Semi Circle Spinner

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prije par dana smo pričali o seckanju i paljenju nogu...evo jednog "Semi Circle Spinner" by O. Edwards-a.
ep1_02.jpg


Evo i mog "Semi Circle Red Spinner-a"
index.php


Prvo sam makazama isekao polovicu hackla i ostalo spalio tako da thorax od dubbinga lepo dođe do izražaja.

U sledečoj sezoni ču sigurno isprobati ovaj tip umetnih mušica.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Seb kao da si postao citac misli pa tacno znas sta me interesuje u ovom trenutku.Nisam siguran kako si dosao do ideje al' mogu da ti kazem da ce ti ova muva biti jedna od najlovnijih u narednoj sezoni.Na skoro identicnu sam imao neverovatan uspeh.Znam da nekom nije bas pri srcu na krati noge na svojim muvama ali moram da priznam da ce mi 95% suvih muva u narednom periodu biti parasut, paralup, i ovakve sisane :lol:-> :)
Probaj npr WULFF GREEN DRAKE da sisas sledeci put.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
koliko je bitno kod ovakvih-sisanih i paljenih muva paziti na standardnu proporciju nogica od 1-1.5x u odnosu na sirinu luka udice? ili mogu i vecih proporcija biti. meni se cini da ove nogice ionako ne imitiraju nogice vec krila-a to mi se cini na osnovu pogleda muva odozdo, te "noghice" pogotovu grizli bas izgledaju kao mrezica na krilu,naravno muvu posmatram dvodimenzionalno. zato retko stavljam krila jednodnevkama.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Oholi porilicno si u pravu sto se tice grizli pera mada kad lepo legne na povrsinu osisanm stranom stvara dobru iluziju i nogu(tamniji delovi pera) i krila.
Ja kad pravim muve koje cu da sisam gledam parasut propociju tj noge 2/3 tela(retko koristim udice sa duzim vratom).Ako ti je lakse to moze nekako da bude tvojih 1,5 luka udice.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gringo je napisao(la):
Seb kao da si postao citac misli pa tacno znas sta me interesuje u ovom trenutku.Nisam siguran kako si dosao do ideje al' mogu da ti kazem da ce ti ova muva biti jedna od najlovnijih u narednoj sezoni.Na skoro identicnu sam imao neverovatan uspeh.Znam da nekom nije bas pri srcu na krati noge na svojim muvama ali moram da priznam da ce mi 95% suvih muva u narednom periodu biti parasut, paralup, i ovakve sisane :lol:-> :)
Probaj npr WULFF GREEN DRAKE da sisas sledeci put.

WULFF GREEN DRAKE  :tbumb: obavezno :yeswink: ... hvala za savet gringo  :tbumb:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Imam dvd od najboljeg musicara po mnogima u SWE covjek se zove LARS ÅKE OLSSON .On kaze da na svim svojim musicama makazama isjece taj donji dio al ne citav nego jedan dio.Bas na dvd prikazuje kako musica stoji prije rezanja i posle .I stvarno lezi pravilnije kad se osisa jedan dio perke
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drina je napisao(la):
Imam dvd od najboljeg musicara po mnogima u SWE covjek se zove LARS ÅKE OLSSON .On kaze da na svim svojim musicama makazama isjece taj donji dio al ne citav nego jedan dio.Bas na dvd prikazuje kako musica stoji prije rezanja i posle .I stvarno lezi pravilnije kad se osisa jedan dio perke

može kakav screen shot? :)
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Neznam dali mi radi dvd na kompjuteru lafe.Mislim da neradi al vidjecu ako mognem odradicu to
 
Z

Zakula

Guest
Evo jednog Semi Circle spiner-a,koji bi trebao da imitira nekog Baetis-a i Blonde Wulff-a,koji se koristi za vreme rojenja majskih,sulfera itd.Uzivajte...
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Drino obavezno stavi screen shot kad budes mogao.Najvznije kod suvih muva je otisak na povrsini a sisane su stvarno super utom pogledu.
Bese li taj LARS ÅKE OLSSON onaj sto ima dugu kosu vezanu u rep?
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Ne nije taj covjek LARS mislim ove godine puni 50 godina kao musicar stara KUKA.Probacu to odraditi samo morace buraz da mi pomogne ja sam ti slab sa tehnicikim stvarima
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Drinko poslacu ti privatnu poruku kako da odradiš screen shot, da ne zatrpavam ovde.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Vazi kralju posalji
pa cemo probati to odraditi
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Musice sa iseckanim ili spaljenim nogama su cesto bolje resenje od klasicnih sa cupavim hackle-om. Ne probijaju ostrim vrhovima pera povrsinu vode, imaju pravilan polozaj na vodi, i realisticniji otisak.
Posebno su bolje za mirnu vodu ( virovi,tisaci itd.)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.117
Broj reagovanja
943
Da stvar je u boljem ležanju na površini ovako šišanje s donje strane to stvarno i omogućava dobra tehnika mada mrzim šišanje :tbumb:
 
Vrh Dno