Sava Dolinka - SLO

KOZOROG

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2014.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0qyKtObjgbg[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
momci se igraju u "mom dvoristu" kada je voda najidealnije boje za dobar lov  :yeswink:

a ovaj filmic mi dodje sada januara ko sol na ranu.....dugo treba jos cekati april da si otvori ova voda...


Ja imam belija vec par sezona ali jos nisam lovio tamo iz njega jer mi je lov tu sa obale mnooooogo zabavniji....ali kada je voda ovako visoka beli je svakako dobro dosao.... vec nekoliko puta sam imao beli u gepeku automobila ali jednostavno mi nije bilo do toga ako je ikako bilo moguce loviti sa obale pa makar  to znacilo samo par polozaja gde se da zabacivati i loviti.

Ko zna, mozda ove godine budem probao tamo i ja sa belijem jer silno zelim pronaci onu bestiju od 80 cm  ;) Tamo mi je rekord  73cm potocna, mnogo komada od 70cm kalife od koje je jedna bila prava krava od 6,5kg. Znam da ima i onih oko 80 ali  bojim se da takve vec dugo nitko nije tamo ulovio...vidio sam neke slike proslogodisnjih ulova gde bi kao neke od njih imale 80 cm ali buduci da cesto sam ulovim ribu od 60 do 70+ cm poznam dobro dimenzije da ocenim. Za neke sam se cak raspitivao da nije ribolovac tako velik pa da riba izgleda manja i nakon svih podataka sve te sto su kao imale 80 su bile zapravo mnogo krace  ;) cudno da ribici vole da malo slazu  :hammer:

Iskreno bi voleo da je tih par stvarno imalo 80 jer bi mi to bio jasan znak da ih je jos dosta ali realna prognoza je slaba i takvih je zaista jako malo. Dok ja nisam otkrio pravu vrednost te vode tamo su samo neki lovili, ribe je bilo jako mnogo pa i takvih bestija od 80+. Mnoge su ubili za trofeje i nosili na druge vode kao da su tamo ulovljene ili da bi reklamirali svoje vode u svojoj zemlji....svasta se radilo a i danas nije bolje. Tako da na nekim zidovima izvan nase zemlje su trofeje iz ove vode a ispod pise da je iz njihove recice  ;)

Ribolovaca ja tamo sve vise, riba je sve manje. To kada dodjete tamo i vidite koliko je jos ribe ne izgleda kao da nesto ne stima ali ako bi tu vodu posecivali ko ja nekoliko sezona za redom bili bi zabrinuti jer se populacija ribe pocela drasticno smanjivati i sve je manje onih velikih. Da je tu pre barem 6 godina uveden obavezan c&r to bi sada voda bila sto se tice ribe na ultra visokom polozaju kao top destinacija.

Iskreno, zabrinut sam za tu vodu.

Jedno je sigurno. Ako ostanem da zivim u Sloveniji velika verovatnost je da cu se uclaniti i tamo u RD i pokusati uticati na tamosnju ekipu da taj deo bude samo C&R. Sama riba tamo nije bas od neke gastronomske vrednosti jer je u okolici decenijama teska industrija i dno ili mulj je zagadjen teskim metalom i duboko sam uveren da tu ribu nije zdravo jesti.

Tako bi ja uradio da ko oce trofej nek se slika i da naruci Goranu da mu uradi repliku  ;)


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pocelo je I ovde da se lovi...dugo je voda bila ovde ogromna ali bas ogromna....danas evo konacno opala da se da fino loviti. Steta sto je na vecem delu jako mutna I vetar nam je cesto pravio provleme...malo nas I kisa oprala ali lovili smo ;) Ovo je bio moj prvi izlazak ove godine na ovu vodu. Fantasticno smo se proveli. Lovili smo I u Radovni koja se uileva u Dolinku...to je ledena recica sa predivnim I veoma plahim potocnim pastrmkama.
 

Prilozi

  • 1g414.jpg
    1g414.jpg
    78,2 KB · Pregleda: 248
  • mudyblues.jpg
    mudyblues.jpg
    116,9 KB · Pregleda: 256
  • gako.jpg
    gako.jpg
    140,8 KB · Pregleda: 257
  • lone.jpg
    lone.jpg
    77,9 KB · Pregleda: 267
  • jump.jpg
    jump.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 260
  • dolkal.jpg
    dolkal.jpg
    108 KB · Pregleda: 251
  • c&r.jpg
    c&r.jpg
    59 KB · Pregleda: 243
  • bigrt.jpg
    bigrt.jpg
    124,4 KB · Pregleda: 246
  • big head.jpg
    big head.jpg
    56,8 KB · Pregleda: 248

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
I jos malo ...  ;)
 

Prilozi

  • smile.jpg
    smile.jpg
    104,8 KB · Pregleda: 265
  • sk.jpg
    sk.jpg
    68,3 KB · Pregleda: 264
  • rb.jpg
    rb.jpg
    86,6 KB · Pregleda: 264
  • prad.jpg
    prad.jpg
    73,4 KB · Pregleda: 264
  • radpot.jpg
    radpot.jpg
    53,7 KB · Pregleda: 264
  • ppr.jpg
    ppr.jpg
    71,4 KB · Pregleda: 254
  • mr.kali.jpg
    mr.kali.jpg
    88,1 KB · Pregleda: 244

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Bravo, Seb. Odlična voda,nadam se da se uskoro vidimo na njoj.. Kako sad stvari stoje biće to vrlo skoro.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala max, ako Bog da srest ce mo se. Kad budes tu javi se preko pm.
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Da neotvaram novu temu da li ima pastrmska voda blizu Novog Mesta? Mislim na Slo.
 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Sebastian, jel se situacija na Dolinki sta promijenila u zadnje vrijeme. Planiram tamo otici u proljece.
Isao bi u kamp Šobec. Jesi kad lovio na tom terenu?
 

niko

Newbie
Učlanjen(a)
06.08.2016.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
rango je napisao(la):
Da neotvaram novu temu da li ima pastrmska voda blizu Novog Mesta? Mislim na Slo.
Imas Krku, ali uzvodnije od Novog Mesta. Oko Žužemberka
 
Vrh Dno