Rhithrogena germanica - marchbrown

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sigurno ste čuli za "marchbrown". Pitam se, da li ste je ikada videli i prepoznali?
Opet ću da brknem u svoj insektarijum. Nimfa, za početak.

main.php
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
jel imaš možda sliku odrasle forme, jel to ono što se na ovim prostorima zove martovka?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
lizard je napisao(la):
jel imaš možda sliku odrasle forme, jel to ono što se na ovim prostorima zove martovka?

Imam sliku i objaviću je uskoro. To jeste martovka. O njenoj larvi- nimfi bi trebalo malo razgovarati, pa čekam naše eksperte da razrade priču.
 

mungos84

Newbie
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Lokacija
trstenik
nisam neki strucnjak za bube.vidjao sam na rekama na koje idem slicnu takvu nimfu.samo sto je bila crvenkaste boje.mislim da je iz roda  Ecdyonurus .
ovu tvoju nisam nasao  http://www.flyandtrout.com/entomologija_spisak_jednodnevki.htm
molim te napisi nesto o njoj barem osnovno.da li je retka jer je nisam zapazio
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jeste li spremni, imate li imitacije uvih insekata u svojim kutijicama? Ja imam ali ču još malo da obnovim zbirku sa par suvih u stilu tzv. "krejica".
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Bobane, ovo vece je Epeorus a drugo manje iako se ne vidi bas najbolje izgleda kao neka Seratella ili Ephemerella. Sve jedno, musicarski se Epeorusi ne razlikuju mnogo po primeni musica za Rhitrogene i Ecdyonuruse koje obicno nazivamo Martovkama.
 
Vrh Dno