Promena svesti

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Primecujem dosta u zadnjih godinu dana da musicari sve vise postavljaju slike musica na barbles udicama I to me raduje. Verujem da su prica o c&r kao I takmicenje dosta pomogli u tome da se koriste kao I svest da se ribe na takav nacin manje ostecuju, povredjuju I lakse vracaju u vodu. Cinjenica jeste da vecina revira na kojim pecamo imaju obavezu c&r I barbles udica ali gledam na Drini da je sve vise takvih.
 

Bojangm

Junior member
Učlanjen(a)
06.01.2016.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Gornji Milanovac
Svest kod musicara da ali ostali brate ne da nemaju svest vec nemaju nista osim punih cuvarki!
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
O promeni svesti i generalno pristupu ribolovu i može da se priča tek kada nenametnuta pravila počnu da se primenjuju a to kreće od svakog od nas individualno. Barbless udice na Drini su dobar primer. S druge strane, ne treba osuđivati ribolovca koji koristi povratnu kuku a nema nameru da ulov vrati. Naravno, ako time ne krši zakon.
Ne mislim da smo mi mušičari bolji po tom pitanju od npr. varaličara, plovkaroša itd... To poređenje ima smisla samo na individualnom nivou. Svega ima, i mušičara mesara i plovkaroša koji sav ulov vrate i za sobom ni pikavac ne ostave
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Slazem se sa Vranom. Mada je.malo to postalo i pomodarstvo. Kao selvi sa ajfonom  :hammer:. Ranije su ribolovci nosili kuci ulov da se hvale pred komsilukom a danas je lakse da se slikaju pa da se hvale na fejsbuku.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Neco bolje na facebooku ako se ta riba vrati nego u tiganju. Nemam nista i ako neko ponese neku ribu. Uzmem i ja lipljena sa Drine.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Znaci ti si taj sto je izlovio lipljena sa drine...ccc


Sent from my iPad using Tapatalk
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tihi jbt be moras sve da otkrijes. Daleko sam ja druze od toga da izlovljavam lipca sa Drine ima ovde mnogo boljih ribara od mene ja sam za one Gradacke jbg.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hahahahhahha.... Ja sam doktorirao tarske ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno