Pusta reka

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma sumaher mnogo se bre istrcavas, sta je za stuku ta sitnica koju mixmaster naziva "onom stvari"? Mozes misliti kolicna je kad je gurnuo stuki u usta i izvadio nepovredjenu :hammer: :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Na to sam u prvom momentu i pomislio. Jebote Mimxmasteru zabrinjavas me, ti hvatas stukice od 1-2kg, ta stukica ima mala usta, a ti joj zavlacis kitu i vadis bez problema ne ostecenu. Sta drugo da pomislim nego.....
 

Komanchero

Newbie
Učlanjen(a)
01.12.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belgrade/Hawkspa
Ja sam mislio da je ovo ozbiljan forum :-o
Da se nadovezem na originalnu temu.
Pusta Reka je dobila ime po jednom ne tako ljubaznom dogadjaju.
XIII/XIV veka pod najezdom Turaka/Bugara stanovnishtvo lokalnog naselja je krenulo preko reke koja je u to vreme bila neuporedivo sira & dublja od danasnje.
Poshto su samo 2-3 choveka znali plivati neko je doshao na "genijalnu" ideju da se svi ostali ljudi kanapima vezu za Plivache i tako sigurno predju na drugu obalu.
Naravno, svi su se podavili, chak i plivachi. Kasnije, izvedeno od kletve "E reko da si pusta", se doshlo do danashnjeg imena reke. fly_proff
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dugo sam se ove sezone spremao da odem na taj "POTOCIC" ali mi se nije dalo.
Par puta sam zastao prolazeci pored i sa mosta bacao no sto mi se naslo pri ruci i video sta sam propustio ..???
Ima lepih glavonja
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ako se nista ne dogovorimo za vikend eto mene na Pustoj reci koja je mala a i prosle nedelje se odledila,toplija je u svakom slucaju od Nisave,tako da postoji mogucnost da se i uhvati nesto..
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
:)Druze raspisi kako si se proveo na pustoj reci....ako ne drugacije pusti mi na pm,zainteresovan sam za ceo tok reke a pogotovo oko Gornjeg Brestovca-naravno do ispod brane,jezera i njegovog stanja.....Magaske reke ili potoka vec.....unapred hvala i pozdrav iz Beograda.


      :( :blush: :) ::)reka mog detinjstva,mog prvog pecanja,prvih krkusica i nedoraslih klenova.........upropastena izgradnjom brane i stvaranjem akumulacije....jis jedan nas idiotluk :doh: :-[
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Bogami mnogo puta sam isao na pustu reku ali glavonju nikada nisam video (ni cetvrtina od glavonje). Tamo idem samo kad me "izdaju" toplica i morava  :'(.
I uvek je obavezan C&R jer je voda ponekad mnogoooo prljava pa ribe nisu nizasta.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam se danas posle toliko pricanja konacno odlucio da posetim Pustu reku i probam da ulovim nesto.
Stavise iznenadio sam se kada sam dosao na uliv Puste reke u Moravu-JUNGLE-
Nema teoretske sanse da se peca, poprilicno hladnija od Morave i sa gomilom klenova koji su se samo JURCALI PO POVRSINI..!!!!
Skinuh gornji deo stapa i totalno unistih sve zivo u njoj i van nje  :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Za 4h. ribolova koliko mi je trebalo da predjem potez od 3km. palo je preko 40 -tak  klenova ali nijedan veci od 300gr.
--UNISTAVANJE--
-Idu slike a vi sami vidite da li je treba zapostavljati
 

Prilozi

  • Pusta reka ...!.jpg
    Pusta reka ...!.jpg
    188,4 KB · Pregleda: 316
  • Ovim lovio .....jpg
    Ovim lovio .....jpg
    93,2 KB · Pregleda: 331
  • Lepota.jpg
    Lepota.jpg
    239,4 KB · Pregleda: 340
  • Krenulo je bockanje.......jpg
    Krenulo je bockanje.......jpg
    204,7 KB · Pregleda: 311
  • Ovakvi su padali.(40 kom..).jpg
    Ovakvi su padali.(40 kom..).jpg
    116,1 KB · Pregleda: 337

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
:tbumb: :tbumb: :tbumb: :bye: :bye: :bye: ;)
Dali se zna kakav je status vodotoka Puste reke do same Brestovačke brane.......

pozdrav druže...
 

nemanja

Junior member
Učlanjen(a)
05.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
voleo bih da sam imao aparat tada, da vas demantujem o glavonjama kako ne postoje u ovoj reci. Bilo je to krajem septembra, bio sam na logorovanju u s.Medja (posao, ako van kažem koji moraću da vas ubijem :)he,he) i svakog jutra sam ih sa mostića mamio - hranio skakavcima koje su halapljivo gutali, glavonje (po 2-3 komada) ali glavonje, i oko njih oni lepi primerci. Naravno, zbog posla nisam imao štap , samo maštu šta bi im uradio da ga imam.  Jeste dzungla, ali i bogata, da napomenem da su u delu o kome pričam hvatane štuke preko 5 kg, možda zvuči neverovatno za tako malu reku, ali verujte ima virova i po 2-3m dubine.
Da tačno je da je vrlo malo mušičara posećuje, verovatno što su blizu Morava i Toplica, ali vredi pokušati.
Ko ode možda i demantuje ime "Pusta reka" što sam ja i video, bez štapa na žalost.
Ispraviću se naredne godine.
BISTRO SVIMA.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Manjane prosetaj WOOLY-a na uliv Puste reke u J.Moravu
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Samo sam jednom video krupnog klena od cca 800gr-1kg koji je lezao na obali sav nadut (ne znam kako je tamo zavrsio). Meni ova recica vise lici kao neke jaslice za klenove jer je prepuna sitnog klena.
 
Vrh Dno