Река Расина

Srx

Newbie
Učlanjen(a)
20.12.2021.
Poruke
9
Broj reagovanja
1
Из Крушевца сам и мушичарим на Расини. То што пориљавате реку је са једне стране похвално (ако је поточна пастрмка у питању) али и законом забрањено. Реке се не чувају и има много криволоваца. А прилике у "Расини" која газдује водом одлично познајем
Калифа је у питању, али свеједно исто је, тек десетак дана издржи колико год стотина килограма да пустиш можеш се кладити у живот да ће максимално 10 дана бити у води и то је то... Одједном се слије 200 риболоваца који су као мештани а ја који сам мештанин никада нисам ни чуо за њих... И крене пловкарење иако је забрањено пастрмке живим мамцем... И крене мрежа, замрсача и оно што је најгоре струја.... Тако да прво ови из ,,Расина плус Доо" треба то да среде, а и ми као држава и као народ, ја сам на пример за сваки договор али кад бих нашао некога са струјом мислим да бих му поломио и руке и ноге...
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
Али зато и размишљам о Липљану он бар неће јести друге рибе и неће угрожавати мрест других врста, размножи се после 2 године већ и веома је захвална риба што се тога тиче.
A gde se može uopšte naći mladj lipljana?
 
  • Like
Reagovanja: Srx

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Vidi u Ivanjici,bilo je nekada:
 
  • Like
Reagovanja: Srx

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Липлјан никада није живео у Расини
 
  • Like
Reagovanja: Srx

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.141
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
Калифа је у питању, али свеједно исто је, тек десетак дана издржи колико год стотина килограма да пустиш можеш се кладити у живот да ће максимално 10 дана бити у води и то је то... Одједном се слије 200 риболоваца који су као мештани а ја који сам мештанин никада нисам ни чуо за њих... И крене пловкарење иако је забрањено пастрмке живим мамцем... И крене мрежа, замрсача и оно што је најгоре струја.... Тако да прво ови из ,,Расина плус Доо" треба то да среде, а и ми као држава и као народ, ја сам на пример за сваки договор али кад бих нашао некога са струјом мислим да бих му поломио и руке и ноге...
За ,,Расина плус Доо" нећу ни да коментаришем. А каква је разлика између криволоваца са струјом од осталих криволоваца?
 
  • Like
Reagovanja: Srx

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
За ,,Расина плус Доо" нећу ни да коментаришем. А каква је разлика између криволоваца са струјом од осталих криволоваца?
Struja ubija sve u reci, i mladj i odraslu, i žabu i daždevnjaka i larve insekata. Apsolutna obliteracija. U odnosu na to, neko čičište koje peca na živ mamac ili hvata na ruke deluje smešno.
 
  • Like
Reagovanja: Srx

Srx

Newbie
Učlanjen(a)
20.12.2021.
Poruke
9
Broj reagovanja
1
За ,,Расина плус Доо" нећу ни да коментаришем. А каква је разлика између криволоваца са струјом од осталих криволоваца?
Управо као што је рекао колега горе, и рипче и жапче и ларва и цео екосистем... Ја сам имао нажалост прилику да видим како изгледа река после њиховог проласка и то на 20м од моје куће... Не постоји жаба, а о риби да не причамо...
Може и чича на малој реци да утиче много али опет бори се и река...
 
Vrh Dno