Prelepo!

vladan

Junior member
Učlanjen(a)
24.05.2008.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Ako neko nije video ova dva klipa na you tube !
Uzivajte!

http://www.youtube.com/watch?v=sRtiKRIkZoM


http://www.youtube.com/watch?v=gJgciJOV3-Q
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Adekvatna tema za ovaj klip.


[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/veMIfsPQBGo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash[/flash]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
gringo je napisao(la):
Adekvatna tema za ovaj klip.


[flash=425,344]http://www.youtube.com/v/veMIfsPQBGo&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash[/flash]


Ehhh... kada bi smo se svi zarekli da ćemo da vraćamo u vodu sve što upecamo naredne tri godine, u našim rekama, rečicama i potocima bismo imali ribe kao u tom belom svetu o kome maštamo svaki dan.

Do nas je, definitivno, niko nam nije kriv do mi sami.

Ehhh... još jednom.
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
Ja cu da kazem ufffffff , :doh: ali od muke.Silne nase reke ,a nema da vidis ribu kamo li da upecas.Svaka cast za klip. :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mene ovakvi filmovi više ne uzbuđuju,više me spopadne neko gorko raspoloženje zbog naših jadnih voda!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zvezdane ti sigurno nisi negativac :nowink:. To da je stanje nasih voda jadno je tacno. Svako ko to ne pominje i okrece glavu problemu je delimicno odgovoran. Najveci direktan problem nas musicara nije to sto su nam vode prazne jer mi i nemamo vlast i kontrolu jos uvek da dovoljno uticemo. Nas osnovni problem je sto nismo pocistili u svom dvoristu, a ovamo bi neku pravdu! Za mene je to u najmanju ruku licemerno.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ma nije do nas ;) ,kormorani su krivi za sve :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Da čistimo svoje dvorište ???
Ovo nije pravdanje, nego objašnjenje zašto su vode take kakve jesu.
Naš ribolovac je čudo neviđeno.
Čim namiriše ribu odma sa ortacima dolazi nekoliko (dana) vikenda za redom. Ako ima ulova, prvi zadatak im je da sklepaju nekakvu čatrlju, kolibu od lima ili kartona.....gde jedan živi ko isposnik u Kareji, hrani ribu, trpi gladan i krči obalu - da se smeste ko ljudi i da čuva mesto ko terijer. Fali mu samo lanac.
Svaki početak je težak.
Dok se riba kupa i jede, on se sav usmrdi, ukiseli i samo mu oči sijaju od gladi i radosti pri pomisli na ribu.
Onda za nedelju dana smena - sledeći isposnik, poučen mukama prethodnika nosi lonac od 10 kila, zejtin, luk, pasulj, malo slaninice, biber...da skuva za nekoliko dana, kad ne 'rani babušku.
Prethodni će pola da da komšiluku da pričaju kako je ribolovac - par ekselans. Pre toga naseču jedno kubik tuđih drva iz šume oko njih.
Treći već malko izrilja - da poseje malo paradajza, boranije.... što da kupuje kad je već tu - vajdica, a kriza.
Ko da misli na sitnice:
kese, flaše, konzerve, čarape koje žena ni luda neće da mu opere.....pocepane kabanice, truli dušeci...riblje glave iz čorbe, koske.... sve je to oko njega..... nešto okačeno po granju se suši od rose, kiše, blata... neće čovek da baci.
Možda zatreba, a neće ni da zagađuje okolinu.
Posle dve nedelje i malo više rakije i zajedničke klope i pokoje kinte (evrića) - ribočuvari se kunu kako poštenijeg ribolovca nisu videli pa mu za 50 dinara po štapu čamcem razvlače za soma.
Posle dva meseca su ko rođena braća. Prvo mala mrežica, kad su već tu,  pa sve veća i veća, duža i duža - jedan som nama, drugi čuvarima...pa red šarana, pa red štuke, malo klena....ko broji više babuške, deverike.....jebeš ta govna, ionako ih prodaju samo po 100 dinara na pijaci. Ne isplati im se.
Sa setom i tugom se sećaju kako su bili glupi pa u početku delili komšiluku umesto da zarade.
Jebiga, svetska kriza, neki dinar dobro dođe.
E, a onda naiđe neki moron i počne da sere kako su zagadili okolinu, što bacaju mreže, što vade ribu ispod mere i u lovostaju....i zajebe se pa pozove čuvare...
Oni ga gledaju ko čudo ... pa se misle dal da ga biju odma ili da čekaju svoje ortake čuvare da ga oni pretrkeljaju po zakonu, pa da ga biju posle ?
Možda im se i provuče bez batina ako razmisle pa kažu:
Ma, jebeš ovu vodu, nema ribe ko nakad, ajmo u pičku materinu odvade.
Sledeća voda opet donosi ono iskonsko uzbuđenje za srpskog ribolovca.
Odo i ja u pičku materinu.
 
Vrh Dno