Rio Tinto

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
вељко:
Nadam se dani oni uradiće nešto.
Ja sam pokrenuo u Paraćinu da se zaustavi MHE - Grza i spasili smo je .
4500 potpisa predato opštini da je narod reko NE.
Izglasala opština da ne može da prave.Država dala papire ali narod koji živi ovde rekao je ne.
I kraj.
Grza je ostala tu gde jeste...dobro došli mušičari.
Mora narod dole da se digne a.moju podršku dobiće mojim prisustvom kad mogu :)

леп пример, одлично!
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Izgleda da sam dramio bezveze, jer kad osoba sa (zvanično) najmoćnije pozicije u državi obeća, nema dalje. Jedino sam malo ostao rezervisan što joj se izjava ne završava sa "majke mi"
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Svastika moja je doktor nauka i radi kao redovan profesor na PMFu u Novom Sadu na katedri za hemiju: Ona je sa svojim kolegom napravila projekat ispiranja litijuma nekom hemijskom supstancom (da ne lupam), sa kojom nema otpadnih voda ni ničega sto bi na bilo koji način ugrozilo životnu sredinu, reku Jadar i Drinu pa nadalje. Projekat su poslali Rio Tintu pre više od godinu dana i do danas nikakav odgovor nisu dobili. Naime, Rio Tinto je tad raspisao tzv. tender za takve projekte i u sklopu tog tendera su poslali. I ona pretpostavlja da je to bio samo fiktivan tender da bi ispoštovali neku stavku iz ugovora, da kao pokupe predloge i bla, bla, bla. Svakako i da usvoje neki od tih projekata ostaje pitanje iseljavanja ljudi sa tog područja, uništavanja zemljišta iskopavanjem, ostavljanje pustoši iza sebe. Tako da ih treba oterati motkom u tri pičke materine odavde!
 
Vrh Dno