do 14 br,,
 

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
A sta mislite o tome da stavim dt4f na cekrk. Izasao mi bas povoljno dosta ispod cene.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Druze, moras da skapiras da vecinu smaraju takva pitanja. Naravno da treba ocekivati pomoc iskusnijih i nje ce sigurno biti. Ali zar ti nije bolje malo da prelistas teme na forumu pre takvih pitanja.
Zasto dt4 na stap 5/6, zbog cene? Onda bolje promeni hobi ako ces na taj nacin da stedis.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Shiky Cacak

Newbie
Učlanjen(a)
24.04.2016.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Ok. Ako te smara onda ne odgovoris. Ja pitam da li bi sta falilo. Iskocio mi vrhunski kanap po niskoj ceni. Ja ionako vezbam da ga bacam i brzo cu ga unistiti. I izvini sto sam tek poceo i sto ne znam nista. I sto u hiljadu tema ne prinadjoh idto pitanje i odgovor na njega. Eto naci cu vec negde odgovore a tvoju aroganciju ostavljam za nekog drugog. Ja vise na ovom forumu nista ne pitah. Bistro
 
Vrh Dno