Ribnik

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Niko da otvori temu o ovoj reci. Ja nisam bio na njoj...znam da je revir, da je bogata ribom i sl. Molim clanove koji su bili i imaju zelju da podele svoja iskustva o ovoj reci sa nama!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam jedan od retkih svestranih mušičara koji je posetio ovaj revir, uglavnom posećen od čistokrvnih salmonidaša, naročito ljubitelja lipljena.
Revir je predivan, voda je veoma bogata i ribom i njenom prirodnom hranom i najbolja je i najpogodnija krečnjačka reka za mušičarenje salmonida koju sam ikada video.
Idealne je veličine, prosečne dubine i bistrine, a dobre gazde napunile su je veoma krupnim komadima potočne pastrmke i lipljena.
Riba se uglavnom lako lovi, tako da i manje vešti mušičari sa zadovoljstvom borave na ovoj reci, loveći salmonide sasvim zadovoljavajućih dimenzija. Ovde se, kao od šale, love pastrmke od 1-2 kg i lipljeni oko 1 kg.
Oni koji bi da ozbiljno love i izbegnu gužvu i "druženje" sa ostalim znatiželjnicima, treba samo da se odmaknu par stotina metara od centra revira i imaće fantastičan mušičarski doživljaj. Početnici i neozbiljni turisti se uglavnom zadržavaju blizu kafančeta i veći deo vremena provode u zezanju, plašenju prisutnih riba i ispijanju kafica i sokova, naravno u obaveznom kombinezonu od gore-texa.
Najozbiljniji mušičari se, za razliku od "turista" pojavljuju u sumrak, kada riba najbolje radi, a gosti se povuku u kafane. Obavezno nose kombinezon od neoprena, jer je to i jedini normalan izbor za ovu izuzetno hladnu reku.
Dakle, obavezno posetite ovu reku i to, sa ozbiljnim namerama. Ponesite neopren i odmah se udaljite od centra revira i izbegavajte brojne turiste, koji nemaju nikakav osećaj za boravak na ovakvim mestima i galame i talasaju po ceo dan.
Nažalost i ja sam se ponašao kao turist i zevzečio se, jer mi ni namere nisu bile ozbiljne. Obećavam da ću sledeći put izbegavati društvo znatiželjnika i mušičariti u miru, na jednom od najboljih mušičarskih revira koji sam ikada posetio.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
moram da malo ispravim mixmastera ,
lipljani od 1kg se ne love lako ni na jednoj reci pa tako ni na ribniku ,
mora se naci muva koju tad jede (a zna da menja muvu po nekoliko puta i da bira cak i u maju i junu)
tako da znate da manje vesti musicari nikako nece loviti lipljane kao od sale na ovoj reci .
ista je situacija i sa krupnom potocarom (pravom ribnickom) .
sto se tice kombinezona ja sam uvek bio u goretexu i bilo mi je sasvim udobno i prijatno .
reka je lepa ,bogata ribom i svako ko moze da ode trebao bi da je poseti bice odusevljen .
 

machak89

Junior member
Učlanjen(a)
26.07.2006.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Poslednji momenat i Holandija zabija gol Engleskoj, i to koji gol... Ja vec pomalo izivciran dosadnom utakmicom, ne mogu da gledam produzetke, pa dolazim da prosetam pored rajske reke, reke Ribnik... Upravo sada sedim pored reke i posmatram dva musicara... Vece je i reka je preplavljena velikim jednodnevkama, kao i sitnijim zutim jednodnevkama... Ali ta dva musicara kao da su slepa, bacaju tonuce nimfe ili crvice, ne mogu tacno da utvrdim... Vodostaj na reci je dosta opao u protekla tri dana... U periodu od 12h do 16h je prakticno nemoguce loviti, jer vazduh gori... Dobro, da ne duzim sad, odoh gledati utakmicu Srbija - Belgija i naravno navijati za NASE... Iduci dan cu da napisem jedan duzi post o karakteristikama Ribnika, reke na kojoj lovim vec 9 godina... Pozdrav sa obale reke...
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja na Ribniku lovim ve' 7 godina.Ni počemu nisam shvatio da je to lagana rijeka.Stalno se roje neke muve,mada se izbor svodi u principu na nekih 10-ak muva u toku sezone.S time se naravno neće složiti ono iskusniji,al ja šta da im radim.Prvih godina sam duvo u čabar dok nisam uklavirio da za muvu pitaš lokalce,al jebe prezentacija.Pa sam trenirao.Inače se rijeka u tih 7 godina drastično promijenila.Ispočetka nije bila toliko reklamirana,al ni čuvana.Ipak je to malo ruralniji kraj,a ljudi su navikli da je njihova pa vadi koliko im treba i ne treba.Sad je druda priče.Čuvari kontrolišu sve živo.Neki put imam osjećaj da me osmatraju s neke čuke i da analiziraju svaki pokret.Al to je ok,dok ne smetaju.A rijeka je,bar za mene,rijeka uspomena.Ove godine kupujem tamo malu vikendaju.nek ima za penziju,neće se baci.A i sve ostale vode su u blizini,pliva,sana,klokot,una...Al jedan je Ribnik
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
  Ova reka je po svom izgledu jedna od najboljih reka na kojima sam pecao. Po meni, njena najbolja osobina je konstantna temperatura vode tokom cele godine pa samim tim i konstantno prisustvo insekata na vodi. Drugim recima, pricali su mi da je moguce pecati na suvu muvu i u zimskim mesecima, sto moram da proverim sto pre.
  Ribe ima mnogo i to kapitalne. Zna da bude jako selektivna u letnjem periodu ali zbog kolicine je i tad moguce ostvariti odlicne ulove. Gazdovanje vodom je odlicno. Cena dozvole od 50E za tri dana pecanja je zanemarljiva prema onome sto se moze doziveti na ovoj reci. Preporucio bih ga i svim pocetnicima kao mesto gde ce osetiti svu draz musicarenja.
  Ove godine jos uvek nisam posetio Ribnik (nece niko iz Nisa da ide...) ali se nadam da hocu. Evo zvanicnog sajta revira za vise informacija:
www.Ribnikflyfish.com
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Slažem se sa juniorom,skroz.A i dozvola od 50E,koja zvuči,u najmanju ruku šokantno,nije problem ao čovek može da ode više out u toku seone.a 3 mjeseca je moguće kupiti dozvolu,i ona tad košta 100E.Iz dva odlaska ste je isplatili.nam da je iz Niš daleko,ali ko jednom proba Ribnik,taj mu se uvijek vraća
 

