Ribnicko jezero

Mihailo Erovic

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2013.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Čačak
Nikako, da postavim fotografiju. Prodjose skoro tri godine(9. avgust 2015.) :doh:. Bucov tezine oko 2kg uhvacen na crnu bambulu 10#. Sedoh u borov hlad u jednoj uvali malo da odmorim od vrucine, kad u jednom trenutku videh ne tako mala ledja na povrsini vode, polako podigoh stap koji je stajao pored mene i srce poce da lupa kao ludo. Posle par zamaha kad je licelo da sam izbacio dovoljno kanapa, samo se cu cap i stade kanap  :doh:  zakacih za iglice borica. Nisam naveo da sam zabacivao tik uz obalu punu borica. I on se polako okrete i ode. Odlucih se da promenim predvez i stavim vecu musicu da ako slucajno opet zakacim za boric ne pokidam sve. I sledeci put ista situacija. E vec sledeceg puta sam odlucio da izvucem malo kanapa i postavim ka na obalu kako bih pri prvom zabacaju imao vise kanapa u vazduhu. Onda je usledilo cekanje, i nakon nekih petnaestak minuta vrebanja, pojavise se ledja na povrsini, polako se prikradoh, zamahnuh prvi, drugi, treci put i bambula mu pade tik pred usta na 15ak centimetara. Srce samo sto ne iskoci u trenutku nestade musica, toliko ju je lagano pokupio da je bilo neptimetno. Posle cega je usledila kontra,  borba od par minuta i izvadih ribnickog bucka. Slikasmo se i svako nastavi svojim putem/tokom.
 

Prilozi

  • 3106B7B7-D271-4729-BFAD-34D3D57856D5.jpeg
    3106B7B7-D271-4729-BFAD-34D3D57856D5.jpeg
    180,5 KB · Pregleda: 299

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.150
Lokacija
Čačak
Lep bas. I prica takodje..

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Mihailo Erovic

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2013.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Čačak
Hvala Oholi!!
Posle ovog bucka  smo Andrija i ja naredne dve godine obilazili jezero uzduz i popreko, gledali ih iz hlada kako kruziraju pored obale, kako gadjaju sitnis uz obalu i nista. Do duse uboli smo u oba perioda najtopliji deo leta. Kazu da najbolje rade kad se malo ohladi jezero sredina septembra-pocetak oktobra.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.150
Lokacija
Čačak
Polako.... napravite neke mini strimere i udri.:. Mozda ce i dug predvez da pomogne.... ja sam dobre bucove samo varalicario....na muvu samo sitne. A na moravi ih ima bas dosta i bas su krupni....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno