Razne nimfe

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
El Diablo - attractor: #16 Fulling Mill FM5065, copper tungsten 2.8, olovna zica, fazan - rep, case i krila, narandzasti seal fur, lakirana crna zica, caddis green ice dub.



 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
ovo su ti jedne od boljih koje si namotao i predviđam da će jako dobro da love  :tbumb:
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Najsrdacnije se zahvaljujem! Nadam se da trud nece biti uzaludan.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Nimfa na Ahrex #14, dva materijala: Mallard Drake Grey Flank sve i malo zeca u thorax-u - mega jednostavno.




Gumirane nimfe - hit sezone!
#12





... i par regularnih.
Fulling Mill jig #18



Partridge #18

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Ova od pacijeg pera miblici na nesto sto je Barry skoro vezao na YT... A gumirana mi je bas super.... Deluje da je ko na struju u vodi

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Klepio sam ideju sa tightline kanala od pre mesec-dva, tamo je vezuju sa Wood Duck perjem ptice rasprostranjene po Sev. Americi - tako je i krstena Wood Duck Nymph. A gumene nimfe mi se nevidjeno svidjaju jer su nesvakidasnje forme, zabavne za vezivanje a efikasne na vodi. Prvi put su me tek ove sezone zaista zaintrigirale da njima pecam i da ih pravim mada su mi poznate vec godinama. Presudnu ulogu su odigrali par yt videa na koje sam sukcesivno naleteo u kratkom periodu a na kojima Ameri vrlo uspesno love ovakvim nimfama. Meni takodje radi njihova nervozna akcija u vodi a cini se da i ribe pozitivno reaguju na njih.
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Varijacija na poznatu temu. U osnovi Hare's Ear samo sam dodao gumene noge. Mozda ih je malo - da okacim jos koju? Hmm!

Krstio sam je Averell (najmladji Dalton).





 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Micro Fritz - Hayabusa #18, crni fazan, UV micro chenille - dead simple fly!


 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Ove su top bas

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Gospodo, hvala! U repu je Moos - Body Hair. Super materijal, trpam ga gde stignem, i u telo i u rep. Momentalno sam u tom tripu.





Pogresio sam kod velicine udice, #14 je, Ahrex - nesto duza klasicna nymph hook.

Ukoliko nekog zanima osnovni konac je siv, providni D-rib, drugi konac je rusty brown, sivi SLF squirell natural fox u grudima, patka za nozice, braon pera fazana za wing case a preko njih pearl tinsel large, sve zaliveno lakom i zapeceno.

Ukoliko me secanje ne vara u rep ide siva veverica ali je moja bila toliko kriva i valovita da nije licilo ni na sta pa sam morao da improvizujem. Nimfu sam sam krstio - ako neko trazi po netu da se ne iznenadi jer je nece naci pod ovim imenom. Ne znam kako se zove "original". Mozda je Tightline kanal ili Mak ili Barry ili Davie ili...

 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Crazy Duke nimfa - #12, fazan - razlicite farbe (5 x po dve) za rep i telo, rainbow dubbing thorax, partridge noge, neka meni nepoznata ptica u wing case a preko pearl tinsel i lak.





Zuti fazan je UV, decentno sija pod svetlom.






 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.153
Lokacija
Čačak
Ova je super.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
sta i kako se lovi sa ovim budući da nije otežana?  :eek:
 
Vrh Dno