Predlozi u vezi sajta (tj. onog dela koji nije vezan za forum)

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Mislim da bi bilo lepo dati malo vise paznje ostatku sajta... Evo ja cu izaci sa par predloga koji su mi pali na pamet jos kada sam se registrovao ovde. Pa vi ocenite da li su dobri ili ne i svakako dajte neki predlog. Pa da se zajedno nadamo da ce da se uvazi za dobrobit svih nas...

Opste je poznato da se na ovom forumu moze svasta nauciti. Ja sam na primer, kao dosta zelen musicar, veliki deo svog znanja stekao ovde. I to pre svega od nekih starijih clanova... Ipak, ono sto bi bilo lepo uraditi je objediniti neka znanja. Zato predlazem da se nekim clanovima foruma daju odredjeni zadaci u vidu novinarskih clanaka koji bi se kasnije objavljivali na pocetnoj strani sajta, tj. u onim odeljcima gde pise "Biologija", "Fly Casting", "Fly Fishing" i tako dalje... Npr. da izvrse presek svojih i tudjih merodavnih misljenja o nekoj temi i napisu clanak o tome. Ili da opisu jedan svoj izlazak na vodu. Ili neki sedmodnevni boravak na nekoj vodi koju ranije nisu imali prilike da posete. Ili da odrade neki step by step. (ako neki clan ne stoji dobro sa pisanjem, onda da uvek ima neko ko bi saslusao pricu i napisao je na pravi nacin (kao na primer ja  :bleh: ))
Da se na neki nacin svi angazuju i da to postane ne samo jedan veliki musicarski sajt, nego i jedna velika musicarska zajednica, gde bi kasnije mogla da se desavaju i neka okupljanja, organizacije i slicno...

Drugi predlog je vezan za galeriju. Sone je u onom prvom postu u predlozima o forumu dao jednu ideju vezanu za galerije koja me podstakla. Ja predlazem da se onaj pomalo zaboravljen deo sajta koji se zove "Galerija" malo preuredi. Da slike sacuvaju, ali... I da ta galerija dobije novi izgled gde bi na primer imali reportaze u slikama od strane clanova foruma. Ili slike nekih rekordnih ili retkih ulova koje bi se birale na par meseci ili godinu dana, pa bi imali "sliku meseca", "... godine" i slicno...
I da to budu dobre, lepe slike, jer svi malo ozbiljniji clanovi foruma imaju dobre aparate i barem se pomalo bave fotografijom.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Hah, hvala Oholi, ali joj hvali podrska... Mnogo veca podrska  :blush:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
POLAKO, DA SE ljudi ukljuce...praznici su
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
*fali

Znam, znam, ne zurimo, bitno je da napravimo nesto dobro.
P.S. 'Ladno sam napisao "hvali" umesto "fali" :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Odlično. Hvala Xfactor na predlozima. Definitivno treba nešto slično sa člancima da se uradi. Pripremamo dosta novina za ove hladne dane pa ćemo da popričamo i o ovim predlozima.
Hvala još jednom.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Lako je doci sa naslovne sajta na forum. Kako se prebaciti na naslovnu sa foruma?  :-\
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Nema na cemu, u interesu svih nas je da sajt bude bogatiji  ;)
A i po meni je mnogo lepo ispricati neke musicarske price na svoj nacin. Neke price koje ce podstaci musicare na razmisljanje, a ostale na uzimanje musicarskog stapa u ruke sa zeljom da osete isto...
Primer jedne lepe price je ona koju je napisao Nespetro kroz koju je podelio s nama nesto veoma vredno.
Bilo bi lepo imati sto vise tako inspirativnih clanaka... Tu je i onaj o kilasicama koje vole racice.
I sto vise korisnih kao sto su one price o pastrmkama, somu, Sebastianov muddler...

