SBS izrade jednostavnog foam indikatora

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.320
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Razmišljajući o tome kako imam problema s potapanjem vrha kanapa prilikom nimfarenja, a kanap mi je sam po sebi neke neuočljive boje, bio sam u potrazi za odgovarajućim rješenjem. Razmišljajući o varijanti navlačenja komada debelog kanapa na početni vršni dio, samo je problem bio da nisam imao nikakv komad kanapa. Iduće mi je palo na pamet da nađem neki plivajući bužir, a onda se sjetih :doh:
Foam!!! Idealno rješenje!!! Lagan, plovan i da se lako oblikovati.
Kako:

potrebni alat: igla, klješta, upaljač, skalpel, komad brusnog papira i komad monofila cca 0.20 mm



navućete foam (spužvu) na iglu, bitno je da je komad spužve kraći od igle


skalpelom, ili škaricama oblikujete spužvicu...


zatim grijajući plamenom upaljaća i lagano vrteći taj zagrijani dio između prstiju ju oblikujemo...


nakon toga navučemo kroz iglu oba dva kraja komada monofila i svućemo indikator na monofil... izvučemo dva krajnja dijela monofila iz indikatora ... i indikator je spreman za montažu na predvez, ako želimo montirati indikator na vrh kanapa treba se prije izvlačenja sa igle omča od monofila montirati na omču kanapa i zatim slijedi isti postupak...















 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Zgodna ideja a da se napraviti kod kuće :)
http://www.strikeindicator.com :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
E stvarno 15dolara za heklicu :D
Al je ideja vrhunska hvala za link

sent from my brick from the wall

 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Pa da, malo je skupo ... Ja sam onaj dio koji hvata špagu ili predvez napravio od velike igle... Samo sam izbrusio otvor na ušici ... Drzak je od jednog starog šarafcigera na kojem se mogu mijenjati vrhovi ... Cjevčicu našao za male pare u trgovini ... Ako ti pomogne ovo kako sam to opisao, drago mi je :)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Zgodna stvarcica, ali moze i ovako... svakako je jeftinije ;) Izvinjavam se zbog kvaliteta slike...
 

Prilozi

  • IMAG1303.jpg
    IMAG1303.jpg
    274,9 KB · Pregleda: 348

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
vrana je napisao(la):
Zgodna stvarcica, ali moze i ovako... svakako je jeftinije ;) Izvinjavam se zbog kvaliteta slike...

Istina, radim i ja tako i ok je, ali vjeruj da je ovo zgodnije i brže a izrada ne košta ništa ... samo žena nesmije saznati gdje joj je velika igla ;)
 

Prilozi

  • IMAG1917.jpg
    IMAG1917.jpg
    255,8 KB · Pregleda: 355
Vrh Dno