RST Feeleng ??? - Sta je to

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
Ponudjeno mi je da kupim stap RST Feeleng 8 # 5.
Ubih se trazeci po netu da ga nadjem ali nista.-Kao da ne postoji.
Dali neko zna mozda nesto o ovom stapu ?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako je jeftiniji od 150 eura, odmah ga kupi!
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
Jeste jeftiniji,ali za istu lovu mi je i pobegao 4-delni RST M3 koji znam koliko kosta.Problem je sto ako kupim ovaj to je na nevidjeno a jedino sto znam je da je nov.I dalje ne mogu da verujem da ga nema nigde na mrezi ????? Pa da je neko najobicnije sr... negde bi se pojavio.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ima ga u RST-ovom katalogu. Video sam par komada kod jednog naseg "preprodavca" i dopali su mi se. Laki su i lepo uradjeni. Cini mi se da su medium flex, sto i nije lose za stap 805.
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
KOliko to uopste kosta i sta si mislio pod tim 805 ?
 

Harr

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Evo citam post i ne mogu da vjerujem kako vi to uzimate stapove. Jel cilj imati "ime" stapa ili stap sta je u pitanju ?? Sve mi se cini cijena je presudna, budete li tako razmisljali nikad necete naci ni kupiti stap koji vama odgovara. Razmislite malo i zaboravite na ime stapa koji drzite u ruci, i probajte stap, ako stap odgovara vasem nacinu bacanja taj je pravi bez obzira kakovo ime nosi.
BIstro!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Osam nula pet (805). Tako ja, a i mnogi musicari, zovem stap koji je dugacak osam stopa, a predvidjeno je da baca musicarski konac broj pet.
RST je firma ciji stap ja najcesce koristim. Kao i mnogi musicari mogao sam da biram stap, bez obzira na cenu. Sage, Loomis, Scott, Winston, St. Croix, Orvis, Hardy ili RST. Kad sam uhvatio u desnu ruku RST MPL 865, shvatio sam da je napravljen (slucajno ili namerno) bas za moje potrebe. Jednostavno, bolji stap (za ono sto ja radim) nikad nisam u rukama drzao. Ubrzo se pokazalo da sam bio potpuno u pravu. Godinama ga koristim i bespostedno akam (pred mnogobrojnim svedocima), lupam mu strimere i teske nimfe o vrh, masem s njim i na plus cetrdeset i nula stepeni celzijusa, drzim ga u mokroj futroli, valjam po pesku i blatu, dizem stuke i klenove kilase bez zamaranja, silom iz vode i travuljine...
Model Feeling je valjda najjeftiniji RST stap. Medjutim, zamalo da kupim jedan, bas takav o kom ti razmisljas. Da malo odmorim zglob od cvrstih i snaznih stapova i opustim se uz lagani ribolov elasticnijim i laksim modelom. Svideo mi se i njegov dizajn. To sto je napravljen u Evropi, ukazuje mi i na to da je prilagodjen potrebama evropskih musicara, kao sto si ti. Ako hoces da lovis pastrmke, klenove ili lipljene na srednje velikim rekama poput Mlave, Timoka, Nisave ili Tare, kupi taj stap.
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
22
Pa na zalost jos uvek nemamo prilike da kupujemo stapove normalno tj.u nekoj prodavnici pa da ga zagledamo,probamo ili biramo sta nam je potrebno.Morao bih da predjem nekih 200 km. da bih ga samo video.U tom slucaju ovako pokusavamo da saznamo nesto o tom stapu.Ko moze drugacije svaka cast,ja na zalost a s obzirom na cenu na srecu moram ovako.Kupljen je pa ako mi se ne svidi - ode dalje.Pozdrav sa Mlave
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Harr wrote:
Evo citam post i ne mogu da vjerujem kako vi to uzimate stapove. Jel cilj imati "ime" stapa ili stap sta je u pitanju ?? Sve mi se cini cijena je presudna, budete li tako razmisljali nikad necete naci ni kupiti stap koji vama odgovara. Razmislite malo i zaboravite na ime stapa koji drzite u ruci, i probajte stap, ako stap odgovara vasem nacinu bacanja taj je pravi bez obzira kakovo ime nosi.
BIstro!

Generalno ti jesi u pravu ali kod nas postoji jedan veliki problem a to je nemogucnost probe stapa u velikom broju slucajeva. Ovde ne postoji ni priblizno dobra ponuda musicarskog pribora i za to je kriva delimicno materijalna situacija a delimicno svest ribolovaca. Kod nas je jos uvek bitnije koliko stotina komada i koliko tona ribe se uhvati nego sa cime i kako pecas. Pokusaj nekolicine ljudi da predstave musicarenje kao skup zadovoljstva i uzivanja, pocev od pribora preko garderobe pa sve do ulova, i ovde na sajtu se obicno zavrsi neuspehom. Izgleda da je na nasim prostorima jos uvek bitnije da se vidi koliko masti i krljusti mozes da nastruzes sa plute svog stapa i koliko ti je mastan prsluk i pantalone.
Sinoc sam stigao sa Ribnika i mogu ti reci da zivim za naredna tri dana koja planiram da provedem tamo krajem maja meseca. I sam znas kakvi su bili uslovi ali sam uzivao u svakoj desetinki sekunde koju sam tamo proveo. Kao sto je poznato i sto sam vise puta naglasio, meni je ulov sporedan a uvek ga bude dovoljno. Jednostavno onaj nivo adrenalina kada na prefinjenom priboru imas ozbilnu ribu, nema sanse nicim da platis. Odavno sam prevazisao a i nemam vise ni snage ni zdravlja za upale lakta od tezine stapa, prehlade od stajanja u ledenoj vodi u neadekvatnoj odeci, provlacenje po raznim vukojebinama i pentranje po stenju po svaku cenu, cepanje stare odece po trnju,...
I da, resih da od sledece godine vise ne placam nigde godisnju dozvolu. Nadam se da cu moci sebi da priustim 7-8 puta po 3 dana godisnje na onim Bosanskim vodama. Onome tamo i Montana moze da pozavidi :lol:
 
Vrh Dno