Problem

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Primetio sam da cesto prilikom pada musice na vodu tipet mi nije potpuno ispravljen vec ima krivudavu putanju, a ponekad napravi polukrug. Najcesce mi se ovo desava kada je u pitanju malo veca distanca. Gde gresim i kako da otklonim ove greske.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
misha ne mora ni da ti bude potpuno ispravljen,
ti ga zategni ,ispravi uvedi muvu u DZADU i obavezno odma dodaj kanapa, pozdrav
 

budasb

Newbie
Učlanjen(a)
07.04.2007.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Pokušaj sa ubrzavanjem konca prilikom mahanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mišo, najverovatnije ćeš morati da promeniš predvez i da naučiš da dodaješ brzinu koncu, kad želiš da zabaciš daleko.
Ja ću ti rado napraviti predvez sa kojim nećeš imati tih problema i pokazati ti kako da ga ispraviš. To se ne može naučiti na forumu, već na reci.
Javi se kad god hoćeš.
 

mladenl

Newbie
Učlanjen(a)
07.09.2006.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Ja imam dosta problema sa istim stvarima kao i moj drug Miša. Ako postoji šansa, MixMaster ima obezbedjen besplatan smeštaj kod mog prijatelja u Uzovnici na Drini. Počinje sezona, a mi početnici startujemo na najtežoj mušičarskoj vodi. Javi se kada si slobodan da se nađemo!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
hehehe ogreba se Mix za spavanje! :bleh: Zezam se malo.
Ja znam da je veoma teško da se putem pisane reči objasni kako da se pravilo zabacuje i/ili kontolise mušičarski konac. Jeste teško, neko bi možda rekao i nemoguće, ali ja smatram da je itako moguće objasniti. Zato ja apelujem na sve flycastere, a i na samog sebe da se malo više aktiviramo u ovom delu foruma! Probamo da objasnimo, pa će više nas da da i pravi odgovor! :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Još kad bih ja znao gde je ta Uzovnica i kada biste me dovoljno popalili da dođem. :yeswink:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Jel se to "ubrzavanje konca" možđe riječima opisati?Ja imam isti taj problem kao Miša pa bih volio da ga riješim.Uz pomoć majstora,naravno
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Double hawl:
According to the instructors, it is to be accomplished exclusively with two first fingers and head following crisply the line flight, otherwise is not efective and hence unacceptable :D :p :hammer:
Al' salu na stranu, ubrzavanje snjura se vrsi kratkim i odsecnim povlacenjem na pocetku zabacaja bilo napred, ili nazad, kojim se na trenutak, brzim skracenjem snjura u vazduhu neposredno pre pokreta zabacaja i na samom njegovom pocetku dodatno "napuni" vrsni deo stapa i ubrza snjur koji zatim brze izlece pri zabacaju (casting). To se zove "double hawl". Od toga se pravi velika fama, a u stvari je uglavnom stvar vezbe.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ovo sam ja  ;) a ovo što radim levom rukom je hauling tj povlačenje , cimanje ,seckanje , cuganje kako god ga zvao cilj mu je ubrzavanje konca odnosno predavanje vece kinetičke ili beše one druge energije koncu od strane savijenog(load) -napunjenog štapa naravno u pravom momentu (good timing) a i drugi veoma važan momenat za tvoj problem je i STOP koji mora biti na pravom mestu i u pravo vreme ,štap mora stati negde na 10-11 posle putanje po pravoj liniji znači ako ti je neko pričao 10 sati-02 sati mahanje ko kazaljke na satu ZABORAVI.Vrh štapa ide ko po šini iznad tvoje glave.


PS    Izrazi na engleskom su da vas drugi ne bi zbunili i da bi ste čisto bili u toku, jer srpski fly casting nezadrživo srlja u progres što mije vrlo drago samo napred vedžbajte nije sve u vatanju riba ima nešto i u je....im  zabačajima. 

                                  http://www.youtube.com/watch?v=ndntUeF1Eh0
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Pa kad me učio deda od 70 god koji je samouk.Ja sam vrh štapa vodio kao po polukružnoj,ili polueliptičnoj liniji,a koliko sam shvatio,vrh treba da ide paralelno sa vodom,da uprostim.E,do moga,sad sam nay...Nije problem naučiti,al ko će to ispraviti(retoričko pitanje,znam da moram ja)?
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dakle, Zeko, vidim da nisi pratio pazljivo! ::)
Pokret glavom za snjurom, to ga najvise ubrzava.  Ali mora biti odsecniji: sto odsecniji, to snjur brze leti! :D :hammer:
A sem toga, u realnim dituacijama, imate dodatno priliku kad glavu okrenete da isratite unazad let snjura da primetite ako se riba javila iza vas i da joj ciljno plasirate muvu. :hammer: :D
I dodatno, radi smanjenja sile trenja i ubrzavanja izlazenja snjura kroz provofnike, samo nezno drzanje snjura prilikom cimkanja VRHOVIMA PALCA I KAZIPRSTA obezbedjuje optimalno ubrzanje, ako ukljucs u drzanje vise prstiju, to se zbog veceg trenja izlazak snjura usporava.  :hammer: :hammer: :D
Igore, odlican video, ali nemoj da teras kamermana toliko daleko, osim ako ne reklamiras svoje telo i njegov sklad poreta za zenidbu (mada je to opravdano, eventualno)  :D. Stap se gotovo ne vidi u videu, a u njemu i u radu leve ruke je sustina (ako zanemarimo pokret glavom, neopravdano, naravno  :D).
Inace, ubrzanju snjura nekad pomaze i da se opere povremeno u bogatoj sapunici, a onda ispere u vodi.
 
Z

Zakula

Guest
Eh,taj double hawl....Mnogo se velika fama pravi oko toga...Zeko,Misho,moramo da odemo u ribolov, i da vam objasnim kako se dostize distanca mushicharskim koncem...Zapamtite da vishak energije ubija bilo koji zabachaj....Nemojte da mislite da ako sve jache i jache povlachite konac levom ili desnom rukom,(zavisi kojom rukom drzite shtap) da ce te postici bolji,tachnije duzi izbachaj...Sada ja mogu da kenjam i bla,bla,bla,ali ne vredi!!Moramo na vodu!!
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Kad????Gdje????Ja sam spreman,krećem.Idem i bez kombinezona,nosim gumenjake.Samo daj lokaciju i datum :drool:
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Ljudi i ja sam za akciju. Samo recite kad i gde!
 
Vrh Dno