Prvi put ciljno na Mladicu/Sulca (Hucho hucho)

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Seb odlicna prica. Svaka cast i tebi i kuraretu. Mogao bi da je napises onako kao reportazu i lagano u clanke. :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lazza je napisao(la):
Seb odlicna prica. Svaka cast i tebi i kuraretu. Mogao bi da je napises onako kao reportazu i lagano u clanke. :)

ma malo mi neprikladno bez ulova mladice...jeste, lep dan i sve ali fali i mladuljak za celovit koncept...ali ako vas nekoliko kaže mogu se potruditi i uraditi članak i dodati još malo detalja iz toga dana.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
kad smo več kod mladice, danas sam doznao da na rijeci unac ili uni ovih dana pecaju mladice od 5-10kila :drool: :drool:
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
kurare je napisao(la):
Objekt na levi je elektrana, a onaj "slap" je višak vode koja ide iznad turbine. A reka je jaka i kad naraste donese sa sobom sve - od avtomobila, do najlon kesa i mrtvih pacova :D

Janez

Imas koju imitaiciju?  ???  :-X :D

Pa naravno da imam, i to ultra-realističnu :D Za zabacivanje ovakvog strimera dvoručnjak je prava stvar...
podganarca.jpg


a vidi i ovo:

iznad mosta:
podg2.jpg


ispod mosta:
podg1.jpg


Obrati pažnju na donju levu polovinu slike i možda češ ustanoviti što bi moglo biti ovo:
podg3.jpg


P.S. oni klenovi ispod mosta su potpuno bezbedni dok prema "kamenu" pliva dlakavi hamburger :D

Janez
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
auuuuuuuuuu, Janez ja bi spavao pored vode,na sta grizu ti klenvi :naughty:
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Mladica na muvu!!!!!
Teska fizikalija!!!!
Smatram da je musicarenje pre svega namenjeno pastrmci, lipljenu i klenu.
A ovo tzv. varalicarenje nezmam dali u to spada.
Jednom sam bio zeljan da probam musicarenje stuke stapom klase 8.
Ruka posle sat vremena utrnula, a rame tek, tada sam rekao samo blaga varijanta i uzivancija.
A ko pici mladicu na musicarca to je za respekt, mlatarati toliko sati i nakraju imati snage da se zamori komadina od 20kg ako vam se posreci.
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Grešiš Drogi, teško grešiš :) Nije ovo nikakva teška fizikalija ako svladaš double haul i koristiš shooting head ili dvoručni pribor, Prvo što moraš da shvatiš je, da se ovakvim priborom ne koriste mnogobrojni "slepi" zabačaji kao kod "normalnog" mušičarenja...
O zamarnju i izvlačenju ribe od 20 kg ne bi znao ništa jer tolike (još :D) nisam ulovio.

Janez

P.S. Voda je več mjesec dana previsoka za mušičarenje a varalicom je ulovljeno više komada mladica od kojih su bile ponijete 97 cm i 9,25 kg, 94 cm i 8,1 kg, 92 cm 7,5 kg. Prava kapitalka ove sezone još nije pala ali ima vremena još skoro mesec dana samo se nadam da neče biti nekog otopljenja pa da mogu otiči ganjati mladicu mušičarcem!

Janez
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
drogi je napisao(la):
Mladica na muvu!!!!!
Teska fizikalija!!!!
Smatram da je musicarenje pre svega namenjeno pastrmci, lipljenu i klenu.
A ovo tzv. varalicarenje nezmam dali u to spada.
Jednom sam bio zeljan da probam musicarenje stuke stapom klase 8.
Ruka posle sat vremena utrnula, a rame tek, tada sam rekao samo blaga varijanta i uzivancija.

Gresis nije fizikalija! Problem ti je losa tehnika bacanja pa te pribor umara.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ko je navikao da peca na laganu peticu ili cetvorku ,pa u ruke uzme devetku ili jaci stap ....lici na tesku fizikaliju bez obzira na tehniku bacanja
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
I još jednom grešiš - celu sezonu jurim bucova devetkom (iako imam i sedmicu). Bez nekih zamaranja i mnoooogo lakše nego najlakšim varaličarskim priborom!!!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Milanče je napisao(la):
I još jednom grešiš - celu sezonu jurim bucova devetkom (iako imam i sedmicu). Bez nekih zamaranja i mnoooogo lakše nego najlakšim varaličarskim priborom!!!

Potpisujem!
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Milanče je napisao(la):
I još jednom grešiš - celu sezonu jurim bucova devetkom (iako imam i sedmicu). Bez nekih zamaranja i mnoooogo lakše nego najlakšim varaličarskim priborom!!!
Postovanje profesore, nijeli malo prejaka devetka za bucova ?
Izvinjavam za off-topic
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kako da nije prejaka!Nego to Milanče cilja one preko 6-7kg. pa zato forsira dugu devetku :smoke:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Po vetru te velike klase znaju da budu spas!

Malo pojako za vadjenje ribe ali verovatno mu je udobnije za bacanje!!!  :smoke:
 
Vrh Dno