Rojenje Majske

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja
M

Mr.Zakula

Guest
Juche,kada sam bio na pecanju,na Nisavi kod Brzog broda,"Nagazio" sam jedno ogromno rojenje majske (E.Danica).Oko 7:20,su toliko masovno izletale da nisam mogao da verujem!U zivotu nisam video takvo rojenje na Nishavi!Ja sam na vodi bio u trenutku kada su subimaga izlazila iz nimfalne kosuljice i leteli u priobalno rastinje.Sada me zanima,za koje vreme se vracaju imaga na vodu,pare,i onda polazu jaja?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije mi jasno, sta radis na Nisavi kad je ogromna? To je moja omiljena reka, ali nisam pecao na njoj vec oko 500 dana! Ja je nisam video bistru i malu isto toliko.
Jos je rano za majsku (E. danica). Na Temskoj je jos nema, ali moguce je da je u donjem toku vec isplivala. Moze da prezivi dva dana izvan vode. Obicno se preko dana pojavljuju subimaga, a predvece rojevi odraslih, koje se pare i polazu jaja. Mogu i da prenoce na suvom.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Randjo,braticu,juce sam fenomenalno proso na Nishavi.Onaj rukavac iznad plavog mosta je pun klenova.E da,napravio sam male bambule na 14,16,18.Razvaljivanje!Hvalla najlepse za onaj savet.Sinoc je bila prava tarapana na vodi!Rojile su se majske,braon tulari,midzevi,komarci,...Plus mravi i bube.Pa ja ne znam koji klenovi imaju ovakav jelovnik?!Primetio sam da su klenovi svake godine sve oprezniji,i mnogo su selektivni!Ali,...Bambula jebe!Nishava je bila bistra sinoc.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da mi je zamucen vid. Ja je uvek vidim mutnu. Ima da odem sad na Nisavu u Brzi Brod da vidim to cudo.
 
Vrh Dno