Pribor

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Krenuću otpozadi :D
Struna mora da se proba, čekrku ništa ne fali, ali novi Shimano štap je SIGURNO mnoooogo bolji od ovg tvog!!! E sad ako hoćeš novi komplet menjaj sve, ali pod:
1. menjaj štap
2. menjaj strunu
3. menjaj čekrk
P.S. Ali ne moraš ništa da menjaš nego ostavi varalice i počni da mušičariš!!! Brzo će i sa ovim krenuti uspesi!!!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
potpis!
Ako si napaljen da menjas pribor, poslusaj redosled. Ali ako shvatis da priboru nista ne fali, pre svega mislim na strunu, onda nemenjaj nista! Koji je to DAm ov stap. Moj ortak je kupio 98 jedan i do sada ga nepromeni. Nista stapu ne fali!
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala drugari.  :)

Nisam napaljen da menjam pribor, bar dok ne ukapiram da ovom nešto fali. Nego ovaj BIOCRAFT bih magao sebi da priuštim, pa rekoh da pitam...

Štap je DAM Carbomesh Fly. Plaćen oko 75-80 maraka. Inače meni sasvim lepo leži i fino sam peckao klenove njime. Konac deluje skroz OK, gotovo ko prvog dana. Mislim, nije ispucao, promenio boju ili tako nešto...  :-\
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Imam Carbomesh od 96, moj prvi štap. Odličan je za početak ali je ipak niža klasa. Doduše, pecao sam s njim 8 godina dok nisam uzeo Sage (neću ni da pomislim da objašnjavam razliku...). Sad mi služi za štuke, iskreno, ne brinem da li će da pukne, samo mašem ogromnim strimerima.
  Dakle, ako rešiš da nastaviš sa ovim štapom, ne očekuje neke napredne mogućnosti. Osnovni  zabačaj mu je otprilike maksimum.
Čekrk je ok, mislim da nema potrebe za zamenom. Služiće za početak a i više, a možeš da ga zameniš kad budeš u mogućnosti.
Konac, naravno treba probati na vodi.
Par kritika na račun kompleta koji bi da uzmeš:
Štap Biocraft XT: mislim da nema dovoljno snage, teško sam izvodio neke zabačaje (roll, switch...)
Ultegra čekrk: Dobar čekrk, mada sam čuo da se vremenom napravi luft a i čini mi se da je veliki.
Konac RT: niža klasa, nisam oduševljen.
Pozdrav.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pozdrav Gocetu
Imam slican komplet za musicarenje ovom tvom. Stap Browning 8'6", #5/6, cena 35€ (70dm). Masina Silstar (plasticna) 5/6 i 2 plivajuce strune klase 5. Naknadno sam kupio strunu WF#6 f/s (tj, plivajuca sa tonucim vrhom, pukim slucajem teca se zajebo trebao je da kupi obicnu WF6f).
Ovu WF6 sam kupio bas zbog zubate nam drage ribe. Samo ne pokusavaj da s tim stapom bacas zonkere od pola zeca. Mozda i moze ali bolje da ne silis stap. Ja probo jednom pa odustao. Posto zekino krzno kad upije vodu bude ohoho tesko (za to treba malo jaca motka meni su preporucili #8). Ali zato neki manji strimeri pogotovu sinteticki ko bog. Strunu jos nisam probo ali ostrim se vec par dana da podjem na smudja navezo sam i neke strimere.
Mislim da je ova kombinacija pribora stap od 8'6" #5/6 neko kompromisno resenje ni najbolje ni najgore. Mozes sa njim da pecas skoro sve u skoro svim prilikama. Ko za varlicarenje stap od 3m tb.50(60)g.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Hvala drugari.  :)

Nisam napaljen da menjam pribor, bar dok ne ukapiram da ovom nešto fali. Nego ovaj BIOCRAFT bih magao sebi da priuštim, pa rekoh da pitam...

Štap je DAM Carbomesh Fly. Plaćen oko 75-80 maraka. Inače meni sasvim lepo leži i fino sam peckao klenove njime. Konac deluje skroz OK, gotovo ko prvog dana. Mislim, nije ispucao, promenio boju ili tako nešto...  :-\

