PROLECE 2008

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo ga dodje prolece a ja za ovaj godisnji period ucrtao u kalendaru:

- EFFA miting na Ribniku u Bosni od 10-12.05 + neki dan pre i posle
- Tamis
- Kostolacki dunavac
- Drina
- Ostale lokacije u blizoj okolini u zavisnosti od slobodnog vremena.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da taj EFFA miting na Ribniku u Bosni od 10-12.05 + neki dan pre i posle dobro zvuci :tbumb:.
Ovo drugo i trece cu verovatno da preskocim jer nemam stap za tako ozbiljne vode. Hteo sam da kupim jedan al neki Djole :bat: mi ga maznuo ispred nosa :D.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Stiglo! :)
Ne zelim ove godine mnogo da planiram kao i prosle pa da ne ostvarim. Jednostavno nemam velike planove za ovu godinu. Iskoristicu svako slobodno vreme da izadjem na vodu.
Planiram i malo vise da vezbam fly casting.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Gringo ne preskaci. Prvo cu da ti dam 9 ku da se nabildujes pa onda da predjes na nesto finiju 7 cu  ::)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
[flash=425,373]http://www.youtube.com/v/v3mSVMXqMCw&rel=0&color1=0x234900&color2=0x4e9e00&border=1&hl=en[/flash]
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Lazo razduševio si me  :tbumb: "Djole proleće" legendarni crtać :)
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Djole jak sam ja :yeswink:. ta tvoja devetka mi je samo za zagrevanje :yeswink:
Stvarno Lazo ovo ti je za 10 +eva. Ne mogu da verujem. Odusevljen sam :respect1: :respect1: :respect1:
P.S. Cini mi se da ce ovim da budu odusevljeni samo mladji prijatelji forumasi, ili oni koji se osecaju tako.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja za ovo proleće imam jedan mnogo jak mušičarski plan. Planiram da što češće idem u ribolov, ne birajući vrste riba. Bodorke, crvenperke, pastrmke, štuke, klenovi, babuške, šarani... Lipljeni, mladice, ajkule, barakude, tarponi i ostalo, žive na preko 300 km od moje kuće, tako da njih nisam planirao, jer mi se ne uklapaju u ovaj "Everyday FF" plan. Tek na leto planiram da mušičarim mladice, ali do tad ima mnogo vremena i mnogo ću drugih riba iz okolnih voda iskusati  :hammer:.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milance je napisao(la):
:'( :'( :'( -..bem ti proleće - jel negde stiglo???

Proleće je gotovo uvek ovakvo. Promenljivo vreme, vetrovito, kišovito, prohladno, kad se najmanje nadaš grane sunce, vode bujaju.... Treba se privići na to. Ne treba srljati ka omiljenim letnjim terenima i brzacima. Najmudriji će proleće provesti na stajaćim vodama i stabilnim rekama, krečnjačkim ili onim koje ističu iz neke akumulacije.
Zanimljivo je da ovo "nezgodno" prolećno vreme obožavaju vodeni insekti i dešavaju se zanimljiva rojenja. Zato ne treba čekati "lep" dan za akciju, već posećivati vode i onda kada oni kojima je stalo do komfora buđaju kod kuće. "Loše" vreme ima svoje prednosti, a glavna je to, što ćete napokon moći da prorešetate najbolja mesta bez bojazni da će vam neki znatiželjnik ušetati u "šesnaesterac". Opremite se dobrom jaknom i ostalom adekvatnom opremom i vaš uspeh i lep provod neće zavisiti od klime. Kada je hladno i vetrovito, setite se Kanade, Aljaske i Škotske. Tamo se raduju kada je 10 stepeni iznad nule, a vetar slabiji od 100 km-h. Ako je, pak, pretoplo, zamislite kako je na tropskim ostrvima, kada izađete iz hlada i uđete u plićake sa bonefish-ima. Tamo su srećni kada se vrate iz ribolova bez opekotina 4. stepena....
Šta mislite što vam ja ovo pišem? Pogodili ste, razmišljam da i danas uskočim u neopren i zagazim u hladnu prolećnu vodu. :doh:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja ću možda opet varalicu i na Mlavu - ovo je pravo vreme za to :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milance je napisao(la):
Ja ću možda opet varalicu i na Mlavu - ovo je pravo vreme za to :D

Milanče, ja ponekad (dva puta godišnje)provrtim varalicu, ali se uvek gorko pokajem. Ulov varalicom niti pokazujem niti me zadovoljava. U stvari, varalica u rukama mušičara je kao CD turbo-folka u rukama violiniste bečkog simfonijskog orkestra.
Obrukaćeš red, familiju, vrstu... Flyfishingus pancevicus. Pomislićemo da si mutirao u Blinkericus varalicus  :doh:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ajde da pogurum ovu akciju koja se odvijala i prosle i prethodnih godina a odnosi se na gledanje, uporedjivanje, testiranje, razmenu iskustva, misljenja i ostalog. Ne znam tacnu lokaciju gde je bio prethodni skup. Ali o tome ce ovi sto su bili prisutni. Stavio sam ovaj post ovde jer ne iskopah prethodni o kome se pisalo o ovome. Sajam se zavrsio. Mnogi su se ponovili, ko na sajmu ko na drugi nacin. Lepo vreme je pred nama pa da iskoristimo jedan dan za ovakav skup kraj Nisave. Evo prepoznace po slici ovo sto su bili.
 
Vrh Dno