Reka uspomena

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Nekad sam svaki dan ulazio na ovaj forum, sada meseci prodju...gledam i osecam nostalgiju, nista vise nije kao pre, kao i u zivotu. Ove godine sam mozda jednom musicario, nadam se da ce sledece godine biti bolje. Nedostaje li i vama ovaj forum, musicarite li kao pre?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.048
Lokacija
Svilajnac
Da imamo više mušičarski zdravih reka više bi bilo mladih mušičara a samim tim bi se i forum stalno obnavljao, više se pisalo i delovao življe. Možda je pak sve to vezano i za ekonomsko stanje u državi, svi smo u jurci. Za dve godine koliko sam na forumu činjenica je da nisam primetio više od 5 novih polaznika a možda ni toliko a sve češće pročitam prodaje opremu prestaje da mušičari... Ja sam svašta na forumu naučio i dobio puno korisnih saveta, ovo je odlično mesto za početnike a za vas iskusne seniore je već diskutabilno pošto se toliko toga zna a ne može se pričati o ribolovu, ulovima, mestima, opremi, mušicama itd. ako se isti ne upražnjava.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Maricu koliko peca samo oglasi i valjaju [emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.729
Broj reagovanja
1.048
Lokacija
Svilajnac
Ček samo još ovo da napišem. Od osnovne škole sam počeo da idem u ribolov pa sve do vojske kada mi je burazer zatražio opremu za ribolov dok nisam tu. U međuvremenu je on otišao u inostranstvo a ja kad sam došao iz vojske i potražio stapove i opremu kaže ostalo je kod njegovog kolege kada su išli u ribolov pa ili da odem ja da uzmem javiće mu telefonom ili kada dođe. Malo sam se i ohladio za godinu pa rekoh neka kada dođeš uzecemo pa idemo zajedno na vodu. I tako godina za godinu nikad i nisam uzeo opremu i posle 3-4 godina to nisam više ni pominjao niti me je interesovalo, ribolov sam zaboravio. 12 godina je prošlo, gledao sam sa klincem na tv ribolov i on je izrazio želju da bi hteo da proba. Što da ne kažem ja, nekada sam to voleo. Sutradan odem u lovac, kupim sebi neki bezveze stap i masinicu, neki vobler i deci po teleskop i crviće. Za vikend smo izasli na vodu. Čoveče, ne mogu taj osecaj opisati, samo je 5 minuta trebao, eksplodirao sam, neverovatan osećaj, mir, koncentracija, usredsređenost, zelenilo, reka žubori, čuju su ptičice, ma neverovatno, idila, vreme je stalo... prođe mi kroz glavu, pa dal sam ja normalan, eeee, 12 godina života sam ja ovo propustio i da nisu bila deca nikad ne bih ni otišao na vodu zaboravio sam kako je lepo. Nakon toga krenem da se polako ponovo zaluđujem ribolovom 7-8 godina kako sve to već ide i onda bam, mušičarenje, prava stvar. Poslednje 2 godine je vrlo interesantno i biće još žešće.
Hteo sam samo da kažem da to što ste se možda ohladili od ribolova je samo privremena stavka jer gde ćeš lepši način za proživeti slobodno vreme. Negde sam pročitao, ribolov je lud sport koji čuva od luđih stvari...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Maricu koliko peca samo oglasi i valjaju [emoji23]
Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Ne brate nego sta da gledam samo ti vezes musice a to je meni vec poznato i ne mogu da se odusevljavam.
Drago mi je zbog nekih novih likova, ali forum je spao na 4 coveka. Ne racunam oglase. A to je tuzno.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
I pricam o forumu ne o pecanju. Jos uvek idem na pecanje hvala Bogu ali ne kacim slike reka ni riba jer pecam za sebe
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja recimo svakodnevno udjem na forum, procitam sta je novo, pogledam slike sta je ko motao i pecao, retko komentarisem u poslednje vreme ali sam svakodnevno tu. Verovatno ima jos clanova koji su aktivni na ovaj nacin, ovde ima vrhunskih musicara i volim da procitam postove ali retko imam nesto pametno da dodam  :) u svakom slucaju ovaj forum mi je mnogo pomogao ali sam iskreno dosta citao topike i postove od pre par godina pa na dalje. Mnogo se vise tad pisalo i savetovalo nego sad ali dobro...
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
maric je napisao(la):
I pricam o forumu ne o pecanju. Jos uvek idem na pecanje hvala Bogu ali ne kacim slike reka ni riba jer pecam za sebe
E fala bogu da si ukapirao sustinu a ne da se trtis da budes preCednik  :bleh:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Ma drugi hteli da me kandiduju. :hammer: ali bice burno prolece na forumu  :hammer: :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.110
Broj reagovanja
938
volim da jedem volim da pijem volim da pecam volim da serem  :doh: sve volim! ali ima stvari i koje baš mrzim  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Ne brate nego sta da gledam samo ti vezes musice a to je meni vec poznato i ne mogu da se odusevljavam.
Drago mi je zbog nekih novih likova, ali forum je spao na 4 coveka. Ne racunam oglase. A to je tuzno.
Apsolutno se slazem...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Ja isto svakodnevno upadnem da vidim šta ima novo, i u poslednje vreme retko komentarišem. Veoma sam zahvalan mnogim ljudima sa foruma koji su mi nesebično pomogli kada sam pre godinu i po počeo da učim mušičarenje i priključio se forumu.

Nadam se da će forum opstati, verovatno će sa proleća biti i više aktivnosti na forumu, mada se slažem sa TCm-om da su nam vode veoma siromašne pa i nema mnogo aktivnih mušičara u Srbiji.

Pozdrav svim prijateljima sa foruma i puno zdravlja i izlazaka u 2020.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
326
Lokacija
Beograd
Musicara nikada vise nije bilo u Srbiji ili bar tih sto se zovu musicari. Ja kada sam pocinjao da musicarim poimence si mogao da nabrojis ljude koji su musicarili posebno na Drini. Vidjali smo se po seminarima koje je Aco Ivanovic za mene doktor musicarenja drzao i bilo je mnogo drugačije i medjuljudski odnosi su bili drugačiji. Sada je sve to otislo u kurac. I dalje je Fly dock za mene neprevazidjeni vezac i ne vidim da ga je neko stigao po inovacijama  i ostalim kerefekama na ovim prostorima. Dosta starih Musicara se iskljucilo iz debata jer nekim ljudima na forumu je lakse ulazilo u dupe nego u glavu pa su skontali da je to samo gubljenje vremena. Da li ce se nesto promeniti. Sumnjam. Da li ce biti gore vrv hoce. Spasa nam nema propasti necemo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Maricu, jesi li dolazio na adu kad je aco drzao seminare?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno