Prve Prvcate

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Pokusao sam da nadjem istu temu i nadjoh jednu ali je poslednji post bio u septembru prosle godine pa reko bolje da otvorim novu. Naravno urednici je mogu premestiti ili obrisati ako misle da treba. Hvala i izvinjavam se unapred.

danas popodne dobijem stegu i neke udice i malo materijala od caletovog kolege pa reko da probam i ovo su moje prve dve  :)
muva-1.jpg

muva-1.jpg

muva-2.jpg

muva-2.jpg

Znacilo bi mi misljenje svih kolega  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Vidi imaš sve na jutjubu ili u pdf,treba ti proporcija mušice,kao i spisak materijala.
Tjelo je predebelo šta god da si pokušao,po meni preguste nožice i pojaka ti je glava.
Vjerovatno kuburiš sa koncem.Traži neki tanji elastičniji.
I noge su ti zauzele pola mušice,previše si rano krenuo da ih motaš.
Pitaj slobodno i ja sam ovakve kačio na forum  :tbumb:

 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Iskreno ne znam sta sam pokusao. Ovo je obican konac crni pamucni. Dobio sam komplet juce popodne pa sam samo hteo da vidim sta ce da se desi. Napravio sam i American Pheasant Tail Nymph i ona po meni kao lajiku i pocetniku izgleda sasvim solidno. Evo i fotke. Hvala na savetima, listacu joutube i naci cu pdf pa cu videti kako se razvija. Hvala jos jednom na savetima!
muva-3.jpg
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Osnov svake musice je njena proporcija, to je kljucno i u lovu vestackim musicama. Na to kao pocetnik u vezivanju treba da obratis najvise paznje kao i na to da nece biti bolja musica koja ima vise materijala. U slucaju FT ona krilatica "od viska glava ne boli" ne vazi. Takodje obrati paznju na izbor materijala a narocito konca. Pamucni konac se NE KORISTI za FT, nemoj ni da pokusavas i probas da vezujes sa njim jer samo gubis vreme.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Pretpostavio sam da je konac kao konac los ali se trenutno samo upoznajem i vezbam. Trebalo bi uskoro da odem u nabavku materijala pa ce u jednom trenutku biti bolje. Ovo vezivanje je bila vise provera samog sebe u smislu da li ili ne da se upustam u situaciju vezivanja. Pokusacu da nadjem proporcije, pretpostavljam da negde na forumu postoji tema sa proporcijama pa cu listati i uciti  :) Hvala jos jednom!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nemoj ni da vezbas pamucnim koncem jer ti ta vezba ne sluzi nicemu sem da naucis da pamucni konac nije za FT vec za gace . Gubis vreme a ovde si na laksi nacin to saznao. Strpi se, kupi normalan konac pa polako.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Hahahahahahahahahahah. Dogovoreno, hvala!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ima jedan alternativni služi za opšivanje zavjesa,mnogo tanak a elestičan.Mnogi "majstori" vezuju sa njim.Naravno,mora da se namota na kaleme i slično.
Ja volim da kupim gotovu špulnu i nemožeš je potrošiti lako!
Ali je vezivanje mnogo lakše.
Kada dođem kući poslaću ti linkove sa pdf samo klikneš i skidaj,knjige su na eng. ali sve će ti biti jasno.

Simpson je u pravu ništa sa tim ne postižeš  :tbumb:
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Engleski je najmanji problem. Cim skupim neku kintu za malo vise materijala cegerce pa u kupovinu a, do tada cu listati i teoretski uciti. Hvala unapred za linkove.  :)
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Maslacak,ja sam ti takodje pocetnik jos uvek,skoro godinu dana se bavim vezivanjem muva,i da ti kazem nesto,onako bratski,prvo vidi koje ces ribe da pecas,pa onda se usredsredi na nekolicinu muva,recimo da taj broj ne prelazi 3,i onda konstantno njih vedzbaj dok ne postignes odredjen rezultat.Kad jedan deo osnove savladas,kasnije ces,takoreci,slepacki moci da vezujes,samo treba mnoooogo vedzbe jebiga,ne postaje se vrsan vezac za godinu-dve.
Znaci,ne zuri,niko te ne juri,samo polako i rezultati su vidiljivi vec posle 3-4 meseci.
Pozdrav!  :)
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Znam da treba vezbe, sto bi rekli niko se nije naucen rodio! U planu su mi klen, pastrmka i recimo lipljen. Jel moze neki savet oko tih par musica, koje musice i neki link kako ih vezati? Hvala!
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ja pastrmku i lipljena pecao nisam,pa o tome nemogu da ti velim  :nowink:
A sto se klena tice,ja najcesce koristim mrave,od balze ili policelona,black zulu,ili red tag...to je neka osnova za pocetak,dok se udje u stos,pa kasnije jos neke modele ucis da pravis i pecas istim  :whistle:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ako ne radis i imas vremena i ludacku zelju za pola hodine doktor postajes. A to koje muve.... suve: cdc&elk jako prosta za vezati... trebas je imati u vise velicina po nekoliko.... jednodnevka od fazanovog repa telo i zeleno telo.... opet u raznim.velicinama krila cdc za sporije vode a zecija sapa za brze vode.... i to je to.... nimfe fazan i zec... opet u vise velicina i naravno tezina.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Hvala na savetima i predlozima. Trenutno sam na godisnjem odmoru tako da imam vremena  :)
 
Vrh Dno