Rzav

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Večeras sam dobio nekoliko fotografija ove prelijepe rijeke.
Molio bih one koji više znaju o njoj, pogotovo kolege koji su mušičarili na ovoj rijeci.
7fb98872ce57797e5097064837a27bbf.jpg
410d890ea263a4605b1f2443e6a4a61d.jpg
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Rzav se kod Višegrada uliva u Drinu, a nastaje od Belog Rzava koji dolazi sa Tare i Crnog Rzava koji stiže sa Zlatibora. Skoro sam siguran da je na tvojim slikama ovaj poslednji.
Nijedna od ovih reka nema nikakve veze sa Velikim Rzavom, koji završava u slivu Zapadne Morave (pri tom je najozbiljnija salmonidna reka od svih Rzava).
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Crni Rzav teče preko celog Zlatibora i nije salmonidna reka. Preko leta je voda prilično mala i topla. Ima klena i krkuše i nije preterano interesantan za mušičarenje, ako izuzmemo lep ambijent.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
273
Broj reagovanja
37
Falco je u pravu...delimicno.....u jezeru na Zlatiboru ima pastrmke koja skoro sigurno ulazi u Rzav u prolece kada je voda malo veca...ne mogu se bas sve vratiti u jezero....

U reci inace ima klena i krkuse, u jezeru i bucova i soma....ispod jezera ka Mokroj Gori tokom je manje pristupacan, nema puteva samo pesaka.....sve do Mokre Gore gde se u njega uliva Beli Rzav koji izlazi iz Yaovinskog jezera na Tari...posle toga tece i uliva se u Visegradu u Drinu....u svom toku ka Visegradu ima mladice i pastrmke koje izlaze iz Drine.....
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Mušičario sam na Crnom Rzavu prije nekoliko godina, I uživao pecajući krkušu.
Svakog ljeta bije od Podgoričke vrućine završi se na Zlatiboru.
Cijela porodica voli to mjesto, tako da ću ponovo pecati na ovoj rijeci :)...
Interesuje me dje se moze kupiti dnevna dozvola, ili to ako ribočuvar dodje može kod njega ?
 
Vrh Dno