Robinson WA

Cemandzija

Newbie
Učlanjen(a)
28.01.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Zna li neko kako se pokazao ovaj cekrk?
Ne deluje kao lose resenje za pocetak pa planiram da ga kupim.


WA 4/5, 5/6
Made of light aluminum alloy, this reel has a wide, ventilated 'Large Arbour' spool. it works on three ball bearings, has one-way ball bearing and a very precise drag. its fluent work gives a lot of satisfaction to the angler.

Wide 'Large Arbour' spool
3 stainless-steel ball bearings
One-way ball bearing
body and spool made of light aluminium alloy
precise drag
a li neko kako se pokazao ovaj cekrk?
 

Prilozi

  • wa.jpg
    wa.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 266
  • wa.jpg
    wa.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 229
  • wa.jpg
    wa.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 217

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zdravo kolega,
zavisi koju ces ribu da pecas?po velicini bi rekao da je u pitanju pastrmka ili klen?posto  njih lovim kazacu ti sta ja mislim.
ja cekrk vidim kao deo opreme koji sluzi za lagerovanje strune i nista vise. :yeswink: ako ti se svidja slobodno ga kupi.
dobar cekrk verovatno znaci u lovu stuke ili smudja,ali za pastrmku i klena na prosecnoj srpskoj reci ne igra bitnu ulogu.moj ti je savet da vecu paznju poklonis izboru stapa.

 

Cemandzija

Newbie
Učlanjen(a)
28.01.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Bas za to mi i treba, inace tek pocinjem da musicarim. A sto se stapa tie kupio sam neki abin sa oznakom diplomatic fly (duzina 2,70 aftma 5-6), za 2700 din. cini se da je odlican.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Dobar je to stap,posebno ima dobar odnos kvalitet-cena...
 

Cemandzija

Newbie
Učlanjen(a)
28.01.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Nego kakav je ovaj cekrk, ili preporuci neki drugi, al da bude do 30 evra posto jos ne znam ni da zabacim pa da ne bacam pare na nesto sto mi ne prilici.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Mok prvi cekrk je bio marke viva,koji je kostao oko 500 din i mogu te posavetovati da ne bacas pare na taj ili neki slican cekrk.
Ja  koristim cekrk koji sada kosta 45e,Ross flaystart i zadovoljan sam sa njim ,njega uvek mogu preporuciti bez bojazni da cu nekoga NEnamerno da prevarim...
Ovde u Krusevcu po radnjama jedini cekrk koji mi se svideo, a kosta oko 900din je ,Energo team ,cini mi se da je solidan.
A za ovaj cekrk ,za koji si trazio informacije ,stvarno neznam nista,valjda ce se javiti neko ko je imao prillike da ga isproba.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
ako mislis na energo team,mislim  da je ovaj model u pitanju,ALI,nisam 100% siguran.
http://www.energofish.hu/product.php/SILVER-FLY/1224/
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
Nemam ovaj ili neki drugi Robinsonov čekrk, ali imam 2 Robinsonova štapa za varaličarenje i mogu da kažem da im ništa ne fali... Jednog koristim več više od 10 godina... imam i jednu Robinson rolu, koja je isto ok.
Što se čekrka tiče - koa što je več napisano - nema neke velike filozofije, lično mislim da nemaš šta faliti ako kupiš ovog robinzona... samo probaj, da dobro balansira štap (težište štapa sa čekrkom i strunom treba da bude na rukohvatu)...
 

Cemandzija

Newbie
Učlanjen(a)
28.01.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Hval puno kolege ! Ako nekojos ima iskustva sa ovim ili bilo kojim drugim robnson cekrkom neka se javi.
 

radovanz

Newbie
Učlanjen(a)
11.06.2008.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Mozes da uzmes Ross http://www.rossreels.com/products/fly-fishing-outfits/fly-reels/flystart/ u Beogradu sa sve kanapom,bekingom i predvezom za malu sumu novca. Raspitaj se kod Simpsona H o detaljima.

Pozdrav Radovan
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
:doh: Ja sam skroz zaboravio da je bilo i toga u ponudi.
Ako nisi kupio kanap,obavezno razmotri ovu ponudu.Ja kad sam kupovao cekrk vec sam imao kanap,a opet sam se dvoumio.
 

radovanz

Newbie
Učlanjen(a)
11.06.2008.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
radovanz je napisao(la):
Mozes da uzmes Ross http://www.rossreels.com/products/fly-fishing-outfits/fly-reels/flystart/ u Beogradu sa sve kanapom,bekingom i predvezom za malu sumu novca. Raspitaj se kod Simpsona H o detaljima.

Pozdrav Radovan
 
Vrh Dno