Royal Coachman

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Apsolutna klasika. Imam neku staru majcu u kojoj najviše volim da lovim i na njoj odštampan Royal Coachman :tbumb:. Nekada moja omiljena pastrska muva, pravio sam je do besvesti, ali bio sam mlađi... :'( :'(. Najluđa je bila potraga za perima iz vrata zlatnog fazana. Znam da je moja majka našla nekog tipa koji je imao par komada i on mi je da o nekoliko pera. Uh koliko sam bio srećan...naravno pera su potrošena a njemu su u međuvremenu riknuli pa je nastala nestašica...zato sam ja i sačuvao par koamda i mislim da na njih neću loviti. Nek stoje za uspomenu, a kada nnabavim zlatmog fazana lako ču ih namotati.
Prvo i osnovno ja uopše nemam pojma da li on nekog insekta i imitira. Negde sam nalazio informacije da je to sutvari jednodnevka u fazi presvlačenja na površini vode, ali u trenutku nakon emerger faze. Znači kada je već napustila košuljicu i ona se samo, košuljica, održava na muvi. Ala sam ga objasnio! :doh: U svakom slučaju stare kreacije koje su jako proširene među mušičarima obično i vrede, zato ja preporučujem da se ova klasika ima u kutiji. Moguće da se baš ona da Vas nekad iznenadi u trenutku kada moderni favoriti ispale!

osnovni konac: crn
udica: standardna suva 10-18
rep: isperci iz pera iz vrata zlatnog fazana
krila: Deo pera iz krila goluba
telo: prvo panu, pa crveni konac pa opet paun
noge: braon pevac

Pošto govorimo o klasici preporuka za muzku dok vezujete je Elvis Presley i stvar Devil in Disguise
Salut
 
 

Prilozi

  • royalcoachman.jpeg
    royalcoachman.jpeg
    23,8 KB · Pregleda: 392

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Muva je zaista divno uradjena. Svaka cast :tbumb:.
Mislim da su svi "Royal" dezeni (paun-royal crvena svila-paun) iz oblasti tzv. fantasticnih muva, bez obzira da li se radi o jednodnevka, tularas ili kamenjarka formi. I odlicne su, posebno kad se nista ne desava na povrsini a zajunis se da uhvatis bas suvom nesto (kao Vlajko i ja), tako da se moze reci i da pripada grupi muva koje se takodje oznacavaju i kao stimulatori (suprotno: imitatori; to nije mozda lose za zasebnu temu). Takodje su popularni i mokri kocijasi (ovaj je, kako mi se cini, suv-suvcat), cak mislim  da su originalno i bili prvo radjeni kao mokri. :bye:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I ja mislim da je kočijaš prvo bio mookra muva. Ja veoma cenim ceo Royal dizajn muva, pored kočijaša, naravno Wolf zaslužuje posebnu temu i posebnu analizu, što ću i učiniti ovih dana, nemam fotoaparat da slikam muve...naravno ako neko ima i otvori sigurno se neću buniti, naprotiv :whistle:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Royal coachman je u originalu mokra musica, fantasticna (izmisljena), i koliko je meni poznato, nikog neznam ko se bas pohvalio da je pecajuci na nju (u mokroj varijanti) prosao dobro. E, ali... kad je prerasla u suvu varijantu, pocele su da se ispredaju price o njoj... (pogotovu posle filma Reka uspomena, gde se radi o mokroj, originalnoj, varijanti). U sustini, coachman u suvoj verziji je samo malkice modifikovan royal wolf... nista vise.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Kraljev kocijas je jedna od mojih omiljenih suvih muva, kako za pastrmku, tako i za lipljana.
Mislim da sam na Limu najvise riba uhvatio na ovu muvu. Jos je efikasnija mokra verzija.
Ja kocijasa nikad ne pravim sa repom od isperaka zlatnog fazana. Moja verzija imitira crveno-crnog mrava, tj. mrava sa crnom guzom i crvenim abdomenom.
Ovu muvu preporucujem posebno leti, i u jesen.  :yeswink:
 

Prilozi

  • Royal Coachman Variant (Small).jpg
    Royal Coachman Variant (Small).jpg
    30,6 KB · Pregleda: 314

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nikada nisam imao poverenje u ovu muvu bez obzira što je često stavljam na vrh predveza kada riba neće druge. Često me ubedi da je veoma dobra a ja je uvek ostavljam kao poslednu nadu.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Mnogo ti dobar ovaj polipropilen za krila!!!  :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Dobar, dobar, dade mi jedan drugar pre neki dan  ;)  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
na udici 14  :)

90434061.jpg

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Što bre Sale u krila nisi stavio i desetu fibru da bar bude na okruglo? Rep, prebogat :eek: , prvi lipljen koga uloviš ima da se dobro zagrcne pa i ostale ima da obavesti o mnogo bogatom repu ove muve....  :doh:

--------------------------------------

P.S Uredna muva za 10ku  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
neznam kako mi je promaklo to sa krilima  :doh: moracu da korigujem  :D

hvala druze , polako se uvezbavam na suve muve a sad cu neku mokru da nabudzim cisto da ne ispadnem iz fazona  :smoke:
  :firends:
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Udica gamakatsu f110 no 12
Rep zlatni fazan
Telo paun- vatrno naranđzasti konac-paun
Krila patak
Noge krem petao


 
Vrh Dno