SAC FRY

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prvi put mi došla na misao ideja da probam navezati imitaciju ribe koja se izleže iz svoje ikre, zapravo još uvek na sebi ima deo svog "jajašca" iz kojega se hrani. Ne znam kako bi nazvao tu imitaciju na našem jeziku (možda lutka mlađi ribice :D :doh: ) I tako sam odlučio malo prosurfati po internetu jer gotovo je nemoguče da sam se ja toga setio prvi ili jedini od tolikog broja mušičara koji su davno pre počeli da se bave ovim našim hobijem. Prvo sam tražio slike ribica u tom stadiju i pronašao sam pastrmkice i izgledaju ovako:
sacfry.jpg


ili malo mlađe
480489158_5ffd2fa24c.jpg


Zacudo, nije mi trebalo dugo i pronasao sam ovaj link http://mvff.tripod.com/Fly_tying/Flies/SAC_FRY.pdf na kojem se opisuje vezanje jedne bas ovakve imitacije...ja sam se odusevio ovim malim genijalno zamisljenim remek delom. Svaka cast autoru i vezacu. Predpostavljam da je odlicna i lovna imitacija.

Dobio sam neke ideje da uradim to malo po svome ali polako, tek sam otrkio nesto takvo i uzet cu si vreme da uradim nesto ovako malecno.

---

dodajem jos jedan koristan link http://www.flyanglersonline.com/flytying/fotw2/092605fotw.php
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Zanimljivo. Dobio sam i ja ideju  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ideju koju sam dobio nisam mogao realizirati jer mi fali nesto (opet) :doh: nikad dosta tog materijala  :doh: :doh: :doh:

pa sam uradio jednog ovakvog, udica #10 za gamarusa, naranđasti glo bug jarn za tobolac, telo strimera srebrna tubasta trakica za ukrase kroz koju sam provukao marabou pero da bi od njega uradio rep, glava i oči epoxy.
main.php


Dužina strimera je 3cm, a kako ga koristiti...lagano privlacenje sa kratkim trzajima (to je prvo sto sam ja pomislio) malo sam jos citao o toj imitaciji i njenom koristenju, ima dosta toga napisanog ali ovde cu samo jedno navesti...oni koji koriste ovu muvu vec neko vreme kazu "mrtva voznja" a neki ga koriste kao i nimfe uz indikatore.
Ovo je moja prva imitacija i dok sam ju cezao doslo mi je jos nekoliko ideja, sta reci - dosta inspirativna musica.

Sada definitivno moram da si kupim taj sili skin ;) (koji poznate taj materijal sad vam je vec jasno sta nameravam)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
931
Da li će se okretati u vodi zbog ovog stomaka Seb?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Jajašce je mesingana perla od 4 mm premazana epoksi lepkom i lakom za nokte. Telo od silikonskog bužira sa umetnutim marabu perom. Glava crni konac. Udica Gamakatsu 12.

Ovo možda može da bude top "muva" na početku sezone.
 

Prilozi

  • Sac fry by Strelac.jpg
    Sac fry by Strelac.jpg
    56,8 KB · Pregleda: 254

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, zanimljiva kombinacija, ja sam planirao nešto na tu foru sa udicom na gore ali nemam adekvatnu udicu i tako male olovne clouser oči. Za jajašce ja radije koristim glo bug jarn jer je meko. Da, za početak sezone se najviše preporuluje ova imitacija i mrtva vožnja sa možda tu i tamo kojim trzajem.
Inace ako bi radio telo od sili skina to bi moglo da se uradi kao izuzetno verna imitacija.


silvio je napisao(la):
Da li će se okretati u vodi zbog ovog stomaka Seb?

I ja sam o tome malo razmisljao ali ionako se ta imitacija uglavnom vodi mrtvom voznjom, nisam imao jos mogucnosti da ju probam u vodi, mozda danas malo probam kako ce se ponasati...u kadi   :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, prije dva sata sam isprobao (isprobao ne pecao) na jezeru kako ovo malo cudo pliva pa na kraju i snimio kako izgleda pod vodom.

@silvio, evo pogledaj nista se ne uvrce prilikom povlacenja, ako se povlace levo ili desno onda se malo nagne na stranu ali to nije nista negativno. Nisam uspio da snimim lepo kako ga napadaju bodorke i grgeci  :D Nisam ni jednu zakacio jer nisam hteo a i sve je to iz velike blizine i povlacenjem rukom.

[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/Ej4k0CpNjy0&hl=en&fs=1&[/flash]
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
931
Dobar je manje globuga malo i biti će perfekt!
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
gledam malo diskusiju i kontam da "to" da bude to sto hocete treba biti vezano na 18-22 udici.
zamislite si velicinu ikre od recimo sarana koji ima krupniju ikru od ostalih ciprinida...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jos jedne zanimljive imitacije ili načina kako možemo to uraditi http://www.hawkinsflyfishing.com/michigan_alevin.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lorenco[SLO] je napisao(la):
mozda bi trebalo jos malo epoxija preko glave ali mi se nije dalo : )

epoxy bi ga garant ojacao inace bas zanimljivo ali treba ga prvo probati
 
Vrh Dno