Ribe i atmosfersko-hidroloske prilike

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Kad sam varalicario, javise mi je odgovaralo oblacno vreme sa povremenom sitnom kisicom, maglovita i prohladna jura...a od kad musicarim, javise mi odgovara savrseno bistra voda, umereno vreme(sunce/oblaci, ali suvo), temperatura oko 22-25C.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kad se nas Kladovom nadviju ovakvi oblaci ne postoji stvar koja me moze zadrzati u kuci.Ubedljivo najzahvalnije vreme za bucova,tada kidise na sve sto mu prodje ispred nosa.
 

Prilozi

  • IMG_09362.jpg
    IMG_09362.jpg
    150,5 KB · Pregleda: 265

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Neverovatno je koliko je vreme u poslednja tri dana uticalo na ribu u priobalju Dunava!Pre tri dana je bio divno osunčan dan bez daška vetra!Bucov se javljao preko celog dana,doduše na cugove,ali se javljao na površini!Tada sam ga lepo lovio na velikog bunkera,iako su svi uslovi koji su vladali na vodi govorili protiv njega!Te večeri je naišao hladan talas sa jakom i hladnom kišom i olujnim vetrom!Riba je dakle osetila promenu vremena i napadala je taj dan kao luda!Ludački vetar je duvao i narednog dana,i nije bilo nikakve šanse da se izađe u ribolov!Juče je ipak osvanuo još jedan sunčan i topao dan,prava radost posle jednog vetrovitog i hladnog!Ipak,juče od ribe nije bilo ni traga ni glasa!Jedan jedini bucovski raub se nije mogao videti na vodi!Kiša i hladan vetar su definitivno izmešali neke stvari u vodi i oladili ribu!Pitanje je koliko će trajati riblji post,moguće je da će se danas već intenzivnije hraniti što povećava šanse za dobar ribolov!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ja bih samo dodao da je ovih dana pun mesec  ;)

drugar na telefomu ima neku dzidzu midzu koja ti kaze kad riba radi a kad ne, za danas i sutra prognozira prilicno dobro, sutra 98%, pun gas svi na vodu  :tbumb: (ovo cudo nije mnogogresilo dosad)
 

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Daj ga pitaj koji je to programčić i da li je za simbijan ili android platforme. Dugujem ćepi.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
odmah mogu da ti odgovorim da je u pitanju iphone a ostale detalje moram sa njim pa da javim, odosmo na zapadnu moravu, uzdravlje
 
Vrh Dno