Ritz Nymph

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kako je lovostaj poceo, poceo sam k'o vojnik da odbrojavam i prisecam se lepih trenutaka od protekle sezone. Tako se setih i prvog znacajnijeg ulova na nimfu inace, te krenuh da navezujem takvu, zabave radi. U to pomislih da probam da predstavim tu nimfu i ostalima, jer je dokazano delotvorna. Dobra strana joj je sto nije vezana za vreme, deo sezone ili konkretnu vrstu, vec je u uslovima blago zamucene vode univerzalna. Dobila je ime po svom autoru, Charles C. Ritz-u, interesantnoj licnosti koja je bila direktor svetskog lanaca Ritz hotela i osnovac Fario kluba, vodeceg musicarskog udruzenja izmedju 1950ih i 70ih godina.

Ova nimfa je odlična za malo veći vodostaj i blago zamućenu vodu.
Udica: Gamakatsu F14 #12 (8 - 20)
Osnovni konac: smedji
Otežanje: olovna žica
Rep: isperci fazana iz repa, vrhovi
Trbuh: paun
Rebra: zlatna žica ili lameta
Grudni deo: zlatna ili mesingana žica
Krilni pupoljak: isperci fazana iz repa

Korak 1: Nakon postavljanja otežanja (po želji)...
Korak 2: ... vežu se isperci fazana za rep i zlatna lameta za porebravanje (ostatak isperaka se može ostaviti za krilni pupoljak na kraju ili se ukloniti po želji)...
Korak 3: ...a onda se privežu isperci pauna i namotaju duž trbuha. Preko njih, u kontra-smeru porebri se zlatnom žicom ili lametom...
Korak 4: kojom se formira i grudni deo, ili se za njega naveže mesingana žica i njome se formiraju grudi; pre formiranja grudnog dela, ako su prethodno bili uklonjeni, pričvrste se duž grudnog dela isperci iz repa fazana, koji se nakon formiranja grudnog dela...
Korak 5: ... vežu kod ušice udice.

Izvinjavam se zbog loseg kvaliteta slika (mobilni telefon), ali nadam se da je informativno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala pedjibg na trudu...originalnog ritz-a nisam koristio nikada ali oću sigurno...neke slične sam radio ali još nikada isprobao  :doh:

Za mutnu vodu sam najčešče koristio zečije uvo za zlatnom glavicom i još neke no name + princa. Zanimljiva nimfica.  :tbumb:
 
Vrh Dno