OSX

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2007.
Poruke
65
Broj reagovanja
0
evo sa ribnika, prosli mjesec
 

Prilozi

  • ribnik 1.jpg
    ribnik 1.jpg
    166,6 KB · Pregleda: 884
  • ribnik 2.jpg
    ribnik 2.jpg
    145,6 KB · Pregleda: 734

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Lepo sam se naoruzao za RIBNIK ove godine jos samo da mi se poklope sve kockice i eto mene tamo na vatrenom krstenju
--POZDRAV MAJSTORY--
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo dva amatera (da se Tomasini ne uvrijedi što i njega zovem amaterom) na salmonidnoj vodi - Ribniku.
Dogovarali se mi, pa oćemo, pa nećemo,pa kiša će, pa možda neće i nakraju od četvorica, nas dvojica "hrabrih ili ludih" zapalili na Ribnik. Nakon 6,5 sati vožnje ni najava prognoze da će biti kiše i vjetra nisu nas mogli pokolebati i da nije bilo udara bure kad sam pomišljao da udaram muhom u zid,ne bi ni bilo tako loše.
Da ne spominjem predveze 0,10 (što sam nazvao paučinom) i muhe na udicama br.18. Ma za amatera super početak. No... stigli kasno uveče, ustali rano, popili kavu, skupili par iskustava od domaćih, kupili (pored onih koje smo sami vezali) par mušičica u bojama za koje su nam rekli da rade i pravac na trofejni dio rijeke (1. i 2.-ga fotka) tu smo mahali jedno vrijeme gdje nam je Tomasini i priskrbio ručak u obliku lijepe Kalife sa slike. U nastavku smo se spustili na dio rijeke oko mosta gdje sam se oduševio količinom lipljana oko sebe, jes da sam jednom,koji se nalazio svega par metara od mene,tijekom 2 sata izmjenio sve moguće muhe dok nisam našao  boju muhe koju uzima,no uspio sam bocno sam jednog lipljenčića, potom i malu potočaru sa fotki. Uz to je bilo i još nekoliko još manjih kalifa i potočara. Do 15,30 smo se bukvalno ukočili od kišice koja nas je skoro cijelo vrijeme zalijevala a bura onako s vremena na vrijeme ledila.Poslije ručka su nam prezentirali kolike su ribe na Ribniku (hranjenje potočara - komada do 3-4kg bez pretjerivanja,kruhom sa mosta), pa nabrzinu dva neuspjela pokušaja prevare istih sa imitacijom kruha, koje nam je nabrzinu navezao lokalni fly tying majstor. Tomasini je imao "skoro" borbu sa ogromnom potočarom, uzela je imitaciju kruh,no malo je prerano kontrirao i to je uglavnom i bilo to. Domaćin Goran nas je utješio da smo bar imali upis (obzirom na prvi put i otežane uvijete) pa nesmijemo biti nezadovoljni.
Da je bilo ljepše vrijeme bilo bi prekrasno ovako eto imamo još jedno meni dragocijeno iskustva jer "paučinu i tako male muhe" još nisam koristio cijeli dan u ribolovu pogotovo u ovako otežanim uvjetima.

 

Prilozi

  • Tomasini i Gogo.jpg
    Tomasini i Gogo.jpg
    348,6 KB · Pregleda: 799
  • Tomasini i kalifa.jpg
    Tomasini i kalifa.jpg
    342,9 KB · Pregleda: 819
  • Lipljan.jpg
    Lipljan.jpg
    365,4 KB · Pregleda: 697
  • Potocara.jpg
    Potocara.jpg
    353,1 KB · Pregleda: 659

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Samo sam dva puta bio na Ribniku. Dovoljno da se odusevim.
 

