Problemi kod bacanja

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Kupio sam pre neki dan od kolege sa foruma Greys GRXi 9' #5/6. Kolega mi je uz stap poklonio cekrk i kanap DT5. Deluje mi da je ovaj kanap malko lagan za ovaj stap. Ne osecam da se puni stap i treba mi dosta snage (mucim se) da drzim 7-8 m kanapa u vazduhu. Bio sam veceras i pre 2-3 dana da malo bacam pa imam par problema.
Problem br. 1 je taj sto mi musica kaci kanap u front cast-u u trenutku kada prodje vrh stapa. Da li je to zato sto mi je vrh stapa u prednjem stopu vise ka vodi ili gresim u jos necemu?
Problem br. 2 je taj sto kad izbacim kanap u zavrsnom bacanju nece da se ispravi celom duzinom nego padne na gomilu sa sve predvezom i musicom. Ne desava se svaki put ali cesto i ne mogu da provalim gde gresim.
Hvala unapred.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Iz Trstenika. Trebao sam danas da idem sa drugarom da me malo poduci ali on imao obaveze a i ja kasno zavrsio sa poslom pa sam otisao sam pola sata pred mrak.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
hogar_strasni je napisao(la):
Iz Trstenika. Trebao sam danas da idem sa drugarom da me malo poduci ali on imao obaveze a i ja kasno zavrsio sa poslom pa sam otisao sam pola sata pred mrak.
Nadji Nikolu, Cvrle ga zovu. Zivi u centru. On moze mnogo da ti pomogne
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Znam ga. To mi je drugar jos iz osnovne. Sa njim sam i trebao da idem. Nego mene kopka da sto pre saznam gde gresim. U back cast-u mi se ne desava da mi kaci za kanap, samo u front-u. Izgleda da mnogo snage koristim, jer kad zaustavim stap vrh mi se trese. I kad krecem u front cast ne ubrzavam nego odma krecem energicno. To mi navika od varalicarenja.
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
hogar_strasni je napisao(la):
Problem br. 2 je taj sto kad izbacim kanap u zavrsnom bacanju nece da se ispravi celom duzinom nego padne na gomilu sa sve predvezom i musicom. Ne desava se svaki put ali cesto i ne mogu da provalim gde gresim.
Hvala unapred.
Isti problem sam imao i ja pa sam ga resio duzom ili kracom pauzom sve zavisi od duzine kanapa :)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Problem 1: Sam si dao razlog rekavsi u sledecem postu:  I kad krecem u front cast ne ubrzavam nego odma krecem energicno...

Ujedno previse spustas stap posle stopa, to moze biti jedan od razloga za drugi problem, ili ti je predvez predugacak u odnosu na musicu.

Probaj da bacas kratkim pokretima ruke i iznenadices se kako fino moze da ide bez previse ulozene snage, a pre svega opusti misice, narocito ramena.  ;)

Pogledaj na naslovnoj org-a tih par tekstova o Underhandu.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
I kanap ti je lagan pa traži više lažnih zabačaja.
Imam GRXi 6/7 i leži mu teži kanapa.Koristim 7#S (tonuću) a uzeo i WF8#,baš mu leže oba!
6# ga nije punila dovoljno,tako da probaj teži kanap  :tbumb:
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Treba sutra da mi stigne #6 a idem veceras sa drugarom da me uci. Ponece on i 6 i 5 pa ce da vidimo.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.113
Broj reagovanja
942
Najbolja struna za vodene zabačaje s ovim štapom je TT6 imao sam štap u toj kombinaciji i mogu reći da mi je žao što sam ga prodao...
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
Bio sam prekjuce sa drugom i gledajuci njega i sa njegovim savetima video sam gde gresim. Za stvaranje tailing loop-a gresim u tome sto mi stap ne ide pravolinijski nego nego pravim krivu. A za drugi problem gresim u tome sto ne sacekam da razmota loop nego odmah posle stopa obaram stap ka vodi.
Uspeo sam bez mucenja da drzim 7-8 metara kanapa (bez predveza) u vazduhu sa upotrebom double haul-a. Malo tu imam problema jer prerano krenem sa haul-om. To sve sa DT 5 kanapom. Mozda ce sa 6-icom ici lakse. Malo jos da sinhronizujem pokrete i bice super. Hvala svima na savetima.
 

hogar_strasni

Senior member
Učlanjen(a)
23.09.2009.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Trstenik
A i to sto kazes  :) Dzabe naprezem mozak gde gresim  :hammer:
Predvece sam izasao jedno sat vremena da probam sa ovom 6-icom sto mi je stigla. Mnogo mi lakse ide, osecam tezinu kanapa i punjenje stapa. Lepse i elegantnije mi pada musica na vodu, ispravi se ceo predvez i kanap. Ali i dalje imam tailing loop-ove kad idem i front cast. Redje nego prosli put ali me mnogo nervira. Sto mi je vise kanapa u vazduhu to ih manje imam. Da li gresim u tome sto upotrebljavam vise snage nego sto je potrebno?
Aj sad se pokazi Japi i daj mi resenje za moje muke  8)
 
Vrh Dno