Razne boje tela istog insekta- BWO

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U zavisnosti od nekolicine faktora, boja tela iste (ili slične) vrste insekata može da vartira. Popularna Blue Winged Olive nije ista na Tari, Nišavi, Toplici ili Plivi. Čak i na istoj reci, u istom danu, nisu sve jedinke potpuno iste boje. Setimo se da postoje i dva pola...
Zbog ovih varijacija, mušičari izrađuju imitacije insekata u raznim nijansama. Jedni tvrde da je najbolja "ova", drugi da je najbolja "ona"... Da  ne bi bilo dileme, najbolje je imati razne nijsanse, pa na "licu mesta" proveriti.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Od cega su tela i kako ih pravis sa tako izrazenim segmentima? Pretpostavljam da to i nije neka nauka ali ja tu negde gresim.  :'(
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tela su od Dry Fly Body Floss-a, a rebra su od petlovog quilla.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Mix mozda se sjecas da sam u temi Trebisnjica pomenuo da moj ujak lovi na 5 istih muva na vaser kuglu.
E to je taj rad "zeka" kako je zovu u bosni je imitacija musice koja se javlja u proljece i tokom ljeta sve do septembra on ih pravi u pet nijansi i uvjek su mu na vezu.
Kad je otvaranje svi ulove jer ima ribe ali on moze slobodno dzak da nosi  :doh:
Godinama mi nije htjeo otkrit foru ne da ni da mu neko priviri blizu muva a ako zapnu pa ih otkine plivat ce za njima,ribarska sujeta hahahah.
Odlican post
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prekrasne muve...Mix je nesto mnogo dobre volje i danas mnogo deli sa nama (posledni prizor, ova BWO...) ...fala Mix  :tbumb: :yeswink:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
U redu je za razlicite reke i godisnja doba, a l i . Na Ribniku sam vizuelno i detaljno skenirao jednu BWO. U prici sa tipom koji zivi pored reke i peca na njoj saznao sam ( :eek:) bas ovo o cemu je tema. Nase price sa nisu u potpunosti poklapale, ili je neko od nas dvojice daltonista. Mozda i silna rakija od prethodne veceri  :whistle:
Ipak u Ribniku je ujednacena temperatura vode. Dali je to mooguce i kako
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
....šta Kuzmo? Ubi nas znatiželja. :doh:
 
Vrh Dno