Dobar je i jedan predlog koji sam procitao ovde na forumu da se otvori neki sektor sa video snimcima. Moglo bi da se angazuje i nekoliko iskusnijih musicara sa foruma, pa da se urade neki korisni snimci vezani za musicarenje ili cak film o musicarenju na nekoj reci...

P.S. Malo mi je glupo sto ja sve ovo odjednom predlazem. Ipak sam ovde jedan od najmladjih i siguran sam da ce biti ljudi koji ce reci "daj bre klinac ne tupi"... Ali eto, moje razmisljanje nije da samo koristimo musicarenje, vec i da mi koristimo musicarenju! I isto kao sto sam siguran da postoje ljudi koji ce osporavati to, siguran sam je na ovom forumu mnogo vise onih koji ce to u velikoj meri podrzati i raditi u sluzbi musicarenja i stvaranja jedne velike musicarske zajednice...  :bye:

P.P.S. Nespetro i ja se to pitam, vec duze vreme :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ne taman posla Xfactor. Svaki predlog je dobrodoašo jer onda vidimo šta članovi očekuju od foruma.
nespetro dobro zapažanje. Baš sam zato i podvukao ovo gore. musicarenje.org nikada nije imalo jaku naslovnu stranu u smislu da smo uvek isticali forum u prvi plan. Ali cenim da je to greška i vrlo brzo će to da se promeni. Očekuje nas puno tekstova u narednom periodu i dosta bogatija naslovna strana ali više o tome ću zvanično u nekoj drugoj temi za koji dan.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Vi ste mnogo ucinili i postojanjem ovog sajta, tako da sta god uradili da ga poboljsate mozemo samo da vam kazemo "Hvala!  :respect:"
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja samo mogu da podelim po jedan zuti karton svim clanovima musicarenje.org tima...Zasto?

Gledam postove i ideje koje su neke kolega iznele poodavno koje nisu realizovane...ticu se flytyinga.

Ovo je predlozio Nespetro jos pre godinu dana...

        Bozicni predlog  :)

          Zimsko vreme pa malo filozofiranja mozda nije na odmet... :D . Evo ovako, predlozio bih da se, recimo, u podforumu: UOPSTENA FLYTYING DISKUSIJA ili negde drugde otvori nekoliko novih tema koje bi se otprilike mogle zvati:
 
      - inspiracijska nit: JEDNODNEVKE- odrasle, emergeri, nimfe

      - inspiracijska nit: TULARI- odrasle, emergeri, pupe

      - inspiracijska nit: KAMENJARKE- odrasle, nimfe

      - inspiracijska nit: DVOKRILCI- odrasle, emergeri, buzeri, blodvorm
 
      - inspiracijska nit: ZEMNI INSEKTI- mravi, pcele, ose, skakavci...

      - inspiracijska nit: STRIMERI ( ovde bi, ako zele, mogli zvezdan, seb, sone i drugi strimerasi, odrediti nazive)


            Otprilike bi to bilo to. Naravno da seteme mogu drugacije nazvati to nema veze ali mislim da dobijamo jednu vrstu insekta na jednom mestu bez nekog posebnog odvajanja na suvu iili mokru i slicno.
Svakako da svako moze postavljati sliku svoje musice u vec postojecim temama ili otvarati nove po zelji, ali mozda nije losei ovako ih grupisati.
            Fino bi bilo da i drugari sto postavljaju slike, a i org. tim, daju svoje misljenje o ovom predlogu pa ako bude..ok, a ako ne bude... opet ok  :) :)

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ja sam do daljnjeg bey neta ali sam veyivao neke muhice....bice interesantnih stvari
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
oholi je napisao(la):
ja sam do daljnjeg bey neta ali sam veyivao neke muhice....bice interesantnih stvari

Misliš da si "bez neta ali da te taj nedostatak baš ne pogađa previše jer uspevaš na navežeš neke mušice...i pritom su to neke nove interesantne stvari"  ;) :)
 
Vrh Dno