s cim sad na klena a....

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Dobro nam ti dosao Nikola  :tbumb: Svi smo malo nervozni pred sezonu, ali cim se upeca po koja riba... ljudi se malo opuste  :D Moj bi ti savet bio da dobro odgledas sta se desava na vodi, koji su insekti aktivni u tom trenutku, i sta riba uzima. Shodno tome ponudi im i imitaciju. Neka bude sto pribliznija. Ako se nista ne desava na povrsini, ili sedni i proucavaj vodu cekajuci da se riba javi ( sto ce pre ili kasnije i uciniti) ili pokusaj nimfama ili mokrim musicama opet sto priblizniji nekom insektu na vodi. izbegavaj musice tipa Bambula i slicno jer ako se navadis na te atraktore i "cuvene" musice, izgubices jedan veoma zanimljiv deo musicarenja,strategiju i  proucavanje insekata. Ne idi laksim putem jer ces na njemu dugo dugo i ostati. Proocavanje insekata deluje pomalo tesko u pocetku ali se itekako isplati kasnije. Probaj tako. Bolje da se vratis kuci bez ribe, pokusavajuci da imitiras odredjeni insekt, nego sa par klencica i nastavis da deljes bambule.
 

catizr

Junior member
Učlanjen(a)
03.07.2010.
Poruke
92
Broj reagovanja
1
Ne bih da provociram!!!Situacija je sledeca,na vodama u gde pecam (tamis,begej) otkrio sam zavidnu populaciju klena na pojedinim mestima.Ta mesta nikako nisu tajna,cak naprotiv.Ovde niko nema pojma ni kako izgleda klen,tako da ce uz ostalu belu ribu,bodorku crvenperku zavrsiti u cuvarkama,i nikoga nece zasvrbeti bulja zbog toga.E sad da li ja u ovih 15 dana do izlaska smudja iz lovostaja cinim prekrsaj u ocima kolega (zakon me ne zanima) sto te klenove ciljno pecam na muvu,nezno skidam sa udice i vracam u vodu?
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Neso ne bi se bas slozio sa tobom........
Za klena bas i ne treba neko posebno proucavanje insekata,kladim se da 99% musicara (klenarosa) kad krene sezona na klena na tipetu imaju
od suvih muva mrava,osu ili bambulu,a sto se tice mokrih i nimfi mislim da bas i nije pametno pocetniku predlagati takve metode pogotovo kad je klen u pitanju.

nespetro je napisao(la):
  izbegavaj musice tipa Bambula i slicno jer ako se navadis na te atraktore i "cuvene" musice, izgubices jedan veoma zanimljiv deo musicarenja,strategiju i  proucavanje insekata.

Ovde te nisam bas najbolje razumeo........ :-\  neznam sto neki ljudi sticu pogresan utisak o bambulama i ljudima koji ih koriste,ja licno forsiram i ostale tipove musica koliko i bambulu......tako da ne vidim razlog za gubljenje strategije.....i zanimljivog dela musicarenja

nespetro je napisao(la):
Ne idi laksim putem jer ces na njemu dugo dugo i ostati.

U ovome bi se slozio sa tobom  ;)

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
svaka muva za klena ima svoj trenutak primene. bilo da je u pitanju suva , mokra ili nimfa . vec sam negde napisao i opet cu ponoviti....veoma je pogresno biti iskljuciv i i tvrdoglav u primeni jednog tipa muva . prema godisnjem dobu , trenutnom vodostaju , vremenskim uslovima .....i licnom iskustvu ....navezati na tipet odredjeni tip muve i uspeh nece izostati.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
nikolaandonovic je napisao(la):
druze tebi svaka cast,ali ovo je pravi osinjak. :(
Vec u prvom odgovoru si dobio konkretan odgovor...Zasto osinjak???Samo zato sto ljudi razmisljaju u skladu sa zakonom i prirodom???Ako razmisljas ili radis drugacije ili si krivolovac ili si na dobrom putu da to postanes,izbor je tvoj.

catizr je napisao(la):
Ne bih da provociram!!!Situacija je sledeca,na vodama u gde pecam (tamis,begej) otkrio sam zavidnu populaciju klena na pojedinim mestima.Ta mesta nikako nisu tajna,cak naprotiv.Ovde niko nema pojma ni kako izgleda klen,tako da ce uz ostalu belu ribu,bodorku crvenperku zavrsiti u cuvarkama,i nikoga nece zasvrbeti bulja zbog toga.E sad da li ja u ovih 15 dana do izlaska smudja iz lovostaja cinim prekrsaj u ocima kolega (zakon me ne zanima) sto te klenove ciljno pecam na muvu,nezno skidam sa udice i vracam u vodu?
Ako lovis drugi ribu pa uleti i po koji klen sto se vrlo cesto desava tu ti nista ne mozes to se desava svima.Ali ako ciljno lovis klena kad je mrest samo da bi ubio vreme dok ti smudj ne izadje iz zabrane onda krivolovis i to svesno.Tu nema sta da bude ili ne bude nejasno.

Drugari pitanje za sve one koje se dvoume....Dali je tesko postovati ono sto je zakonom propisano,zar treba da tumacimo zakon kako nama odgovara?Kako hocete drugari,bez ljutnje ali dajete veoma los primer mladim buducim kolegama ribolovcima.

Pozdrav Nenad
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Odlicna tema Peka  :tbumb: . Mozemo nastaviti ovde: http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3845.0 
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..

Sve ono sto je uzimao pre podizanja nivoa voda reka..posle obilnih padavina.


 

Prilozi

  • Komplet za klena - imitacije kopnenih insekata.jpg
    Komplet za klena - imitacije kopnenih insekata.jpg
    240,1 KB · Pregleda: 85

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Trenutno klenova buba na #14 fantasticna..uz duzu voznju..
 

Prilozi

  • IMG_4489.JPG
    IMG_4489.JPG
    79,3 KB · Pregleda: 12
Vrh Dno