Znam mušičare koji su sasvim normalno lovili DAM i sličnim štsapovima, bez ikakvih primedbi. Sa tim štapom ćeš izvesti sve što ti je potrebno za početak. Moći ćeš da dostigneš i neverovatnih 7 kg sitnih klenova  :hammer:.Konac i čekrk su ti, po svemu sudeći, OK. Sve što treba da uradiš je da pođeš  sa nama u mušičarski ribolov, a ostali pribor zauvek okačiš o klin ili prodaš  :hammer:.
Vrlo brzo ćeš poželeti malo bolji "sistem". Mnogo će ti novca uštedeti iskusan i dobronameran konsultant pri odabiru mušičarskih potrepština. Ja hoću da ti pomognem  :yeswink: .
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala druže! Ja sam za mušičarski pribor totalni diletant...  :doh:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Moj Carbomesh (isti kao Gocijev) može da izbaci Bunny Bug-a na udici 3/0 i do 20 m.
I ja se nudim kao konsultant, sa stavom suprotnim od Mixa.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ko ne plati na mostu, platice na cupriji (nije poslovica Ive Andrica).
Goci, imas priliku da od Durlanaca, Bulevaraca i Palilulaca (ako sam do sad naucio podelu kako treba) uzmes njihove motkice sa kanapcicima i probas u cemu je razlika medju njima. Siguran sam da ces vrlo brzo shvatiti i moci da se opredelis. Eto, prica koju je Bogdan pustio na forum o islandskom stapu deluje mi vredna paznje, mada ne treba biti brzoplet, ali lifetime warranty...I oni koji su duze u tome samo nacelno mogu da ti pomognu.
A kao i kod svega ostalog, pare i cena govore dosta o kvalitetu.
I na kraju, ako mozes, kupi nov stap i cekrk, nemoj polovan.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jr je napisao(la):
Moj Carbomesh (isti kao Gocijev) može da izbaci Bunny Bug-a na udici 3/0 i do 20 m.
I ja se nudim kao konsultant, sa stavom suprotnim od Mixa.
Ne razumem šta je ovde suprotno.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A ostalo na forumu ti je jasno?
Jr je hteo, mislim, da kaze da je suprotno tvom kritikovanju taj stap sasvim prihvatljiv za pocetak, pa cak i za naprednije stvari, kakva je bacanje tolikih strimera.
Uostalom, nesto slicno ovome si i sam napisao pre nekoliko postova, ali si verovatno zaboravio.
Pitaj slobodno svaki sledeci put, kako ces da naucis ako ne pitas?
(Uh, ovo mi lici na scenario filma "Ima li pilota u avionu?")

Goci, video sam da pitas za strunu staru 10ak godina. Probaj je na vodi i nadji silikonsku mast, pa je operi sap[unom i vodom i premazi silikonskom mascu. Cak i ako je malo ispucala, ako pliva, dobra je dok ne dodjes do nove.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
PedjaBG, s obzirom na ovo BG u tvom nadimku i prof. u tvom dosijeu, vidim da si ekspert za sve. Zaista je tako. Možeš li i meni da pomogneš pri odabiru pribora. Planiram da sledeće sezone počnem malo intenzivnije da lovim krupne potočne pastrmke na strimere i krupne nimfe.
Koji štap, konac, čekrk i ostali pribor. Napominjem da očekujem primerke od po nekoliko kilograma i da će biti potpuno divlje, snažne ribe. Pomagaj, brate, ne pitam šta košta :yeswink: , jer dobar savet zlata vredi.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pa ono "brate" je suvisno, a ni pomoc nije iskreno trazena, pa nece biti ni upucena. Na kraju, ovo nije moj privatni forum, pa je tvoj apel za pomoc za lov teskim strimerima javan i siguran sam da ce ti neko ko hoce da se bavi tobom vec pomoci. Moj nadimak nije BG, vec je ime pedja, cini mi se, vec bilo zauzeto kad sam se registrovao na musicarenje.org pa sam morao da nekako smislim brzo sufiks za razlikovanje, a to sto sam prosvetni radnik ukazuje da imam nekog iskustva sa decjim hirovima.
Ali da ne ostanes bespomocan, kupi dobar bambus savijen na vrhu sa gumicom na suprotnom kraju, za kanap nemam sugestija (nisi valjda suicidan?!), a za tako teskog coveka tesko je naci i odgovarajuci cekrk.
Svi ostali koje zanima lov krupnih pastrmki ne bi trebalo, ako zele da uzivaju, da koriste pribor tezi od AFTMA #5/6, sa strunom klase #6 radi jaceg punjenja stapa i lakseg bacanja otezanih strimera i krupnijih nimfi.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mislio sam kao konsultant pri izboru novog pribora...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jr, hvala puno na ponuđenoj pomoći!  :tbumb:

Ipak, za sada ću ostati na ovome, a pomoć ću tražiti za izbor mušica, nimfi i strimera.

Odmah da kažem da me lov klenova i pastrmki na suve mušice ne zanima baš mnogo. Oću da lovim krupne pastrmke na velike otežane nimfe, štuke i smuđeve na strimere, i kao šlag na tortu bodorke i crvenperke!  :yeswink:
 
Vrh Dno