Royal Wulff

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ovu muvu sam navezao iz muke. Pre par godina nestade zlatnog fazana, ko da ga H5N1 odnese iz ovog grada. Pera ni za lek. A u mene strefio Stefan Nemanja, pa se nisam usuđivao da ulazim u neke skupe kombinacije za pera....i šta raditi. Bižila se sezona kada bi uspešno lovio pastrmku na Visočici na Rolay Coachmana....muka.
Velike ideje dolaze na čudnim mestima. Probudim se jednog jutra, stomak me ubija i uletim u klonju naoružan Orvisovim katalogom. Listam ga po stoti put, opuštam se i obavljam što se mora, kad nabasah na deo gde valjaju muve. I tu se susretoh sa wulffom. Gledam ja muvu, gleda ona mene sa šarene strane te. Ljubav i ostali mirisi su u vazduhu. Euforija me hvata... sa golim guzovima trčim do stege i počinjem da je vezujem. Opa rep od srneće dlake i sve ostalo kao kod cochmana. Pa dobro, liči....dođe i taj period, kraj jula kada odlazimo kod Dače na vikendicu. Poznata mesta, nepoznata muva...opa jedna, druga, serija....Dača koji je takođe vezao ovu muvu, dolazi do mene, oči mu cakle...mislim da je probašao negde plantažu ganje u mini kanjonu, a on jaooooo radi na ovog wullfa. i tako mi tih dana ne menjasmo muve. Samo wulff..i samo wulff. Sledeće godine sam prvi put vezao parachute verziju i to mi je jedna od najomiljenijih muva. Obaveyzna...ali pošto sada nemam fotoaparat, predstaviću recept samo za regularnu, koja je podjednako ubitačna i obavezna u kutiji.

osnovni konac: crn
udica: standardna suva
rep: srneća dlaka
telo: prvo paunovo pero, sledi crvena svila, pa opet paun
krila: beli polipropilen
noge: braon petao

Muzička preporuka je The Dubbliners kraljevi irskog zvuka

 

Prilozi

  • wulff_royal.jpeg
    wulff_royal.jpeg
    24,4 KB · Pregleda: 227

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mala napomena (nebitna, u krajnjoj liniji):

rep se (u originalu) sastoji iz 5-6 isperaka (vlakna) zlatnog fazana, mada se i meni vise svidja elk hair verzija...  :tbumb: :tbumb:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Tacno Sjekloca,po nekom originalnom receptu se stavljaju par isperka iz repa zlatnog fazana,ali takodje ja volim da stavim CDC..em je dobar za plovnost,a nekada oce i da "mrdne"..kada ga vodena struja uhvati...sto je jako dobro ..

  Na pocetku sam se strasno rigorozno drzao recepata, (i sada se drzim svih onih koje jednostavno "moraju" da se rade tako da bi dale zeljeni efekat na vodi).Ali kreativnost jednog musicara/vezaca i dolazi do izrazaja kroz njegove kreacije koje unapredjuje na njemu svojstven nacin.Sto se trudim da radim kada god vidim da ima prostora za tako nesto...


  Pozdrav.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Gresite momci. Coachman je sa zlatnim fazanom. Wulf je u riginalu sa srnecom dlakom za rep!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Kazem ja kreativnost je odlika svakog musicara/vezaca...tako i ovde... :bleh: :bleh:Bravo,mada ja sam mislio da pricamo o Coachman-u.  :-\.tako da je kritika na mestu,evo i slika da u buduce ne bude zabune...imamo dve teme...Royal Coachman i Rojal wulff...


  Pozdrav.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja volim ovu, a ja onu... ???
Evo ja ću vam otkriti razliku između ove dve muve. Nju vidi samo ribolovac, ali ne i riba. Royal Coachman se razlikuje po krilima, čiju tehniku postavljanja ne poznaje baš mnogo mušičara, dok je kod Wolfa sve uprošćeno. Čak je i rep od zlatnog fazana, koji je ponekad teško nabaviti, zamenjen dlakom, koje ima u izobilju.
Ne dopada mi se što je ovoj muvi dodeljen poseban naziv, jer ne donosi nikakve novosti u svet fly tyinga. Može se samo reći da je to verzija Royal Coachmana, kakvih može da bude milion.
Tako bi bilo ko od nas mogao da promeni par detalja, poput Wolfa i proglasi Royal Coachmana, Royal Ranđelović ili Veselinović. To je glupo, pa makar se taj prezivao i Wolf.
Evo ja ću da napravim verziju, još moćniju, sa crvenim petlovim perima umesto zlatnog fazana i krilima od polipropilena i to će se zvati Royal Bosiljka Ranđelović, po mojoj pokojnoj babi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mixmaster je napisao(la):
........Royal Ranđelović ili Veselinović.

:D :D :D :hammer:
:tbumb:
:respect1:

uf, baš bi volea da vidim te muve...posebno "Royal Ranđelović"  :tbumb:

Mixmaster je napisao(la):
" Evo ja ću da napravim verziju, još moćniju,"

ajde sad, nemoj da nas pustiš u nemilosti i da čekamo...na posao...veži tog royala...ako ga ti navežeš evo odmah sam i ja tu...idemo vezati najboljeg royala ali s tim da će tvoj biti Royal Ranđelović a lakijev Royal Veselinović itd.

Možda da otvorimo topic in Royal Stile  ;) i tu dajemo svoje verzije...ste za???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlična ideja! Predlažem da Laki, kao ljubitelj Royal style-a, prvi priloži svoj recept (pattern).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ajde laky ja sam vec jednu uradio...da otkrijem jednu stvar koju nisam uveo..hteo sam dati wonder wings na tu moju ali nekako mi neide od ruke...iskerno samo dva pokušaja sam uradio i odustao jer mi to nije bilo tako važno kao sam "rep" kojega sam uradio, od cega? - eeee to ce da vidite  :D
 
Vrh Dno