Riba sa izrazom lica....!

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
dobro, ukusi su razliciti. Ja i sa peticom bacam sasvim solidno uz malo koriscenje tehnike. Mozda se ponekad i pomucim (to cu resiti #6) ali lakocu stapa u ruci i osecaj prilikom borbe sa ribom ne bih menjao nizasta na svetu.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jr je napisao(la):
dobro, ukusi su razliciti. Ja i sa peticom bacam sasvim solidno uz malo koriscenje tehnike. Mozda se ponekad i pomucim (to cu resiti #6) ali lakocu stapa u ruci i osecaj prilikom borbe sa ribom ne bih menjao nizasta na svetu.
Ja sam se ovih letnjih noći poprilično mučio sa #6 i velikim saltwater imitacijama ne bi li nekako dobacio do ogromnih noćnih bucova ili spustio smuđu dovoljno duboko one gummy minnow-e koje ste videli...
I onda sam uzeo moju #7 napravu za Dansku...
:D :D :D Veruj mi mnogo je lepše i lakše!!! Struna #7 to jednostavno mnogo lakše nosi, a i štap pripomaže. Svaki FF ribolov ima svoju preporučenu i pridruženu opermu - nisu to ljudi bezveze tako široko osmislili  :)
P.S. Glavna je struna, sa štapom niže klase i velikim (teškim, kabastim,...) strimerima zabacuje se kao sa varaličarskim štapom - napneš i fijuuu... Sa višom klasom možeš i da mašeš i radiš false cast čak i sa čudovištima slično kao sa nižim klasama i malim muvama!!!
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Prije nego što dodje do zabluda - štuka je uhvačena strimerom od nekih 10cm a ne strimerušom od 20 cm.

Nemoguče je velike strimere sa ugodjem bacati sa lakim štapovima i strunama, to je jasno...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milance je napisao(la):
Svaki FF ribolov ima svoju preporučenu i pridruženu opermu - nisu to ljudi bezveze tako široko osmislili  :)
P.S. Glavna je struna, sa štapom niže klase i velikim (teškim, kabastim,...) strimerima zabacuje se kao sa varaličarskim štapom - napneš i fijuuu... Sa višom klasom možeš i da mašeš i radiš false cast čak i sa čudovištima slično kao sa nižim klasama i malim muvama!!!

Gregor je napisao(la):
Nemoguče je velike strimere sa ugodjem bacati sa lakim štapovima i strunama, to je jasno...

:yeswink: POTPIS
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mora da ja raspolazem nekom vrhunskom tehnikom bacanja kad sa 2.5m #5 bacam miseve od srne ili bunny bugove na udicama 3/0 i po 20 m.  :hammer:Salim se, naravno, mucim se pomalo al svako ima neki fetis. Volim lake stapove pa to ti je. Mozda jednog dana i promenim misljenje ali za sad, jok. :bleh:
 
Vrh Dno