Prvo mušičarsko takmičenje u Srbiji

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Koliko se ja sećam, prvo takmičenje u lovu ribe mušičarskim priborom, u Srbiji, organizovao je zaječarski "Ribo Klub", maja 1998. godine. U okviru tradicionalnog varaličarskog takmičenja, "Kup Crne Reke", te godine je, na moj predlog, održano i takmičenje mušičara. Organizator je prepodne dodelio varaličarima, a popodne mušičarima.
Lovio se klen. Učestvovalo je 11 takmičara, podeljenih u četiri ekipe. Prvo mesto osvojila je akipa Nišava II iz Niša, u sastavu Dragan Milošević, Oliver Kuzmanović i (moja malenkost) Ivan Ranđelović. Drugo mesto pripalo je ekipi Nišava I iz Niša, u sastavu Zoran Spasić, Žikica Đorđijevski i Aleksandar Dimitrijević. Treće mesto osvojila je ekipa Vania iz Sokobanje, u sastavu Miloš Todorović i Vanja Stojanović. Na mušičarskom takmičenju su učestvovali i zaječarski mušičari Stojan Ilievski i Jugoslav Putniković, ali su prerano počeli sa ribolovom, pa im organizator nije priznao ulov.
Za prvo mesto dobili smo ukrasni tanjir, koji stoji negde u udruženju Nišava u Nišu.
Imam i zanimljive video snimke ovog istorijskog događaja, koje ću uskoro postaviti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prvo, slika originalnog bedža, koji sam iskopao iz fijoke. Tek sad vidim kolika je vrednost ovog komadića metala.
 
Vrh Dno