Running Line

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ima li negde kod nas da se kupi ranning line? Kontao sam da je najbolja vrijanta kupiti ranning i menjati shooting head-ove...  :drool:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako koristis letece glave onda ti bas I treba running line...tako to I ide. Ako nemas gde da kupis bas neki firmirani "running line" ako bas oces tako mozes da nabavis bilo koji bolji najlon bez ili sa vrlo malo memorije u debljinama od 0,40 do 0,70. Licno koristim Fl. crveni Amnesia Running Line 0,70mm jer koristim teske letece glave na jacem svicu. Tanje running-e bi koristio ako bi koristio neke lakse letece glave na nekim laksim klasama stapova.

Dakle, nabavis kvalitetan deblji najlon sa sto manje tj. minimalno memorije i imas "running line" ;)

Ako na cekrku imas dovoljno backinga runninga ti ne treba vise od 60m.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
http://www.taimen.com/en/rs/product/airflo-miracle-braid-floating-running-line_99931258/103746

Ovako sam nesto nasao u tajmenu...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Koji god da uzmes koji napravljan za tu svrhu sluzit ce te....

smoker13 je napisao(la):
Ne kontam "deblji najlon"?

Deblji najlon je najlon ili "monofil" recimo od 0,35mm pa na vise...ja bi isao radije od 0,40 do 0,70 po potrebi.

Ja koristim vec nekoliko sezona ovaj https://mistpool.com/product_info.php?products_id=379

Znaci cak I ako odes u neku domacu radnju I uzmes 100 ili 200m monofila 0,40 a da je kvalitetan nisi nista pogresio. Mada iskreno nemas potrebe za toliko ali ako ga toliko stavis ne treba ti jos posebno backing.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
sebastian je napisao(la):
Koji god da uzmes koji napravljan za tu svrhu sluzit ce te....

Deblji najlon je najlon ili "monofil" recimo od 0,35mm pa na vise...ja bi isao radije od 0,40 do 0,70 po potrebi.

Ja koristim vec nekoliko sezona ovaj https://mistpool.com/product_info.php?products_id=379

Znaci cak I ako odes u neku domacu radnju I uzmes 100 ili 200m monofila 0,40 a da je kvalitetan nisi nista pogresio. Mada iskreno nemas potrebe za toliko ali ako ga toliko stavis ne treba ti jos posebno backing.
Monofil i Amnesia su razliciti kao dupe i oko.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
??? Jbt sta je sad to?sta menjas. Celu sluzi it'd objasnite malo
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Najprostije receno... Ranning line nadovezes na backing kao redovan musicarski kanap (sto u principu i jeste) 30tak metara, na kraju omca ili cast konektor i na njega kacis odgovarajuce glave tzv. shooting head (plivajuce, intermediu ili tonuce) u zavisnosti sta pecas i gde pecas... obicno radi lakseg i daljeg zabacaja... Imas bukvalno tri kanapa u jednom...
Neka me iskusnije kolege isprave ako gresim ali bar ja to tako kontam... tj. to zelim da postignem  :smoke:
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Obican musicrski kanap WF se sastoji od glave i ranning line-a... e u ovo slucaju je razdvojeno, kao kad bi ga presekao...  :secsec:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
U sustini se pod running line podrazumeva Line sa koatingom, dok je shooting line od monofila ili plastik - fantastik. Inace ti izbor debljine RL direktno zavisi od tehnike. Posto bi se prvi put susreo sa tim sistemom, idi na najdeblji moguci RL koji mozes naci, pa kasnije smanjuj debljinu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ivke037 je napisao(la):
Monofil i Amnesia su razliciti kao dupe i oko.

"Amnesia Running Line is easy to use as it has virtually no memory. This round monofil line is available in....itd."
https://mistpool.com/product_info.php?products_id=379

amnesia je monofil ali nesto kruci od uobicajenih monofila koji I dalje mogu takodjer biti upotrebljivi u vecim debljinama kao sto su 0,60 ili 0,70mm. Ako je meksi monofil lakse ce se umrsiti dok se uci bacati ali mrsit ce mu se I svaki drugi dok neudje u stos.

Dapace, ja savetujem da radije uzme running line koji se prodaje kao takav (dole recenicom: "Ako nemas gde da kupis bas neki firmirani "running line"") ali postoji I alternativa dok se to ne nabavi.

 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
sebastian je napisao(la):
"Amnesia Running Line is easy to use as it has virtually no memory. This round monofil line is available in....itd."
https://mistpool.com/product_info.php?products_id=379

amnesia je monofil ali nesto kruci od uobicajenih monofila koji I dalje mogu takodjer biti upotrebljivi u vecim debljinama kao sto su 0,60 ili 0,70mm. Ako je meksi monofil lakse ce se umrsiti dok se uci bacati ali mrsit ce mu se I svaki drugi dok neudje u stos.

Dapace, ja savetujem da radije uzme running line koji se prodaje kao takav (dole recenicom: "Ako nemas gde da kupis bas neki firmirani "running line"") ali postoji I alternativa dok se to ne nabavi.
ali za razliku od monofila amnesija je manje rastegljiva i nema memoriju
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ivke037 je napisao(la):
ali za razliku od monofila amnesija je manje rastegljiva i nema memoriju

pa zato I rekoh ne bilo koji nego kvalitetniji "bez memorije" ili bar sa sto manje....mada I tzv. amnesia monofil ima neku memoriju iako u reklami pise da nema....ja bas tog koristim pa znam dobro da ima I ta amnesia monofil neku memoriju.
 
Vrh Dno