Prilozi

  • Ribnik 2 (Small).jpg
    Ribnik 2 (Small).jpg
    101,3 KB · Pregleda: 572
  • Ribnik (Small).jpg
    Ribnik (Small).jpg
    118,4 KB · Pregleda: 595

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Krajem prošle sezone prvi put sam lovio na Ribniku. Vrijeme vrlo, vrlo hladno - jaki vjetar sjeverac i kišica. Uz to još i neprimjereni štap za jako sitne imitacije koje su igrale. Dobro, sve ovo govorim da se nekako opravdam što nisam ulovio niti jednog lipljena ni potočnu pastrvu  :doh: Mlad sam naućit ću  8) Uživao sam u svakom trenutku na toj lijepoj rijeci, a posebno me se dojmilo bogatstvo lipljenom. Doslovno tu pod mojim nogama, dizali su se za mušicama. Gledam u čudu i ne vjerujem! Za razliku od mene, Gogo je ipak uspio prevariti nekoliko domaćih riba, on može reći više o tome.
 

Prilozi

  • P1030251a.jpg
    P1030251a.jpg
    169,4 KB · Pregleda: 602
  • P1030279a.jpg
    P1030279a.jpg
    141,3 KB · Pregleda: 531
  • P1030256a.jpg
    P1030256a.jpg
    190,4 KB · Pregleda: 563
  • P1030262a.jpg
    P1030262a.jpg
    138,4 KB · Pregleda: 493

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ribnik, raj za salmonide...
 

Prilozi

  • Ribnikk.jpg
    Ribnikk.jpg
    110,5 KB · Pregleda: 473
  • pegava (Small).jpg
    pegava (Small).jpg
    78,2 KB · Pregleda: 465

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Trebalo je da krenemo na Ribnik u utorak (sutra), ali nekako spontano nakon casice razgovora pade nam na pamet Ribnik. Pocesmo mahnito da pakujemo stvari oko 4h izjutra u subotu i za pola sata pun auto kao magacin. Moj brat je previse prica slusao o ovoj reci, predugo je bio odsutan i nema vise zivaca. Stizemo nakon 6 sati voznje. Spava nam se, nervozni smo i mrzovoljni. Gledamo reku... Minut nemog posmatranja vode pa pogledah u Nebojsu. Ima neku cudnu grimasu, il' je srecan il' se upiskio! "Ma kakvo spavanje jarane, ajmo u vodu", rece on. Tako je momce, sad pricas ko' covek. Ti Sarajlija a ja tebe vodim na Ribnik!
Voda jaca nego sto sam se nadao, ali bistra kao kap rose. Ledena, prozirna ali tesko se gazi. Brcka po povrsini a Djuro ih pre AQUAom hlebom mami da odaju lokaciju. Cvrsto resismo da lovimo na suvu, pa sta bude a bilo je. Kasnije smo dodali i strimere gde nije bilo zgodno voditi suvu musicu. Nebojsa ulovi svog prvog lipljana, nekoliko potocara i zadnjeg dana lepu kalifu na kapitalnom delu. Ja nisam zeleo da uzimam dozvolu za ovaj deo reke, kako bih mu pomogao oko izbora musice, zabacaja i osigurao mu ulov. To se isplatilo jer mislim da nakon prve velike ribe koju je izvadio musicarcem, nema veceg musicara od njega. Uvideo sam i da uloga vodica nije laka, jer mi je dva puta bila upucena recenica "jarane, bacicu te u vodu!". Nekako sam prosao bez kupanja, ispucao 5 filmova kvalitetnom optikom i iskoristio priliku da bacim povremeno njegovim stapom dok je odmarao :blush:. Jednostavno nisam mogao da odolim pa sam prevario par kalifa  :) . Pridruzio nam se drugar iz Banja luke u ulozi neumornog kamermana. Jedini je problem bila baterija koja traje 60 min  :doh: . Posto je Nebojsina kalifa zavrsila na obali i branio ju je kao lovacki pas, morala je biti uredjena. Bila je puna ikre pa smo iskoristili priliku za probu svezeg kavijara bez soli -   :puke:
Sve u svemu, Ribnik vec pruza lep ribolov. Svakim danom pada oko 10ak cm. Riba radi ali je malo teze voditi musicu. Nisu dostupna sva "majska", mesta ali itekako ima terena pogodnih za ribolov. Kako sam mogao da zakljucim po tendenciji opadanja vode za ova tri dana, za nedelju dana ce biti na idealnom nivou. U tome se slozio i Djuro, kao i jos par ribolovaca na vodi. Sta drugo reci osim - Eto nas opet za par dana

 

Prilozi

  • DSC01803 (Copy).JPG
    DSC01803 (Copy).JPG
    131,3 KB · Pregleda: 492
Vrh Dno