Prvi put ciljno na Mladicu/Sulca (Hucho hucho)

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Štuka, bucov pa ni mladicu do nekih 15kg nema smisla ganjati recimo desetkom što se tiče borbenosti tih riba. Vetrovito vreme, teški strimeri, jaka voda to može da opet opravda. Mnogi misle da je mladica neka neman koja se bori na štapu 300 sati ali nije tako...Kurare (Janez) vam to može potvrditi jer ih je več mnogo ulovio mušičareći. Mnoge drge sam isto čuo i to jeste borbena riba i jaka ali nije na borac na duge staze i malo je previše mistificirana što je sasvim bezveze. Ja sada na žalost nemam nikakvih mogučnosti da bi otišao još jednom na mladicu ali možda jesenas probam opet. Zamaranje riba od 10tak kila je prava uživancija. Ove godine sam ulovio dosta baš krupnih šarana mojom 7/8 ff motkom, nekoliko ih je bilo od 14 do 16,700kg. Poznato je da šaran ume mnogo duže da se bori od mladice pa predopostavimo šarana od 16kg u brzoj reci...tu bi 10tka bila več preporučljiva ali ne zbog same ribe nego zbog borbene ribe+JAKE VODE. Za nekoga može biti mušičarenje strimerom varaličarenje ali ako bi tako generalizovano ili jednosmerno gledali onda bi mogli reči da je i nimfarenje varaličarenje  ;) E sada, kako kome volja...
Meni lično je najlepše uloviti svako vrstu ribe MUŠIČARSKOM OPREMOM I TOVRSTNOM TEHNIKOM. Ako je oprema pod klasom teške artiljerije nemora da znači da je teško to koristiti...pravilno koristiti takvu opremu je jednako jednostavno kao i neku finu četvorčicu...jednio navika ne "jedno" može da bude mali problemčeć. Istina neki štapovi su malo teži i ako si navikao na lakšu opremu to može da bude jedna od barijera dok se čovek ne upozna sa komadom te opreme. Mada neki malo kvalitetniji štapovi tih jačih klasa  su isto tako jako lagani. Moj GRXi je izuzetno lagana a pet vrlo močna motka...probao sam neke poznatije firme štapova istih klasa a da su bili znatno teži. Isto tome doprinosi i kakavim čekrkom ste to uparili. Ako je to neki moderan i kvalitetan čekrk od aluminijuma sa vrlo malo detalja sa malom gramažom možete imati osečaj kao da lovite sa percem ;)
Vode su velike mada mene ni to ne bi zaustavilo ali mnoge druge nepredviđene stvari me sada sprečavaju na jedan takav izlazak tako da na žalost ko što rekoh mogu da se nadam samo jeseni.
@Janez, ako mi se ukaže ikakva prilika za još jedan izlazak javit ču ti! Do tada ostaj mi zdrav i nadam se da češ se uskoro pohvaliti nekom lepoticom od 1m+  ;)
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Seb, skoro bi se ti javio s slikom svinjsko debele mladice od juče ali nije se izašlo po planu :D Varaličario sam s 100 gramskim štapom i najlonom 0,40 i igrao se kašikom u jednom brzaku. Puštao i podizao sam kašiku i ona je lelujala i dizala se...i tako cca 2 minuta na 5 m od sebe. Odjednom sve zajedno stane i ja mislim, da sam zapeo neki kolac koji je tamo zabijen u vodi... A onda "kolac" crvene boje izroni iz mutne vode. Imala je preko ledja sigurno 30 cm. Ona nonšalantno pliva prema toku pored mene, nije ni shvatila da nešto ne valja. Štap u totalnoj kifli, mašinica polako otpušta strunu a mladica lepo protiv toka. Kad je došla nasuprut mene malo sam pojačao pritisak i izvukao joj kašiku s popeglanim krakom udice iz usta. Uopšte nije bila zakačena. Nije ni jedanput zakoprcala, samo je plivala. Siguran sam, da je mislila da ima ribu u gubici i onda je otvorila usta. Bila je 15 kg+. Prava crvena krmača :D :D :D Šteta što nisam imao mušičarac (visoka voda) jer na strimera se najviše puta sama zakači a ovako s 2 troke nije mi uspjelo :doh:
Fantastičan doživljaj!

Janez
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@kurare, e da znaš da mi krivo...velika šteta ali bit  če dana, tebi je to barem moguće češče ponoviti pa nikako ne sumnjam da češ uspeti ponovo da je prevariš ili neku drugu tih dimenzija. Na kojem mestu si to bio? Jel mi poznato mesto ili?
Eto, vidiš, kani se ti tih varki, sa onim tvojim dvoručnjakom bi to bila prefina uživancija a o fotki da i ne govorim ;)
Nište, imaš popravni, moraš nazad tamo i da popraviš grešku ;)

Nadam se fotkici ;)
 
Vrh Dno