PRAVILNIK TAKMIČENJA I SUĐENJA 2016

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Da

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

 

Salezupa

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2015.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Ovde je Mita delimično u pravu.Nemaš ograničenje u veličini,ali imaš u dužini udice.I to ograničenje je 40mm.Piše u članu 31. Pravilnika.
Namerno sam napisao u veličini,jer veličine udica zavise od proizvođača.Recimo, veličina S 8 kod KNAPEKA ima dužinu 19-20m, S 6 oko 22mm,a DOHIKU S 8 je oko 24mm, S 6 je oko 27mm.I sa te strane ne bi trebalo da imate problema po pitanju dužine udice na kojoj se rade mušice,tj strimeri,sem ako nećete da plašite ribu  :).
Ovo pišem i iz sopstvenog iskustva,jer sam pre nekog vremena navezao neke nove strimere,na KNAPEKU S8 i S6,kao i na DOHIKU S8 i S6.Razlike su ogromne,pa je DOHIKU S6 sa kompletnim otežanjem teško bacati (bar onako kako sam ja uradio,jer su malo više napunjenje tungstenom) i treba jači štap.

Mita je u pravu,što se tiče dužine i debljine tela mušica,jer to tiče kada se lovi na dve mušice,na jezeru.

Čim detaljno poučim pravilnik,napisaću i oko materijala i samih mušica,tj šta i kako može-silikoni,tube body i slično.

 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Sale, znam za ovo za duzinu udice, jer tako je bilo i prosle godine.

Ali pitao sam iz sledeceg razloga, jer u clanu 31 pise i sledece:

- На такмичењема са само једном мушицом (такмичење на реци) о облику и дужини мушице одлучује сам
такмичар

Mislim da je prebalo navesti da je bez obzira o broju musica koji se koristi maksimalna duzina udice 4 cm.
Vec se samo duzina musice spominje u tacki gde je dozvoljeno koristiti vise od 1 musice:

Ако се користи више од једне мушице (такмичење на језеру) све отежане мушице морају задовољавати
услове објашњене на на ниже приказаној скици, где је дат изглед алата којим се проверава дужина мушице и
величина отежање. Алат мора да има сваки судија који меру улов рибе и контролише мушице.
Ако је дужина удице мања од 20мм тада максимална дебљина
тела мора бити мања од 5мм
Округла рупа од 4мм служи за проверу максималног пречника
дозвољеног отежања.
Ако је дужина удице већа од 20мм тада дебљина тела мора бити
мања од 3мм.
Максимална дужина удице не може бити већа од 40мм.
Слот од 0,53мм служи за проверање дебљине мушичарског
канапа. Такмичарски канап не сме да уђе у слот.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Izvini Sale ali jednostavno nisi u pravu:

- На такмичењема са само једном мушицом (такмичење на реци) о облику и дужини мушице одлучује сам такмичар.

U ovom slučaju važe samo ograničenja za dužinu otežanja i samo jedno vidljivo otežanje maksimalnog prečnika 4mm.

Sva ostala ograničenja (pa samim tim i za maksimalnu dužinu udice) važe samo u slučaju lova sa više mušica (kod nas samo na jezeru):

- Ако се користи више од једне мушице (такмичење на језеру) све отежане мушице морају задовољавати услове oбјашњене на на ниже приказаној скици, где је дат изглед алата којим се проверава дужина мушице и величина отежање. Алат мора да има сваки судија који меру улов рибе и контролише мушице.
Ако је дужина удице мања од 20мм тада максимална дебљина тела мора бити мања од 5мм
Округла рупа од 4мм служи за проверу максималног пречника дозвољеног отежања.
Ако је дужина удице већа од 20мм тада дебљина тела мора бити мања од 3мм.
Максимална дужина удице не може бити већа од 40мм.
Слот од 0,53мм служи за проверање дебљине мушичарског канапа. Такмичарски канап не сме да уђе у слот.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Is Curley a legal for FIPS competition?

Odgovor:
Yes, as long as the diameter of the material isn't greater than the leader material above it (the leader must be tapering down or same diameter).

They work very well for strike indication!
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
Is Curley q a legal for FIPS competition?

Odgovor:
Yes, as long as the diameter of the material isn't greater than the leader material above it (the leader must be tapering down or same diameter).

They work very well for strike indication!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sam sebe citiras ? :D ja da sam ti sudija i da nakacis feder na sistem ...terao bi te da ga rastegnes kao pracku da premerimo duzinu predveza . kitu ces da ga vratis posle kako je bio  :D jedino da poneses plinski reso da ga kuvas opet  :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Gresis Sale, istegne se i vrati se u svoj polozaj. I sasvim je normalno da se proveri duzina.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nece bar malo da se ispravi? nebitno , ja ne bi na takvu glupost pecao kad bi znao da cu da budem prvak sveta ...verovatno zato sto me zabole mnogo da budem prvak sveta  :D
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
To sto ti ne bi pecao ne znaci da ne sme da se peca na takmicenju. Prvo Sale moras da uzmes Curly-a u ruke pa da ga istegnes pa ces da li se ne skuplja xaxxaxxa  :hammer: :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kad se plasiras na svetsko ti ga koristi ... jel tako svima nudis da istezu Curly-a ? bice neko jak u rukama pa ce stvarno trajno da se deformise  :D
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.304
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
A mozda ga i spici po glavi pa ostane suntav  :hammer: :hammer: :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bolje vodi racuna da kokoska od kurlija ne pomisli da je glista  :D :D

[youtube]https://youtu.be/8y9cYR1MUqA[/youtube]
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Milanče je napisao(la):
Izvini Sale ali jednostavno nisi u pravu:



Sva ostala ograničenja (pa samim tim i za maksimalnu dužinu udice) važe samo u slučaju lova sa više mušica (kod nas samo na jezeru):
  Koliko ja vidim u zakonu pise (Njemacki fips) da ogranicenje duzine udice  od 40mm vazi i kad  se lovi sa jednom muhom i kad se lovi sa 3 muhe,, znaci jednako u oba slucaja ,,
 
Vrh Dno