RIO OutBound

bole

Newbie
Učlanjen(a)
08.06.2007.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Molim iskusnije bucovdžije za savjet.
Štap Greys GRXi #6/7
Špaga RIO OutBound #6 ili #7
Floating ili intermediate?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Oba su odlicna floating ako preferiras plivajuce imitacije (gurgleri i dr) ili intermediate ako zelis da vuces neposredno ispod povrsine. Imam oba (ustavri imam ih vise) i pecam na njih bas bucove i ne bi ni pokusao da te posavetujem koji od ta dva. Proceni sam u odnosu na to sta bacas.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
floating je univerzalni . ako hoces dublje stavi duzi tanji predvez i malo otezaj strimer .
intermediate ima logike koristiti na stajacim i sporotekucim vodama , pa cak i tada ce ti floating zavrsiti vise posla .
idealno je imati oba i cekrk sa rezervnom spulnom ali ako koristis jedan kanap floating je upotrebljiviji
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sasats je lepo sve objasnio, tako bi za bucova i ja uzeo plivajuću varijantu kao univerzalnu. To što Djole navodi je također istina ali ja sam upario moj  štap wt7/8  sa "Outboundom I #8" i savršeno me služi.

Ako misliš bacati i teže ili veče strimere a ne samo male bucovske usuđujem se reči da se ne moraš plašiti teže strune ali za prezentaciju malih ili lakih strimera i šestica je sasvim ok...
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
plivajućim kanapom možeš pecati na površini-gurgleri, poperi...
možeš ukoliko želiš pecati i ispod površine u svim slojevima vode, potrebno je samo da dodaš u opremu i poli lidere različite brzine tonjenja
možeš više kanapa odjedared dići sa vode i zabaciti ponovo, npr kad primetiš da se bucov sprema da lupi na neko mesto van tvog strimera
intermedijalnim ne možeš loviti na površini ali on ne para vodenu površinu što nekad zna da zasmeta bucovu
ne možeš tako lako isčupati iz vode veću količinu kanapa
ukoliko nemaš striping basket imaćeš problema sa bacanjem iz vode
                       


                                  =F 6
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Intermedijalni imam ja i mogu.vam reci da sam bas zadovoljan moze sa provuci gde zamislim.a isto se moze dovesti strimer skoro do.nogu i ponovo u zabacaj .
Zlatno pravilo je da srrimer.bude sto duze u vodi
 

sale guitar

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Sve zavisi gde pecas i u kojim uslovima..
ako ces ga juriti po povrsini onda svakako floating,ako ga pecas na strimere i u dubljim slojevima,onda intermedia.
Ako nisi u mogucnosti da imas oba,ona uzmes floating i tonuci predvez (400-500 din) i stavljas po potrebi...tako i ja radim kad je bucov u pitanju,mada imam i intermediu i stavio sam je 2 puta  :D
 
Vrh Dno