Šaran 2011

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kako da nismo ovo otvorili ?! ... ;)

Prvo sam počeo sa nekom sićom a dogurao sam do 15,5kg što je još dosta kila daleko od mog ličnog rekorda ali ko zna...sezona je još duga  ::)

index.php


Evo i ovoga dole največeg što sam ulovio onaj dan kada je i moje prvo somče palo na ff. To je bio prvi kojega sam klepio i taj je bio najteži. Krivo mi samo da sam izgubio jednog lepog dugačkog divljaka od oko 10tke a to sam sam kriv...na brzaka sam vezao muvu i čvor nije bio baš kako treba i tu je onda i popustio prilikom prvog šusa  :blush: A baš sam želio sliku sa jednim takvim...drugi put možda.
 

Prilozi

  • šaranče c&r.jpg
    šaranče c&r.jpg
    107,2 KB · Pregleda: 270
  • Šaran, 80cm, 15,5kg.jpg
    Šaran, 80cm, 15,5kg.jpg
    117,9 KB · Pregleda: 284

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iskreno, ovaj je bio mnogo borbeniji od onoga prošlogodišnjeg od 22kg. Ovaj je pumpao mnogo energičnije i žustrije...backing sam lepo četiri puta odmoto i namoto a ima ga i previše  ;) bar sam ga lepo opro ali jučer sam več kupao pribor u slanoj vodi pa ču morati opet ovo da ponovim da se lepo sve propere  :lol: :hammer: :D ;) šalu na stranu, kako se borba odvijala meni delovalo da ako ga uspem izvaditi vaga ima da pokaže novi rekord a ono debelo ispod a borba samo takva...hehe, još da znaš Šone na kakvom mesto sam ga dobio i izvadio  :doh: ne bi mi verovao  :nowink:

Borba je onako od oka trajala 25min kao i odprilike sa onim rekordnim.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Danas sam se zaputio na Karasicu traziti klena, ali cim sam stao na vodu zape mi oko za nesto drugo. Na 15m od mene vidim kako uz drugu obalu nesto dize mulj, pade mi na pamet da bi mogla biti kakva stukica a posto sam kod sebe imao samo ovo malo strimerce ( nekakav maslinasti woolli buger sa ocima neka moja kombinacija  :doh: ) brzo skinem bambulu i plasiram tamo woollija, dva lagana povlacenja i udarac, kreno kao lud prvo nizvodno pa onda uzvodno, prvo sam pomislio da imam stuketinu zivota ali i to da ce mi i tako otkinuti 0,18 fluorokarbon no... nije stuka a nije ni odgrizla. Kad se okrenio podrugi puta  nizvodno vidio sam da je sarko, morao sam ga umarati dobrih 10-tak minuta dok se nije predao. Grejs je opet bezprijekorno odradio svoj posao. Sreca pa sam imao njega jer od klena ni "k" nisam vidio za narednih 1,5sat mahanja  :(, nije da sam nezadovoljan, ali gdje je klen ??? Digla se voda i povukao se u Dunav vjerojatno, kao i svake godine u ovo vrijeme nestane. Evo fotki od sarka. Nesto preko 3kg, a posto nije na listi ugrozenih vrsta, a ja obozavam fis paprikas od sarana... hmmmm dalje zamislite sami  ;)
saran1708a.jpg

saran1708b.jpg

saran1708c.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
lepa riba , i to na strimera  :tbumb: cestitam  :firends:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ti na pecas cesto ali kad pecas .ebes kevu.Skidam kapu majstore  :tbumb:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
He he , ne pecam cesto, pa kad stignem idem, da mogu bio bih ja non-stop na vodi, al me jebu banke i krediti i zatezne kamate i recesija... Moram da radim za druge, al kad jednom to odradim ima da se preselim na vodu.  :yeswink:  Sasats, ovo i nije bilo ciljano strimerom na sarana, ali nalazim citavo cudo materijala na netu gdje sarana ciljano love wolijem, morao bih ozbiljnije poraditi i na toj temi, ovo mi je otvorilo nove vidike, malo sam do sada sumnjao u "strimerisanje" sarana, alo posle ovoga, sve su karte u igri. Do sada sam forsirao gobuga vise-manje uspjesno, sad cu malo cesce da probam i ovu vrstu muha za sarana.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Gogo je napisao(la):
He he , ne pecam cesto, pa kad stignem idem, da mogu bio bih ja non-stop na vodi, al me jebu banke i krediti i zatezne kamate i recesija... Moram da radim za druge, al kad jednom to odradim ima da se preselim na vodu.  :yeswink:  Sasats, ovo i nije bilo ciljano strimerom na sarana, ali nalazim citavo cudo materijala na netu gdje sarana ciljano love wolijem, morao bih ozbiljnije poraditi i na toj temi, ovo mi je otvorilo nove vidike, malo sam do sada sumnjao u "strimerisanje" sarana, alo posle ovoga, sve su karte u igri. Do sada sam forsirao gobuga vise-manje uspjesno, sad cu malo cesce da probam i ovu vrstu muha za sarana.
ciljano ili ne ciljano ...ipak je to saran na strimera  ;) jos jednom cestitam  :)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gogo se naoštrio,sad kad krenu i smuđevi :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bravo bato!  :tbumb:

wolly bugger je fantastična muha (strimer/potezanka), pravilnom upotrebom lovi sve i svja  :yeswink: imao sam i ja po kojega šarka na njega ali ja se još uvek držim glo-buga kada ciljano lovim šarana.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Seb ma i ja sam ti za glo buga, ali nisam ga imao kod sebe  :doh: da sam ga imao možda ovo nebih ni dobio, tko zna ...
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Ха... моје прво Шаранче 8)
Ухваћено сасвим случајно, у млавском брзаку до колена
 

Prilozi

  • Fotografija-0132.jpg
    Fotografija-0132.jpg
    85,6 KB · Pregleda: 240
Vrh Dno