Redington AS i Redington CD

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šta mmislite o redington čekrcima, kakva iskustva imate?
Bio sam u dodiru sa nekim njihovim čekrcima i dopao mi se u ruci čekrk serije SA, a također i CD. Nešto su jeftiniji od Vision xla koji je jos uvek moj favorit. No, ovaj "Redington SA" zlatne boje je isto vrlo lep na izgled, a i za uši. Cd serija također. Dobro sam si ih ogledao i ne bi smeli da sažvaču strunu i prave ostale probleme.

Ako imate ikakva iskustva sa ovim čekrcima molim vas podelite ih?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Sebastiane,

Redington izradjuje fine cekrke. Koristio dam njihovu AL seriju kada je izasla, i ona je slicna AS seriji koju pominjes (verovatno si na nju mislio umesto na SA, jer mi nije poznata takva oznaka za Redington.) AL je stara large-arbor serija, dok je AS bila serija sa standardnom spulnom. Imao sam zlatni AL 9/10 i koristio ga par sezona na stapovima klasa 9 i 10 za morski ribolov-strajper, zubatica i plava riba. Neki su se zalili na kontrolu kvaliteta ovih ranijih serija, ali ja nikada nisam imao problem. Znam nekoliko profesionalnih vodica koji i dalje koriste ovaj model, iako je Redington izasao sa jos boljim masinama. Vrlo upasovan cekrk, sa malim tolerancijama. Koristim povremeno i par malih CT cekrka za lov pastrmke, sa najjednostavnijom klasicnom "click" kocnicom i ni tu nemam zamerki. I ova serija se vise ne proizvodi, a odlicno je uradjena, sa malim zazorima i male mase.

CD je novija verzija prethodne GD serije. Na trzistu mu je jako slican Pflueger Trion i Orvis Mid-Arbor. Imace vise kocione snage nego sto ce ti ikad zatrebati u lovu vecine slatkovodnih riba.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Oldy,
Puno hvala na ovom tvom tekstu. Mnogo koristnog si mi rekao. Ovaj zlatni as mi se jako dopada, a ovi noviji isto su odlicni. Dizajn je super, cena prihvatljiva, a sve u rukama ti obečaje kvalitet i daje osečaj sigurnosti. Mehanizam je isto fenomenalan i daje blag i lep zvuk. Mogu biti i nečujne, ako se u mehanizmu podesi jedna stvarčica...to mi pokazao jedan čovek.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Redingtonova dva zlatna proizvoda... Mnogo mi se dopadaju bas uve dve serije, iako i ostali njihovi cekrci izgledaju i rade jako fino.
 

Prilozi

  • albright.jpg
    albright.jpg
    17,7 KB · Pregleda: 226
  • albright_1.jpg
    albright_1.jpg
    15,8 KB · Pregleda: 222
  • albright_2.jpg
    albright_2.jpg
    20,2 KB · Pregleda: 215
  • as.jpg
    as.jpg
    18,4 KB · Pregleda: 217
  • as_1.jpg
    as_1.jpg
    18,7 KB · Pregleda: 225

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Prve tri slike pokazaju Albright Tempest, jos jedan sjajan cekrk. Jim Murphy stoji iza kompanije Albright, a pre toga je bio glavni dizajner za Redington. Ovaj Tempest je sada na rasprodaji, i bolji je dizajn od starijih Redington AL i AS serija (tzv. 'draw-bar' dizajn). On je u klasi novije Redington Brakewater serije (koja takodje prestaje da se proizvodi),ali za 2007 godinu Redington tvrdi da je najnovija CDL serija jos bolja od Brakewater-a. Vreme ce pokazati koliko su u pravu...

Kome treba cekrk za vece ribe i teze stapove, ovaj Albright Tempest sa snizenim cenama je trenutno najbolji dil na trzistu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hmmmmm...sve vise razmisljam o ovim cekrcima. Dobro da se nisam zaletio i kupio nesto drugo. Dobro je strpljivo izabrati čekrk ako se misli više novca uložiti. Za sada ovi neki od redingtona i oni drugi koje sam prethodno spomenuo u drugim topicima su mi ozbiljno u mislima. Radije cu ovako polako istrazivati i doci do konacne odluke o kupnji kvalitetnog čekrka.
Redington stvarno nudi ozbiljne čekrke. Oldsurheand jos jednom puno hvala na informacijama. Ako imas jos zanimljivih informacija o ovom proizvođaču i njihovim čekrcima samo napred. Zadovoljstvo mi je pročitati takve informacije iz prve ruke iz iskustva.

Pozdrav
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
E pa da se pohvalim :) :-D
Prvo, danas sam konacno prekinuo bolovanje. Drugo, cim sam se vratio od doktora ja i zena sedamo u kola i pali u shoping...znate vec bozic, pokloni itd.
Prva tocka gde smo obavili kupovinu pogodite gde je? Hehe, naravno, ribolovacka trgovina! ;-) Posto su sve xla vizion-ke bile prodane u trgovini koju ja posecujem nisam imao problema sa odabirom jer druga koja je bila jednako opticajna sa istom cenom (oko 200eura) je bila jedina :) koja zadovoljava moj ukus i potrebe a to je ovaj Redington AS Gold ;-)
Eh ali to nije sve, nego pored ljubaznog trgovca koji se razume u musicarenje (dakle nas kolega po stapu a ne samo trgovac) mi lepo dade i leeep popust. Umesto slabih dvesto eura ja placam po bozicnom popustu samo 140 eura, ahhh nemože biti lepše. Vadi Zlatnog AS-a nov novcat bez ikakve greške, garancije sve je ok. Samo je lep popust, tako lep da covek posumnja u proizvod :lol: ali proizvod je fantastičan. Pored toga sam dobio i neku knjižicu o čekrku rezervne šarafe, ključ i mast za podmazivanje, sve to u originalnoj kutiji.
Morao sam sa vama da podelim lepotu moga današenjeg dana. A tek zvuk masinice, ma prelep je, sistem sve...ne mogu se nikako nahvaliti... ;-) :-D

pOz.
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Svaka cast majstore i da je potrosis u zdravlju i lepim danima :lol:
 
Vrh Dno