Pretrazivanje vode...

Z

Zakula

Guest
Pre nekoliko dana,kada sam shvrljao po kartama Grchke,tj. Epira i onako odoka "izdvajao" mushicharski interesantne reke,palo mi je na pamet da razmishljam o muvama koje bi mogle da se koriste na istim,tachnije,razmishljao sam o specijalnoj izabranici,kojom bi pocheo ribolov i pretrazivanje vode,ako bi se nasho na recimo reci Aheron u kojoj zivi pastrmka...Nepoznata reka,nepoznata fauna...U Grchkoj,su pastrmske reke dosta bujichave - i logichno nisu rechni ekosistemi u kojima su prisutne velike i raznolike populacije aquatichnih insekata.Dakle,mogu da pretpostavim,da u pastrmskim rekama grchke mozemo da sretnemo na prvom mestu  jednodnevke stone clinger-e (rodovi Rhitrogena, Ecdyonurus, Heptagenia, Epeorus),zatim krznokrilce  (red Trichoptera),koji grade chvrste i teshke kucice od peska (jer zive u izuzetno brzim vodama) i kamenjarke (red Plecoptera).Takodje nesmemo da zaboravimo i kopnene insekte - mrave,bube,skakavce,cvrchke i druge pripadnike grupe kopnenih insekata koji mogu da budu u letnjim mesecima i glavna hrana riba...Shto se tiche sitnijih ribljih organizama,pretpostavljam da ima pesha,a ako ga ima sigurno je i on ubachen u neki obrok vizljaste epirske pastrmke.I shta sada,koja muva??Da li suva,da li nimfa,da li emerger,da li streamer,da li neshto sasvim deseto,shta bi po vama bio trigger,u shta imate poverenje?!! ??? ???Stvarno dobro pitanje!! :doh: :doh:Moguce je da su tamo pastrmke prozdrljive,i da nisu mozda nikada videle v.mushicu,itd...Ali ipak ne bih bio siguran - ne mogu da budu pastrmke mnoogo naivne u gin clear reci...Na kraju sam zakljuchio da bih prvo vezao BAMBULU!!Da,da,bambula na udici broj #16 sa finim tankim telom...I posle ovolikog kenjanja sam se odluchio da kazem ovo??!!! :doh: :doh: :hammerhead:Volim je i imam poverenja u nju!!A zashto??Sopstveno iskustvo mi nalaze - mnogo puta sam bio srecan na pastrmskim vodama u sred leta i bela dana,po najvecem suncu,upravo zbog ove muve...Fiju,fiju i pljus...a onda chuka lupa 200 km/h i...Naravno radost...Nikada me nije izneverila!!Treba verovati u crnu smrt,kako je ja od miloshte zovem...Ajd' sad' vi!? :smoke: :smoke:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Svako ima nekog favorita.
Moj je za jutro PMD u bilo kojoj varijanti, u velicini recimo #14 - 16, a tokom prepordneva jedan od dva CDC ili elk (srna) tularasa (telo od paunovih isperaka ili od isperaka fazana) na #12 udici. A to samo dok ne vidim sta izlece. E, onda... Brljaj po kutiji za napribliznijim.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Posto u 99% slucaj lovim klena sa bambulom i BWO-om tesko mogu da pogresim. E sa pastrmkama je malo drugujacije, uglavnom imitacije nekih jednodnevki.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Springs of Acheron!? :tbumb:
 

Prilozi

  • Acheron_Springs2.jpg
    Acheron_Springs2.jpg
    142,8 KB · Pregleda: 596

Zox

Junior member
Učlanjen(a)
28.01.2007.
Poruke
62
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nije bitno koja je reka 8).Priprema za svaku nepoznatu je poseban osećaj koji pumpa adrenalin i već vidjeni osećaj-deja vu :drool:
Izabrati favorite i napuniti kutiju je za mene posebna ceremonija a, za svaki slučaj tu je još par kutija proverenih krecija :D :D :D
Ako je pitanje za čim obično prvo posegnem, odgovor je kad idem na klena- black zulu :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Druze Zox, posto si nov verovatno nisi stigao da procitas topic o bambuli. Sto se klena tice, ona je na prvom mestu. Ovo kazem bez i najmanje namere da nekom solim pamet. Probaj bambulu (ako vec nisi) i daj joj sansu. Veruj mi da se neces pokajati.
 

monotheist

Newbie
Učlanjen(a)
17.01.2015.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Sta daje najbolje rezultate, koja su vasa iskustva, povecava li se lovnost, mrsi li se sistem vise, sta je najjednostavnije, koje cvorove koristite, koliko su udaljene muve jedna od druge, koji tipovi muva, ako je nimfarenje gde u sistem ide najteza muva, gde olovo ...itd...itd?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
monotheist je napisao(la):
Sta daje najbolje rezultate, koja su vasa iskustva, povecava li se lovnost, mrsi li se sistem vise, sta je najjednostavnije, koje cvorove koristite, koliko su udaljene muve jedna od druge, koji tipovi muva, ako je nimfarenje gde u sistem ide najteza muva, gde olovo ...itd...itd?

Ovo  da odgovorim  bi bilo za knjigu napisati i još slike ilustrovati plus SBS svih tih muha, sistema, čvorova ...itd. ...Itd!  :hammer:

Inače, gospodine jednobožac sajid, sve ovo vam je napisano kroz 'iljade tema i još više 'iljada postova kroz ceo forum. Slobodno upotrebite malo  forumsku "pretragu" i ona je džabe...

Ovde spominjete olovo i sistem više mušica, nadam se da se to ne odnosi na "tirolsko drvce"  sa kojim se vrlo učinkovito češlja teren... Ako ste "tirolaš" pogrešili ste forum.
 
Vrh Dno