Šetajuća glava

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ponekad je teško održavati strimera na željenoj dubini. Teška sajlica mu menja specifičnu težinu i on se tada ponaša sasvim drugačije nego bez nje.
Moje rešenje su šetajuće glave, to jest, parčići visokoplovnog materijala poput balze, poliuretana... Treba ih imati u raznim veličinama, to jest, nosivostima, kako bi ih na terenu lako menjali, korigujući potopivost strimera po želji. Mogu biti fino obrađeni, obojeni i sa ucrtanim ili nalepljenim očima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na prvi pogled malo čudno mi deluje, no kada se malo zamislim u glavi mi se rađa neverovatna akcija , akcija strimera u vodi. Mix  :tbumb:  :respect1:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Opasna fora! Ali sve mi to nekako komplikuje ribolov, a i samo znamo da su proste stvari uvek najbolje i pun pogodak. Mozda bi bilo dobro da se forme popera rade na ovaj fazon i da budu zamenljive.
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Super fora!

Mada... poznata je kao dobra fora svima koji su nešto petljali s muvanjem kao varaličarskom tehnikom. Ja retko muvam mesom, ali sam se ovakvom stvarčicom pomagao prilikom muvanja na varalicu... Znači, olovni štapić na kratkom predvezu i mamac na kraju drugog, dugog bočnog predveza. Ja sam ovakvim plovčićem, doduše bez šminke, pokušavao da eliminišem upravo uticaj sajlice. Na prvi pogled možda nekome deluje komplikujuće, ali u stvarnosti zaista efikasno rešenje. Provereno.

Da - da, čistunci sad nek odma' zapuše nos; ukoliko je nekome promako upravo pomenuh varalicu!  :bleh: Da ne bude zabune, može varalica da bude i strimer. :))

Btw, svidja mi se ime - šetajuća glava.
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Odlicna ideja, stvarno moze biti vrlo korisno.... samo sto se ovde stuka vrlo tesko moze pecati na mahac.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Roda Fly je napisao(la):
Odlicna ideja, stvarno moze biti vrlo korisno.... samo sto se ovde stuka vrlo tesko moze pecati na mahac.
Ovde?  ??? Gde je to?
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Roda Fly je napisao(la):
Odlicna ideja, stvarno moze biti vrlo korisno.... samo sto se ovde stuka vrlo tesko moze pecati na mahac.

Kada kažeš "ovde" misliš na...?
Koja vrsta vode je ta na kojoj ima štuke kod "ovde"? :)
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ima u blizini neka bara u kojoj ima i stuke, ali je previse zarasla i duboka tako da se nemoze gaziti (mozda plivati i mahati... ::)), a sa obale zbog trske nema mesta.. Nije neka velika bara i retko ko peca na njoj, e da imam camac... :drool: Mada ovo sa musicarenjem stuke citajuci ovaj sajt mi delovalo nekako intersantno, i otisao sam jednom na baru i onda video da nema sanse da se tu mase... :'( :'( Tako da nista od stuke i drugih barskih riba.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Rodo, a odakle si ti?
A ima jedna jeftinija varijanta za musicarenej stuke od camca. Float tube ili ti shlauf za pecarose  ;)
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Roda Fly je napisao(la):
Ima u blizini neka bara u kojoj ima i stuke, ali je previse zarasla i duboka tako da se nemoze gaziti (mozda plivati i mahati... ::)), a sa obale zbog trske nema mesta.. Nije neka velika bara i retko ko peca na njoj, e da imam camac...
.
.
.

Da skratim dugu priču - kupih letos čamčić na naduvavanje(650 din.) + nožnu pumpu(220 din.) + sklopiva vesla(180 din.). Sve u različitim "supermegahiper" marketima.
Da napumpam treba oko 10 minuta, isto toliko i da ispumpam (pumpa je dvosmerna). Stavim ranac iza ledja, smestim dupe na sredinu, vesla u ležišta i... uživancija!

Jako je problematišan jak vetar, zbog hidrodinamike. Na tekućim vodama je skoro neupotrebljiv, naročito ako je brza. Bez laganog sidra možeš imati ozbiljne probleme i na stajaćim vodama. Plovne puteve zaboravi, osim ako ti bližnji ne obožavaju žito&sahrane. Neko reče da je riba više oprezna prema opasnosti sa obala i odozgo - zaista je lakše prišunjati se ribi u čamčiću za plažu, ma koliko delovalo čudno. Naravno, ništa nije pravilo, govorim samo utiske i statistiku. Jedini zaista veliki problem koji imam nije ništa od navedenog. Ulazak u čamčić, a naročito izlazak je vrlo preoblematičan. Kupanje ti ne gine, u manjoj ili većoj meri.

Na kraju, letos sam se toliko oduševio ovim novim pristupom, da neko vreme nisam hteo da idem na pecanje ako to ne bi bilo iz "plovila". Dakle, jedina mana je ulazak/izlazak. Možda je u mušičarenju teškoća to što se maše iz sedećeg položaja, ali to je već nužno i iz dubka.

Što se finansiranja ovog spartansko&indijanskog pecanja tiče, mislim da ne treba troštiti bajtove. :)
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ja sam iz Veselinovca (Republika Srpska).

Float tube?!?!? Gde to ima da se kupi i koliko odprilike kosta.

Boko ovo resenje ne zvuci lose a i nije skupo, mozda ga na prolece probam, ionako ce jos malo led pa nista od pecanja.
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Pazi, ako u float tubes mušičari, svi od reda, sede u neoprenskim waders-ima, zašto ne bi pokušao u neprenu da mašeš iz čamčića? Još ako si vičan ponašanju u čamcu i shvatiš koliko jedan sunđer pomaže da sediš u suvom... onda se sve može probati. Još ako znaš da plivaš, i to baš dobro...
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Evo sad sam bio kod komsije pa doneo aparat i naslikao strimer koji sam navezao. Vezao ga slicno po nekim mix masterovim koje sam video ovako sa ovom zecijom dlakom kao zokeri. Al nisam ga jos probao.
 
Vrh Dno